MTZ Belarus

Pise im na sajtu,2050 kg.A istu podiznu moc imaju 892,952,1025,i 1221, okvirno svi imaju oko 4,5 tone,tako da izmedju tih modela treba traziti ako oce bas rusa,a sto se tice dajceva nji moze jeftinije kupiti ,al neznam koliko im je podizna moc tacno al 75 mislim da nema tu moc sigurno, a za 90 neznam mozda bi i mogla ,.nema nam Palike na forumu on bi znao tacno.
Znam čoveka kojem je pod 3x obrtačem puklo rame na MTZ 82 2008 godište, drugog kojem je pukla poluosovina (stari tip) sa amazon žitnom sijačicom. 105 i 1221 verovatno mogu nositi.
Torpoedo 75 i 90 su nosili vadilice za repu bez problema, dali su imali pomoćne klipove ne sećam se davno je bilo.
 
Gorane a ovo.

11ihe9x.png
neznam samo posto je .
 
Fabricki nema mazalica na krstaku......napisao si da ti treba zadnji deo pa mi nije jasno na cega mislis......

Kardan je iz dva dela jedan izmedju prednjih točkova i kućišta sa lamelicama a drugi od tog kućišta do diferencijala. Taj deo koji ide od difencijala mi treba, ako ima sa mazalicama.
 
Mims druže, kardani su u potpunosti isti tako da ako imaš "prednji" u rezervi svejedno ti je dali ćeš ga stavljati napred ili pozadi .
 
Proveriću ti ja sutra pa javljam,ako neko ne bude brži od mene:osmeh:


Kod mene je ista situacija maksimalni hod klipa se izvlači na 20cm a kada stavim 10cm na pola onda mi stoji pravo možda mi se samo tako čini da je pravo, možda je i ulevo ne znam.. Treba premeriti ceo trap i razmak točkova pa videti zašto stoji tako kako stoji,meni to puno ne smeta bitnije mi je da on radi radnju koju treba da radi.
 
Prednji imam u rezervi pa samo promenim kad treba, hteo sam da uzmem još jedan i zadnji.

Ala bi se tebi moglo prodati kojecega po dva komada ista da imas u rezervi i za napred i za nazad...............:osmeh:
inace kardan nije iz dva dela nego imas dva kardana,oba su ista...............
sva sreca pa nisi (bar se nadam) otisao u neku trgovinu i rekao da imas prednji u rezervi a da hoces da imas i zadnji,verovatno bi ti trgovac rekao "odkud bas zadnji,taj je skuplji"...............:osmeh:
 
Kod mene je ista situacija maksimalni hod klipa se izvlači na 20cm a kada stavim 10cm na pola onda mi stoji pravo možda mi se samo tako čini da je pravo, možda je i ulevo ne znam.. Treba premeriti ceo trap i razmak točkova pa videti zašto stoji tako kako stoji,meni to puno ne smeta bitnije mi je da on radi radnju koju treba da radi.

Hvala Radoslave! :ppozdrav:

I ja sam danas izmerio kod drugara na MTZ 820 (prolazio je rusom mojom ulicom pa ga ja zaustavio :osmeh:) hod klipa 20cm, ali se nisam setio da izmerim koliko je sam klip dugačak do jabučice, jer je možda sam klip duži (a hod isti). (Znači od crte na klipu do koje se uvlači u cilindar pa do ose jabučice.)

Ne znam šta bih premeravao na prednjem trapu kad je klip direktno vezan za levi točak, pa spona (i njeno podešavanje) uopšte ne utiče na položaj levog točka. A kad klip isteram pola njegovog hoda levi točak ne stoji pravo već bude blago okrenut u levo (naravno, preko spone i desni). Da je samo 1cm duži klip levi točak bi stojao pravo kad se klip istera na pola hoda. Time bi povećao desni ajnšalg, što bi mi mnogo više koristilo nego što bi mi štetilo što će se istovremeno malo smanjiti levi ajnšlag, jer je ovaj levi dosta velik.

Meni ovo najviše smeta kod oranja na slog (desni krug), kad pomisliš da treba smotati već je kasno, dok kod levog kruga (oranje na razor) ulazim u brazdu kako god hoću...
 
Nazad
Vrh