Mulčeri (tarupi) za voćarstvo i vinogradarstvo

Jel ima cekice ili nozeve ?.Na koliko obrtaja otprilike se okrece rotor koji rarupira ?.
 
Čekiće ,mislim na 1 prema 3,namenjem je za 540 obrtaja mada ga ja samo za sređivanje kanala koristim s atim obrtajima.Uglavnom u parcelama idem 1000 obrtaja kardana što mu na nekom malom gasu dođe 640 obrtaja na izlazu.Ako ima neka šuma onda ubacim pužne brzine 1,2 km /h brzina i samelje sve do zemlje i malo zemlju zahvati ne poznaje se da je bilo šume.
 
Čudno mi je da su trenutno najeftiniji od nekoliko (4-5) trgovaca. Neki od ,,normalnih" su 50%-100% skuplji
 
Seppi je vodeci brend po meni za malcere,pogotovo sumske malcere.A vidim sad po oglasima ima i nekih Grckih ,ako sam dobro zapamtio,oni plavi.Ako mislimo na obicne malcere sa cekicima ....
 
Baderljica šta planiraš raditi sa njim i kako? Zajedno sa sejalicom ili pre setve?Koliko konja traktor?
Pitam jel sam danas imao neku uslugu da radim u uljanoj repici ,repica je jako loše ponela mahuna pa je vlasnik rešio da je istarupira i poseje nešto. Ja sam se iznenadio kako je žilava i dosta je teško išlo 2,8 km/h hvatao sam po 3 reda setva je na 50 , znači u proseku sa rezmacima 1,5 m.
Ostao je baš dobar malč.U takvim situacijama. 3 m je baš veliki zalogaj za traktor,da sad sam bio sa 100 ks ,mali mi je zauzet.Radio sam slačicu jesenas i baš sam peglao traktor(mali) nije ni osetio.Baš me zanima kako je u strninama.
 
Kupio sam FMP UM300 PRO+, najpovoljniji su sa cenom, baš velika razlika. Imam traktore 130-190ks, sporije ćemo ako ne može da juri. Ne mogu da ga kačim napred jer nemam prednji kardan. Treba mi hidro motor ali tek o tome ništa ne znam. Idem danas da ga donesem.
 
Za 3m malcer,ako traktor od 130 ks se teze nosi sa njim,onda ti je to i orijentir koliko je potrebno snage na hidrauliku,bar ja mislim da to tako ide.Znaci treba ti pumpa hidraulike koja moze izgurati bar 130ks hidraulicki,i hidro motor uparen sa njom.A pumpu hidraulike koja pravi 130ks,treba motor traktora da je bar 150ks da je pogoni bez problema.
 
Kupio sam FMP UM300 PRO+, najpovoljniji su sa cenom, baš velika razlika. Imam traktore 130-190ks, sporije ćemo ako ne može da juri. Ne mogu da ga kačim napred jer nemam prednji kardan. Treba mi hidro motor ali tek o tome ništa ne znam. Idem danas da ga donesem.
Nisam uspeo da ga zakačim ni na jedan svoj traktor, možda bih uspeo na IMT 533, a predviđena je ll i lll kategorija kačenja. Ne znam da okačim fotke da vidite debi.izam konstruktora. I još se hvale da izvoze u inostranstvo i da nemaju reklamacije. Zavarili su predugačku pločevinu između uški za kačenje hidrauličnih poluga da ne može da uđe poluga i da se zakači. Možda bi moglo da su klinovi prečnika milimetar-dva 😂😂😂😂 😤😤😤😤
 
Nazad
Vrh