MTZ Belarus

Doji da mi pokazes na moj 820 gde curi ako nadjes jedno mesto placam i rucak i gajbu piva odmah...:ppozdrav: A zamenjena je samo brava za paljenje... Tako da necemo preterivati...

A za krcanje kod promene brzina moram priznati da sam dosta vezbao u transportu i sad sam naucio kako treba.. Naj bolje je duplo kvacilo i uskladiti obrtaje i brzinu i nema da zakrci uopste bar ne kod mene sad saltam ko od sale.. Ali boga mi kad sam ga kupio i terao do kuce stra me bilo da menjam brzine ali navikao sam za nekoliko transporta....:osmeh:

Sad te odvedem kod mog prijatelja uzeo je 82.1 nov proletos i sav je vec zapisan od ulja ali sav!!! i menjac su mu ceo menjali u garnatnom roku nije valjao
 
Bilo je na naslovnoj strani ,pra nekih 10 godina da se Rols Rojs pokvario posle predjeni 100 kilometara.Pa sta je tu cudno ,jel se drugi traktori nekvare ,mozda malo redje al kad nesto rikne ozbiljnije popravka je ko 2 geveralne na rusu.A nekad i vise.
 
Kod mene u selu ima dosta rusa i ni jedan nije mastan kao sto vi kazete sav zapisan, po neki malo na hidrauliku, ali sto se tice motora i ostalog nisu sem oni stari 82... Necu da se sad raspravljam ali u susednom selu ima jedan mnogo skuplji nov traktor zelene boje mastan na prednjim felnama sav zbog semeringa koji su vise puta menjani a on kosta 50.000 evra ali se o tome cuti i isto je dva puta bio problem sa tim u garantnom roku i evo opet zbog nekog curenja,kuku je slomila prikolica... Ali sad ce svi da me napadnu da to nije istina ali ko hoce verovace ko nece nemora.. Svaki traktor moze da bude mastan kad se ne odrzava,pa i ako procuri negde zameni se i problem resen... Pa sta da se radi nemamo svi sad 200.000 evra kesa pa da sad besnim sa nekim traktorem vecina i za rusa jedva skupe takva je situacija...:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Bilo je na naslovnoj strani ,pra nekih 10 godina da se Rols Rojs pokvario posle predjeni 100 kilometara.Pa sta je tu cudno ,jel se drugi traktori nekvare ,mozda malo redje al kad nesto rikne ozbiljnije popravka je ko 2 geveralne na rusu.A nekad i vise.


Ma kvare se oni nego da pocnemo od ovog iz susednog sela usima bi ga pokrio kad sam ga pitao zasto je sam mastan,jedva mi priznao sta je... Da ima problema sa curenjem a ganc nov traktor.. A kad procuti Belarus i IMT i IMR zove se televizija i kuka na sav glas,to ne volim da cujem... A za skuplje se sve to zataskava i cuti da se ne obrukam... Necu dalje o ovome...:ppozdrav:
 
Kod mene u selu ima dosta rusa i ni jedan nije mastan kao sto vi kazete sav zapisan, po neki malo na hidrauliku, ali sto se tice motora i ostalog nisu sem oni stari 82... Necu da se sad raspravljam ali u susednom selu ima jedan mnogo skuplji nov traktor zelene boje mastan na prednjim felnama sav zbog semeringa koji su vise puta menjani a on kosta 50.000 evra ali se o tome cuti i isto je dva puta bio problem sa tim u garantnom roku i evo opet zbog nekog curenja,kuku je slomila prikolica... Ali sad ce svi da me napadnu da to nije istina ali ko hoce verovace ko nece nemora.. Svaki traktor moze da bude mastan kad se ne odrzava,pa i ako procuri negde zameni se i problem resen... Pa sta da se radi nemamo svi sad 200.000 evra kesa pa da sad besnim sa nekim traktorem vecina i za rusa jedva skupe takva je situacija...:ppozdrav:

- - - - - - - - - -
Ma kvare se oni nego da pocnemo od ovog iz susednog sela usima bi ga pokrio kad sam ga pitao zasto je sam mastan,jedva mi priznao sta je... Da ima problema sa curenjem a ganc nov traktor.. A kad procuti Belarus i IMT i IMR zove se televizija i kuka na sav glas,to ne volim da cujem... A za skuplje se sve to zataskava i cuti da se ne obrukam... Necu dalje o ovome...:ppozdrav:

Bez ljutnje, ali cini mi se da taj rus neradi dovoljno da bi i bio masan, ovi moji se raspadose od posla, odrzavamo ih, ali eto uvek ima negde da curka i da je masan.

Danas nesto razmisljam, najlaksa masina koju kacim za 1025 je plug, pa onda mu dodje gruber, pa setvospremac 3,6 i tek onda secer na kraju, drljaca od 4,6 metara. mislim da je ona kumovala lezajevima samo tako...
Sutra cu okaciti slike od danasnjeg i sutrasnjeg posla, sad nisam bas pri vremenu.
 
posto neznam brzinekako ih nazivate ja spremam zemlju na 50-65cm sa trecom ili sestom posto valjda tako pise na onoj tablici (sad cete da se smejete,al ako),biram nizu skupinu brzina pa jos reduktor na sporo,obe vuce i on samo stanca zemlju zamnom.ima dovoljnu brzinu i krece se sasvim normalno u njivi.mozda ima neka bolja brzina al je ne otkrih ;)
 
Rusi su masni zato sto se teraju do krajnjih granica.Kod nas u piku ima i rusa i dzon dira od 130 konja.Rus vuce silazu,kukuruz ,zito ,suncokret ....ore i po blatu i po snegu,sparta,a dzon dir vuce cisternu sa vodom, nosi sejalicu .Uglavnom radi sve lakse poslove pa nije toliko masan.Uglavnom ga cuvaju da se ne pokvari pa ce posle da zavrsi na nekom polju zbog toga koliko kostajku delovi
 
Dobri su to traktori ,daleko je da nisu.....ali ovde sto sam video bas ih stede.Kad se zavrsi radni dan oni se peru ,a rusi ostaju umazani i od blata i od ulja. Pricao sam sa drugarom u vezi tih traktora kod njih i kaze mi da je na jednom rusu od 130 konja sad crkao motor na oko 10 000 radnih sati,a do tada nista mu nije bilo .Kaze od svih rusa taj je najvise izdrzao
 
Džonike ne cure.Moj je 76-to godište i nigde nije mastan a radi teške poslove.

Ma daleko od toga da su to losi traktori ... Ali kad se na njima nesto pokvari niko nezna a kad se na Rusa nesto pokvari zna celo selo... Ovaj mi jedva priznao da mu cure semerinzi te je ugazio u ulje te ovo te ono stra ga da kaze valjda.. A za to da Ruse ne stede imate pravo svasta rade sa njima i sta mogu i sta nemogu vade maksimum iz njih.. Ja sa mojim nemam toliko posla zato nije opterecen imam mali plug lako ga vuce,i spremac od 2.9.. Tanjiracu planiram na leto da kupim neku vucnu od 2.4 i to je to uglavnom.. Ali ga dosta cuvam jer znam kako sam dosao do njega... :ppozdrav:
 
Lepa polemika se vodi ovde...a kazu propada rakovica,imt,a belorus curi...evo samo jedan primer cena delova...r65-osovina hidraulika-ko ne zna parce osovine sa hronerima duzine 50 cm-cena 18100 RSD,bez dadzbina uvoza,carina itd-Rakovicin deo...a za te novce sam proletos uzeo komplet sklopove za 82...onda-nekoliko gumica za hidraulik,takodje za rakovicu-40 eura...za rusa se kupi jedno 7-8 garnitura gumica za te novce...pa nek neko prica bilo sta za ruse...
 
Preprosle godine kad sam kupio mtz 1221.3 kostao je35000 e,sastrane je stojao neki mtz isto 130 ks sasvim drugaciji oblik traktora kabina polu kruzna svau staklu pozadi polugeza kacenje one sa stipaljkama u kabinu drugacja instrument tabla jedna palica menjaca sa djojstikom ,ja se odma razocaro u ovaj sto sam platio.Kad sam pito kolko kosta oko 52000 e.Taj traktor poizgledu i ceni moze da parira zapadnim masinama ida se komentarise. A ovo sto mi kupujemo to rusi serijski stancuju slaba je tu kontrola sklapanja pa se desi da je neko te srce da kupi nov traktor sa greskom ,ovi u agro panonci kazu da ih preko hiljadu komada godisnje prodaju a nije trziste samo srbija. Sve u svemu nisu to tolko losi traktori prema ceni . Kad bi nam davali djabe opet bim nasli mane da komentarisemo.
 
To je verovatno bio 1222. Mogu i belarusi da naprave kvalitet 2 klase bolji ali onda cenom ce biti isti kao MF, Case itd
 
Bez ljutnje, ali cini mi se da taj rus neradi dovoljno da bi i bio masan, ovi moji se raspadose od posla, odrzavamo ih, ali eto uvek ima negde da curka i da je masan.

Danas nesto razmisljam, najlaksa masina koju kacim za 1025 je plug, pa onda mu dodje gruber, pa setvospremac 3,6 i tek onda secer na kraju, drljaca od 4,6 metara. mislim da je ona kumovala lezajevima samo tako...
Sutra cu okaciti slike od danasnjeg i sutrasnjeg posla, sad nisam bas pri vremenu.


Nema tu ljutnje ja sa njim radim onoliko koliko imam posla,a i imam 4 traktora pa svakom pripadne neiki posao i na taj nacin ih rasteretim... Ai kod mene ni jedan traktor nemoze da bude mastan i prljev jer kad udjem unutra i sav se vec isprljam i umazem a nisam ni staigao da njive takav posao mi presedne....
 
Nazad
Vrh