MTZ Belarus

Te poteznice pravi Kosanović iz Pazove i dobre su.
Bas sam kod njih gledao poteznice posto imaju i za zmajevke a trebalo bi da menjam na jednoj a kod njih barem po slikama mi deluju masivnije od drugih jedino cena 10000din

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Bas sam kod njih gledao poteznice posto imaju i za zmajevke a trebalo bi da menjam na jednoj a kod njih barem po slikama mi deluju masivnije od drugih jedino cena 10000din

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
Ja sam moje poteznice (Kosanovićeve) dao sa traktorima (kad sam i prodao) pošto ću dobiti nove sa traktorima e te što su došle sa traktorima nisu ni blizu Kosanovićevih ali no.
 
Ми смо направили као ове што Косановић прави само лепше и јаче. Отишао на отпад узео плочевину кући пола дана сечења, брушења и варења ено може тенк да вуче неће се покидати. Бар ту као од Косановић-а може свако да направи није божије слово.
 
Ja sam u firmi za ruse napravio bar 20 komada poteznica na dva klina
Stvarno su bile lepe, sve iste i kvalitetno uradjene , nikad ni jedna nije pukla vukli su zmajevke, sajlasice i novije tehnostroj djubretare sto se gore kace, ali sa vertikalnim plocama bi bilo bolje mogao bi uvek stelovati visinu kao na svim zapadnim traktorima

Pufere imam nazad na prikolicama i to je spas sam zakacis pune u njivi bez muke!!


Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
Ja kako kad... Na ursusu imam onu kopču što automacki zabravi. A na rusu standard klin pa stavim osigurač (kako kad). Ali kad pomislim na automackoj poteznici samo par santimetra onaog patrljak tamo to mi nekako ne sigurno jbt... Imam malo fobiju od toga, zato se i ne usuđujem da sam izvarim poteznicu za rusa.. Iapk to treba da vuče 15 tona a ne dva trotonke.
Kako toliki kamioni vuku vece terete sa automatskim poteznicama.

Послато са SM-A025G помоћу Тапатока
 
Pozdrav ljudi kod mene samo neki problemi, dok skockam ovaj traktor ima da dodje zima cini mi se....
Prvi link prva slika nikako da izvadim ovaj deo imam veliki luft izmedju dobosa i osovine pojeli se zupci izgleda pa bi da skinem da vidim to da zamenim.... Ali ni da mrdne odsrafio sam sraf gore koj fiksira lager, probao da skinem sa dve navojne sipke i maticama kao na netu sto sam video i nece, ima li neko neki savet?
Drugi link druga slika, gledam na netu ljudi rukom skinu ovaj veci zupcanik i ovaj veci deo sto se okrece ne znam kako da ga nazovem ja radapcigerom probao nece da mrdne doduse pravio sam pipke za radapciger jer originalni ne mogu da uhvate i puknu mi pipci ali uglavnom nikako da skinem ovaj deo :/
Dajte neki savet kako da poskidam ovo :/
 
Ako uopste ne gasi ili je pretvarac crkao,ili osigurac pregoreo...a moze biti i neka zica ili kontakt od table do pretvaraca.zameni i mesta akumulatorima.a ako sija tipa par minuta,pa ugasi onda je sve ok.ili ako žmirka...sve je u granicama.najbolje izvucu i sa desnog akumulatora jedan voltmetar i miran si.
Ovako nesto ?

Screenshot-210-1.jpg



Ovde su prilicno povoljni
 
Kako toliki kamioni vuku vece terete sa automatskim poteznicama.

Послато са SM-A025G помоћу Тапатока
ma znam ja to ali jbg... kliko puta mi se nabije stap od suncokreta i kukuruzovine ispod osiguraca pa ga samo svuce pa ispadne bolcna od poluge ,a kod autmacke treba samo rucku da podigne .. ili mozda ima neku sigurnost da moras sa dve ruke ? to ne znam .
 
ma znam ja to ali jbg... kliko puta mi se nabije stap od suncokreta i kukuruzovine ispod osiguraca pa ga samo svuce pa ispadne bolcna od poluge ,a kod autmacke treba samo rucku da podigne .. ili mozda ima neku sigurnost da moras sa dve ruke ? to ne znam .
Stap nema sanse da podigbe rucku na automatskoj poteznici. Kad je dobra poteznica treba dobro da se povuce poluga da bi odbravila.

Послато са SM-A025G помоћу Тапатока
 
Kako ta 105-ica stoji sa ležajevima na tim poluosovinama kad se tako.podupla.Znam da ih 820 nikako ne vole
 
Ima li neko sliku kako izgleda i gde je sigurnosni ventil hidraulike Mtz 820 2018 godiste.receno mi je da je ispod volana sa leve strane.skinuo sam zastitu ali dalje se ne snalazim a slike ne znam da okacim na sajt.
 
Kod mene su obe slicno naduvane,tek mozda malo vise unutrasnja,obe su ispod 1 bara,samo nzm na koliko ....Lezajevi kad crknu ce se menjati,ali da se vracam na solo tockove u spremanju ,nema sanse,ovo je mnogo bolje ovako sa duplim tockovima.
 
Ne voli niti jedan...na 5000 sati sam dva puta menjao lezajeve...ali znace dupli dosta kod nas.nije neka ekstremna para u pitanju za lezajeve,vise je posao od dva dana-i sto smo menjali i ulje,ali svakako mu je bilo vreme za zamenu.
 
Nazad
Vrh