MTZ Belarus

@savoris
sad neznam ko spava ili necita do kraja,lepo sam napiso da to vazi samo kad je vuca ukljucena ili kada se koristi,medjutim Becarina se nije lepo izrazio na samom pocetku o problemu gde pise da i kada je traktor dignut na stranu i pr,kardan skinut se greje,tako sam ja shvatio i zato sam napisao bluetooth prenos grejanja jer je to sto je napiso bilo neizvodljivo,nas dvojica smo se na kraju razumeli i problem resen sem sto se njemu jos uvek greje ::namigivanje::,@becar zavrni mehanicki pokazivac temperature tamo gde sipas ulje u srednjak i sprovedi ga u kabinu,tako imas potpunu kontrolu temperature ::namigivanje::
 
robert je napisao(la):
zombie_666 je napisao(la):
ovaj je kod mene u selu,dobar je traktor

Jbte, ovo još nisam vidio. Koja geometrija!!!

Budisava, selo u Srbiji:

ae2ydi.jpg


A pogledajte ovu "krivolinijsku" geometriju -

Janjari, selo u BiH, gdje ja inače zivim:

v4vt3p.jpg
 
danger je napisao(la):
@savoris
sad neznam ko spava ili necita do kraja,lepo sam napiso da to vazi samo kad je vuca ukljucena ili kada se koristi,medjutim Becarina se nije lepo izrazio na samom pocetku o problemu gde pise da i kada je traktor dignut na stranu i pr,kardan skinut se greje,tako sam ja shvatio i zato sam napisao bluetooth prenos grejanja jer je to sto je napiso bilo neizvodljivo,nas dvojica smo se na kraju razumeli i problem resen sem sto se njemu jos uvek greje ::namigivanje::,@becar zavrni mehanicki pokazivac temperature tamo gde sipas ulje u srednjak i sprovedi ga u kabinu,tako imas potpunu kontrolu temperature ::namigivanje::

E da znaš da hoću. :D Ma više negledam na to, samo teram, nek se grije, nek prokuva, nek se j..e. ::namigivanje::
 
zombie_666 je napisao(la):
danger je napisao(la):
82.1 nije sinhronizovan,a kardan se ukljucuje sa strane pored rucke rucnog gasa,ta poluga je ustvari kvacilo kardana,kardan nema veze sa noznim kvacilom,kad god stisnes kvacilo kardan uvek radi a traktor stane ako je u pokretu

Aaaaa, znači tako. Jbte, pa nisam to znao. Znači, kad hoću da pokrenem kosilicu, polako povlačim ručicu kardana dok se kosa ne ubrza, a posle je ubrzam gasom. Sad mi je to jasno, skroz me zbunjivalo to sa uključivanjem kardana. Znači on ipak ima posebnu spojnicu?
Imas jos izmedjusedistai menjaca jedan sraf na kljuc 22 koji okreces levo i desno - preko menjaca i preko motora i ispod traktora , ispod diferencijala imas 2 srafa koji se okrecu na 540 i 1100 .
Ja jos nijednom nisam ukljucio kardan na mojeg jer nisam imao potrebe , ja sa njim radim samo teske poslove
 
@ rale
ti radis samo teske poslove,pa zar mislis da su svi prikljuci na kardan lagani za raditi,mikserica itd....
a sto se tice obrtaja mislio si na 1000
 
danger je napisao(la):
@ rale
ti radis samo teske poslove,pa zar mislis da su svi prikljuci na kardan lagani za raditi,mikserica itd....
a sto se tice obrtaja mislio si na 1000
Jok nisam ni bio siguran dal je 1000 ili 1100.
Mikserica , sta je to , Verovatno rotodrljaca , mi to nemamo ovde ima poneka rotofreza , al ni to ne koristim tako da ja potrebe za kardano na MTZu nemam , nekazem ja ima ko ima ja JOK :ppozdrav:
@kinez
Nisam siguran , al mislim da su bas ispod diferencijala na 20-25cm od izvoda kardanskog prikljucka , moj je 82.1
Post je spojen: [time]1294426060[/time]
_________________________________________________
danger je napisao(la):
nije daleko od diferencijala,samo 1m vazdusne linije ::namigivanje::
E sad metar gore dole , nikad ih nisam dirao ::namigivanje:: znam samo da postoje ...... negde ......
ispod :haha: :haha: :haha:
 
Attila je napisao(la):
ima ispred sedišda ručica da se menja brzina kardana
na toj se rucici salta preko motora ili preko mjenjaca pogon kardana
Post je spojen: [time]1294429008[/time]
_________________________________________________
@becarina
dali nije neki lezaj u medjuosloncu otiso, nema tu sta drugo da se grije a sto se tice duzine kardana tu ima tolerancije u medjuosloncu one glavcine gde se kardan zavrce mogu se pomjerati unutar i van :cao:
 
dali je neko primetio da u rusa brze broji sate nego na ostalim traktorima .Imam od skora 952 ravni most i nesto mi brzo napravio 50 radnih sati pri razradi.
 
mladenmaso je napisao(la):
Attila je napisao(la):
ima ispred sedišda ručica da se menja brzina kardana
na toj se rucici salta preko motora ili preko mjenjaca pogon kardana
Post je spojen: [time]1294403808[/time]
_________________________________________________
@becarina
dali nije neki lezaj u medjuosloncu otiso, nema tu sta drugo da se grije a sto se tice duzine kardana tu ima tolerancije u medjuosloncu one glavcine gde se kardan zavrce mogu se pomjerati unutar i van :cao:

probaj sa tom ručicom menjaš brzinu kardana bar kod 820 je tako
 
@atila
u kabini ispod sedista imas rucicu gde se iskljucuje kardan(srednji polozaj)u jednu stranu ukljuceno preko pogona motora a u drugu stranu preko menjaca(kad stanes traktorom stane i kardan)kao i imt,a napolju pored stepenica odole se podesava 540/1000,a taj tvoj 820 mora da je za americko trziste pa je sve iznutra
 
@ttila
da,tamo se ukljucuje,al se nemenja brzina kardana ::namigivanje::
Post je spojen: [time]1294436642[/time]
_________________________________________________
nema potrebe da slikas
 
Nazad
Vrh