MTZ Belarus

Најбоље га је сипати у мотор у уље ту сигурно прави карамбол, и не може да се види од чега је настала штета. 😉
MA jokkkk secer je teži od ulja pa se samo natalozi u karter i tako to ide 😂
 
Ljudi, koliko pije vode ono što pričaju da kad nekog ne voliš sipaš mu šečer u rezervor i motor mu zariba.
Razmišljao sam malo o tome i nekako mi nedeluje logično da napravi problem u samim cilndrima, klipovima, karikama. Ovako samo razmišljajuću deluje mi da će taj šećer biti ugljenisan u clindrima i da ne bi trebalo da bude većih problema da ga motor izbaci kroz izduvne ventile.
Ako već dodje do problema mislim da će to biti negde u sistemu dovodo goriva do samih cilindara.
Ne znam pitam samo. Da li neko zna tačno mimo ovog rekla kazala što svi znamo da dovodi do ozbiljnog kvara.
Skoro pa nista , ne topi se u gorivu , ima opasnijih supstanci po motor od secera.
Video gdje testira na benzinskom motoru , prije mjeri kompresiju i rastavlja , pa sipa secer i poslije opet mjerenje i rastavljanje.
 
Nebojša, jesi li nekad našao zaboravljenu krpu u karteru rusa?
Danas na pijaci sretnem poznanika i odmah mi se požali kako je prošao sa YTO 80ks traktorom. Kinezi su zaboravili krpu u karteru traktora, krpa je odolevala vremenu i bar deset puta je menjano ulje i nikad ništa nisu primetili. Međutim sad se krpa raspala, razložila se kao pucvala i zapušila je sito uljane pumpe i ode radilica... Posle rasklapanja čovek je izvadio više od pola balona od vode pucvale, tj te raspadnute krpe. Nije bilo šanse da ju je neko namerno ugurao u karter (npr. preko otvora za sipanje ulja), već je samo zaboravljena u fabrici prilikom sklapanja (traktor je taj poznanik kupio nov).
Nisam našao krpu u karteru rusa al jednom sam našao celu duksericu u zadnjem delu 577,dva moja poznanika menjali pumpu na 577 pa kad su završili nesto nije radilo kako treba pa zvali mene da pogledam,dignemo poklopac kad ono cela dukserica na pumpi,nije mi bilo jasno kako su je ugurali toliku unutra,jos veca tragedija je što problem nije bio do dukserice već do pumpe koji su stavili.
 
Nebojša, jesi li nekad našao zaboravljenu krpu u karteru rusa?
Danas na pijaci sretnem poznanika i odmah mi se požali kako je prošao sa YTO 80ks traktorom. Kinezi su zaboravili krpu u karteru traktora, krpa je odolevala vremenu i bar deset puta je menjano ulje i nikad ništa nisu primetili. Međutim sad se krpa raspala, razložila se kao pucvala i zapušila je sito uljane pumpe i ode radilica... Posle rasklapanja čovek je izvadio više od pola balona od vode pucvale, tj te raspadnute krpe. Nije bilo šanse da ju je neko namerno ugurao u karter (npr. preko otvora za sipanje ulja), već je samo zaboravljena u fabrici prilikom sklapanja (traktor je taj poznanik kupio nov).
Na jednom Opelu kojem su otpisali hidropodizače sam našao nasadni 8cu ispod poklopca ventila skakutao je i zveckao :D Komšija sa placa uzeo auto kad je gorivo blizu rezerve nešto se tumbalo pozadi, kad je pun nema ni da šušne.Danima sam razbijao glavu dok nisam skinuo pumpu kad ono u rezervoaru crevo, ovi što ga dovozili sušili rezervoar pa ih zajebala klapna da izvuku crevo pa ga majstor pustio :D
 
Secer u karter i nema brige
Moze i pesak dosta dve sake drugar je fasovao na T40 na 1rh je sazuljao motor

A za secer imao moj stari problem sa kradjom ulja, ostavi kanticu ulja 3_4l na agregatu za zalivanje i uvek mu neko ukrade
Uspe po 1kg secera u kanticu i danima tako kasnije zaribaju 2 traktora i jedan auto u selu karamel na situ uljne pumpe







Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
Pozdrav ljudi, kad sam kupovao traktor prodavac mi je reko da je menjac kompletno odradjen na traktoru, belarus 80 1980god... Ja sad na oranju 4-ta spora ispada mi iz brzine .... Desi se ponekad i iz 5-te da ispadne 3-4 puta se desilo i reduktor da ispadne iz brzine... Znaci iz 4te obavezno ispadne posle nekog vremena rada pod opterecenjem ispadne iz brzine, a cetvrta bi mi bila idealna za oranje....
Pitanje, kako da vidim sta je u pitanju? Sta da gledam? Sta moze da bude?
 
Pozdrav ljudi, kad sam kupovao traktor prodavac mi je reko da je menjac kompletno odradjen na traktoru, belarus 80 1980god... Ja sad na oranju 4-ta spora ispada mi iz brzine .... Desi se ponekad i iz 5-te da ispadne 3-4 puta se desilo i reduktor da ispadne iz brzine... Znaci iz 4te obavezno ispadne posle nekog vremena rada pod opterecenjem ispadne iz brzine, a cetvrta bi mi bila idealna za oranje....
Pitanje, kako da vidim sta je u pitanju? Sta da gledam? Sta moze da bude?
Ako računamo da je menjac radjen i da je urađen kako treba onda samo birac brzina moze da zeza.
Mora da se otvori poklopac menjaca I da se vidi u kakvom je stanju sam menjac i da se popravi ili zameni birac.
 
Ako računamo da je menjac radjen i da je urađen kako treba onda samo birac brzina moze da zeza.
Mora da se otvori poklopac menjaca I da se vidi u kakvom je stanju sam menjac i da se popravi ili zameni birac.
Ako je birac brzina ustvari palica rucka, moguce da je do nje problem ona je i varenanesto kao da je pucala na pola, da zavrsim oranje u selu pa kad dodjem otvoricu to slikacu i javicu se ovde za konsultacije. Hvala
 
Za cista i zdrava pluca ....ideja od jednog clana,ima ovde slika negde,isto od Geberit cevi,jedino sam ja ubacio ovu gibljivu gumenu cev koja je po meni jako bitna jer kabina stalno se trese kod rusa.A i naravno zbog otvaranja haube,samo se iscupa iz ulaza u filter i nista vise.




 
Obicno usisno-potisno crevo radi posao.ja sam nasao u sivoj boji kao felne na mtz i solidno se uklopilo.
 
Kako se prebacuje kardan sa 540 na 1000 obrtaja, u pitanju je 82..

Sent from my DN2103 using Tapatalk
 
Sa donje strane srednjeg kućišta ima mehanizam,kako se tačno prebacuje morate videti na licu mesta jer postoje dve vrste,uglavnom ništa komplikovano,kad pogledate sve će vam biti jasno.
 
Nazad
Vrh