MTZ Belarus

2.5 bari je kod mog rusa pritisak radni ugrejan,na 1500-1800 obrtaja motora,tako je zadnjih +- 2000 sati skoro.Clan Stalker je spominjao da sve od 2 bara pa na vise je dobro,a ne valja ni 5+ bara kao,tj nema nikakve potrebe za tolikim pritiskom.
 
Na 820
Pozdrav ljudi, imam jedno pitanje, koliki radni pritisak treba da bude kod rusa 80-tice tokom oranja? Teze oranje je u pitanju zemlja smonica dvobrazni plug dubina 20-25cm meni je pritisak oko 1.80-2.0 nesto mi se cini da sam procitao negde da treba da bude 3.0 bara? Orem u trecoj sporoj jer mi iz 4-te ispada posle nekog vremena (a 4-ta bi bila idealna) u odredjenim trenucima orem i u 5-toj sporoj pritisak ne opada ali je taj kad dam gas malo se poveca ali ne previse.... Jel to uredu,nije kako treba da bude?
Jel taj pritisak od 1,8 ili 2 bara na gasu ili na leru kad je vruć?
 
Ma meni najlepši onaj standardni izgled.
Sad da uzimam uzeo bi 892rm eventualno 952. Ne znam kakva im je razlika uopšte sem menjaca.
 
Metal je metal.lakse se manipulise sa njim...kad vidim na ovim novima tipa kejs,nh dajc one ogromne zadnje plasticne blatobrane ispod kojih je na par cm guma...blato...a o ceni tek.
clan mikser je za neku glupost sto je zakacio blatobran platio preko 1000 komad plastike za klasa.treba nekad malo i pametno birati,ako vec imas ponudjeno vise opcija.
 
Нисам ни користио трактор од јесенас а сад видим да цури уље на предњем точку. Значи, квари се и кад не ради.
bd08f36ea10347ce8a815162919450dc.jpg
 
Poslednja izmena:
Очисти одушак.
Дешавало се да кад одвијем чеп да се чује кад се отвори газирани сок - накупило се притиска.
Да ли треба још нешто да се ради осим чишћења одушка (семеринг)?
 
Pa vidi kuglicu i opruga jesu u funkciji vrati pa vidi šta se dešava ako i dalje curi onda moguće da je semering
 
Дешавало се да кад одвијем чеп да се чује кад се отвори газирани сок - накупило се притиска.
Да ли треба још нешто да се ради осим чишћења одушка (семеринг)?
Zašto sipaš gazirani sok? 🙃
 
Nazad
Vrh