MTZ Belarus

Ideš protiv zdrave logike i na stotine vidjenih i mojih par nošenih guma kod vulkanizera da ih okrene, ali ajde imaš gomilu fanova koji će ti se zahvaliti na glupostima pa ću i ja :osmeh:
 
Ja sam napisao sta ja znam i kako su mene ucili.Ja nisam Stanija a ni Maca pa da imam fanove ili macice.Dodji kod mene da vidis prednje gume stare 3 godine pa onda reci.Samo ove godine i samo u kukuruzu su po asfaltu presle vise od 1500km.
 
Treba mi pomoc i savet,kupio bih rusa polovnog samo za setvu.Sejacica ima 17ookg. koji bi bio kadar da je nosi?Jel dovoljan 820?
 
Treba mi pomoc i savet,kupio bih rusa polovnog samo za setvu.Sejacica ima 17ookg. koji bi bio kadar da je nosi?Jel dovoljan 820?

Moj komšija ima Gaspardo Magicu 6 redi sa hidrauličnim skupljanjem baterija, ne znam koliko je teška ta sejalica pa ne znam da li će ti pomoći ova priča. Uglavnom, nekoliko godina ju je nosio sa MTZ 552, ali je morao da stavi klip iz MTZ 1025 jer klip iz 552 ne može da je nosi. No, i tako je morao dosta da pazi po lenijama jer je ta sejalica preteška za taj traktor.

- - - - - - - - - -

Da li neko zna koliki je hod klipa hidrauličnog volana na MTZ 82.1 iz 2004. godine?

Evo zašto pitam: imam dosta veći ajnšlag kad motam u levu stranu nego kad motam u desnu stranu. Kad motam u levo klip se uvlači, a kad motam u desnu stranu klip se izvlači. Kad je maksimalno namotano u desno klip izađe 20cm, pa kad vratim volan nazad da klip bude izvučen 10cm točkovi stoje blago usmereni na levo (iako bi na polovini hoda klipa trebali da stoje usmereni pravo). To objašnjava zašto je ajnšlag na levo velik, ali ne znam kako da povećam ajnšlag na desno. Negde sam čuo da hod klipa treba da je 22cm, i onda bi polovina bila na 11cm i cenim da bi tad točkovi bili usmereni pravo jer bi klip izašao još 1 cm (nisam se setio da izmerim koliko treba da izađe klip da točkovi budu usmereni pravo). Desni točak je izvučen napolje za 1cm, dok je levi maksimalno uvučen (ne pitajte zašto, tako sam ga kupio, ali koliko sam gledao ništa ne bih dobio ni da taj desni točak uvučem skroz kao i levi - tj. za povećanje ajnšlaga na desno bi morao klip da se više izvuče). Klip je na prvoj rupi ka sredini traktaora. Ima li neko ideju kako da popravim ajnšlag na desno?
 
Ne znam koliko ima dvanaestoredna Maja kg. ali nosi je Mtz 1025. Ovo je slika iz naseg sela.
104104341020426944895617.jpg
 
Ma prodaj to i kupi neki ozbiljniji traktor:haha:ja sam suzio trap skroz koliko je moglo cilindar tj bolcna je na srednjoj rupi ali isto imaveci ajnslag u jedni stranu vec sam se i navikao a prednje gume nisam menjao 10 godina od kad je traktor kod mene.
 
Moj komšija ima Gaspardo Magicu 6 redi sa hidrauličnim skupljanjem baterija, ne znam koliko je teška ta sejalica pa ne znam da li će ti pomoći ova priča. Uglavnom, nekoliko godina ju je nosio sa MTZ 552, ali je morao da stavi klip iz MTZ 1025 jer klip iz 552 ne može da je nosi. No, i tako je morao dosta da pazi po lenijama jer je ta sejalica preteška za taj traktor.

- - - - - - - - - -

Da li neko zna koliki je hod klipa hidrauličnog volana na MTZ 82.1 iz 2004. godine?

Evo zašto pitam: imam dosta veći ajnšlag kad motam u levu stranu nego kad motam u desnu stranu. Kad motam u levo klip se uvlači, a kad motam u desnu stranu klip se izvlači. Kad je maksimalno namotano u desno klip izađe 20cm, pa kad vratim volan nazad da klip bude izvučen 10cm točkovi stoje blago usmereni na levo (iako bi na polovini hoda klipa trebali da stoje usmereni pravo). To objašnjava zašto je ajnšlag na levo velik, ali ne znam kako da povećam ajnšlag na desno. Negde sam čuo da hod klipa treba da je 22cm, i onda bi polovina bila na 11cm i cenim da bi tad točkovi bili usmereni pravo jer bi klip izašao još 1 cm (nisam se setio da izmerim koliko treba da izađe klip da točkovi budu usmereni pravo). Desni točak je izvučen napolje za 1cm, dok je levi maksimalno uvučen (ne pitajte zašto, tako sam ga kupio, ali koliko sam gledao ništa ne bih dobio ni da taj desni točak uvučem skroz kao i levi - tj. za povećanje ajnšlaga na desno bi morao klip da se više izvuče). Klip je na prvoj rupi ka sredini traktaora. Ima li neko ideju kako da popravim ajnšlag na desno?


Probaj zamjeniti crijeva na cilindru, ako mota isto ali sad sa suprotnih strana , moze biti do orbitola, vrati nazad crijeva da se ne slupas.

Sad kad sam drugi puta procitao imas mehanicki problem , zaboravi ovo gore.
 
Probaj zamjeniti crijeva na cilindru, ako mota isto ali sad sa suprotnih strana , moze biti do orbitola, vrati nazad crijeva da se ne slupas.

Sad kad sam drugi puta procitao imas mehanicki problem , zaboravi ovo gore.

Gledao sam i nigde ništa mehanički ne ograničava hod klipa, jedini problem koliko ja vidim je sto klip ne izađe 22cm već samo 20cm, a to ne znam zašto. Da li je sam klip takav kraći, ili ima negde da se to podesi da može da izađe još 2cm - ne znam.

Da li može neko ko ima rusa sa hidrauličnim volanom da mi proveri koliki je maksimalni hod klipa? Potrebno je prvo namotati pun levi i videti do koje tačke na klipu se on uvuče (obično na klipu bude ocrtana linija od prašine ili ulja gde je ta granica), a potom namotati pun desni i onda izmeriti koliko je klip izašao napolje (od te linije do cilindra).
 
Ne znam koliko ima dvanaestoredna Maja kg. ali nosi je Mtz 1025. Ovo je slika iz naseg sela.
104104341020426944895617.jpg
Pise im na sajtu,2050 kg.A istu podiznu moc imaju 892,952,1025,i 1221, okvirno svi imaju oko 4,5 tone,tako da izmedju tih modela treba traziti ako oce bas rusa,a sto se tice dajceva nji moze jeftinije kupiti ,al neznam koliko im je podizna moc tacno al 75 mislim da nema tu moc sigurno, a za 90 neznam mozda bi i mogla ,.nema nam Palike na forumu on bi znao tacno.
 
Nazad
Vrh