MTZ Belarus

danger je napisao(la):
@Becarino druze
napisao si kako ste digli celu jednu stranu u vazduh,skinuli kardan prednji i tako terali i opet se greje,pitanje......posto kazes da se kardan nevrti ili prednja vuca nije ukljucena od cega se onda moglo ugrejati ako je kardan stajao,nerazumem,jel to neki bluetooth prenos grejanja sa motora na medjuoslonac pa te to gnjavi :sta:

:haha: Dobro si me nasmijao.

Nisi me skužio ili ja nisam dovoljno dobro objasnio. Uglavnom busa se grije samo dok se kardani vrte, a kad se ne vrte (recimo skinem prednji i u vožnji miruju zadnji kardan i busa) onda se busa negrije.
 
Attila je napisao(la):
vidim da si probao da menjaš sastav kućište možda ti je problem u prednjem diferencijalu jel se i to greje negde jače od normale

Nepratiš na satu. Skinem prednji kardan, upalim prednju vuču i vrti se samo zadnji kradan i busa i busa se opet grije.
 
@becarino
ako su ti lezajevi ok u medjuosolncu proveri samo maticu dal je dobro zategnuta da ti neproklizavaju lamelice pa tu dolazi do trenja i greje se,ako je to sve ok samo teraj i nista nepipaj(kad nesto tandrce onda se pojaca radio :haha:),kakve su ti gume prednje a kakve zadnje(u kakvom stanju) ako su prednje nove a zadnje losije ili obrnuto onda dolazi do grejanja jer taj medju oslonac sluzi da sinhronizuje odnos prednjih i zadnjih tockova,zato u sebi ima lamelice koje proklize ako neki tockovi pozure od drugih,ipak to nije 100% odnos prednje zadnje vuce a narocito kod nejednakih guma i zato i sluzi medjuoslonac,naravno to sve vazi kad je prednja vuca ukljucena
 
robert je napisao(la):
zombie_666 je napisao(la):
ovaj je kod mene u selu,dobar je traktor

Sta je radio kod gazde, jel ga silovao ili nešto slično? Koja mu je uopšte razlika ovo 920Y u odnosu na normalni 920? Znam da se oni razlikuju od 82.1 po haubi i mjenjaču (920 ima 14/4 sinhro mjenjač, a 82.1 ima 18/4 mjenjač).

Jedno pitanje za vlasnike belarusa: Kako se kod njih (tačnije 82.1) pokreće npr rotaciona kosilica preko kardana? Znam kako im se pokreće kardan, ima ručica na desnoj strani, ali nije mi jasno kako to tačno ide. Jel se pritisne kvačilo, potegne ta ručica, kardan dobije pogon, a posle ubrzavam kosilicu davanjem gasa? Jesam li dobro skontao? Zar neće tako kosilica gubiti pogon svaki put kad pritisnem kvačilo, pošto rusi nemaju dvije spojnice?

Još nešto: jel se kod 82.1 moze šaltati u voznji, ono pritisnem kvačilo, prešaltam i pustim kvačilo? Malo me zbunjuje to sa mjenjačem, kod jednog 82.1 koji sam gledao vlasnik tvrdi da je mjenjač sinhronizovan, a kod drugu tvrdi da nije? Nijedan nisam moga probati tako šaltati jer nisam imao prostora za to a nisam se ni usudjivao da probam jer nisam siguran.
 
82.1 nije sinhronizovan,a kardan se ukljucuje sa strane pored rucke rucnog gasa,ta poluga je ustvari kvacilo kardana,kardan nema veze sa noznim kvacilom,kad god stisnes kvacilo kardan uvek radi a traktor stane ako je u pokretu
 
@danger i ti spavaš na času :D
čovjek kaže da mu je otkačena prednja vuča i opet se grije , znači skinut prednji kardan , onda se mogućnost razlike predjenog puta otpisuje

ostaje samo razumno objašnjenje da mu je zadnji kardan ili dug ili kratak kako već neko reče


@zombi , kardan nema veze sa kvačilom mjenjača , nikakve , kardan radi sve vrijeme nezavisno od vučnog kvačila , ona ručka sa desne strane ti je ustvari kvačilo ali samo za kardan
i ti spavaš na času , već je o tome uradjena čitava studija ovdje :cao:
pu preteče me danger ::lose:: džaba kucah :zli:
 
danger je napisao(la):
82.1 nije sinhronizovan,a kardan se ukljucuje sa strane pored rucke rucnog gasa,ta poluga je ustvari kvacilo kardana,kardan nema veze sa noznim kvacilom,kad god stisnes kvacilo kardan uvek radi a traktor stane ako je u pokretu

Aaaaa, znači tako. Jbte, pa nisam to znao. Znači, kad hoću da pokrenem kosilicu, polako povlačim ručicu kardana dok se kosa ne ubrza, a posle je ubrzam gasom. Sad mi je to jasno, skroz me zbunjivalo to sa uključivanjem kardana. Znači on ipak ima posebnu spojnicu?
 
Bećarina pusta je napisao(la):
Nepratiš na satu. Skinem prednji kardan, upalim prednju vuču i vrti se samo zadnji kradan i busa i busa se opet grije.

Ništa bećarino, jedino ti preostaje da napraviš vodeno hlađenje. Napraviš kanale u tom međuosloncu i spojiš crijevom preko hladnjaka i da vidiš poso ! :haha:
 
Nazad
Vrh