MTZ Belarus

Ljudi, koliko pije vode ono što pričaju da kad nekog ne voliš sipaš mu šečer u rezervor i motor mu zariba.
Razmišljao sam malo o tome i nekako mi nedeluje logično da napravi problem u samim cilndrima, klipovima, karikama. Ovako samo razmišljajuću deluje mi da će taj šećer biti ugljenisan u clindrima i da ne bi trebalo da bude većih problema da ga motor izbaci kroz izduvne ventile.
Ako već dodje do problema mislim da će to biti negde u sistemu dovodo goriva do samih cilindara.
Ne znam pitam samo. Da li neko zna tačno mimo ovog rekla kazala što svi znamo da dovodi do ozbiljnog kvara.
 
Kontam da zavisi i koliko šećera.. Ja bi rekao da to važi za one moped pošto imaju mali rezervoar.
Kontam da bi veći motor to progurao, Ako je manja koncentracija... A ako veća onda bi napravio karamelu u cilindrima 😂
 
Svi bi da znaju sta se desi a niko nece da proba

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Пре неки дан у спремању почиње нешто да цврчи шкрипи у десном точку...тако ми из кабине делује изађем дрмам точак нема луфта у раду ништа,само кад подижем оруђе на увратинама.Станем на мердевине кабине да намести ротацију и чујем тај звук ...дали је неки носач кабине јел имао неко проблема са тим?
 
Ljudi, koliko pije vode ono što pričaju da kad nekog ne voliš sipaš mu šečer u rezervor i motor mu zariba.
Razmišljao sam malo o tome i nekako mi nedeluje logično da napravi problem u samim cilndrima, klipovima, karikama. Ovako samo razmišljajuću deluje mi da će taj šećer biti ugljenisan u clindrima i da ne bi trebalo da bude većih problema da ga motor izbaci kroz izduvne ventile.
Ako već dodje do problema mislim da će to biti negde u sistemu dovodo goriva do samih cilindara.
Ne znam pitam samo. Da li neko zna tačno mimo ovog rekla kazala što svi znamo da dovodi do ozbiljnog kvara.
Secer se rastopi u gorivu i kada dodje do cilndra gde je temperatura velika rastopi se napravi karamel i eto kraja motoru. Sto rece Matic probaj pa nam prenesi utiske. Samo se pobrini da sto manje corbe imas u vozilu i naspi jedno kilo secera pa nam javi sta si uradio. ;)
 
Barbi nemoj da filozofiras znas i sam sta sam hteo reci. Naravno da nije isto temperatura u cilndru i tempertura u rezervoaru.
 
Пре неки дан у спремању почиње нешто да цврчи шкрипи у десном точку...тако ми из кабине делује изађем дрмам точак нема луфта у раду ништа,само кад подижем оруђе на увратинама.Станем на мердевине кабине да намести ротацију и чујем тај звук ...дали је неки носач кабине јел имао неко проблема са тим?
Uglavnom škripi na rezervatu,dodiruje ga i izluđuje.drmaj kabinu dok je ugasit traktor pa ćeš naći
 
Secer se rastopi u gorivu i kada dodje do cilndra gde je temperatura velika rastopi se napravi karamel i eto kraja motoru. Sto rece Matic probaj pa nam prenesi utiske. Samo se pobrini da sto manje corbe imas u vozilu i naspi jedno kilo secera pa nam javi sta si uradio. ;)
Ok probam ja pa javim. Nego dok ne probam zar nije u motoru malo prevelika temeratura za karamel, a šećer sagoreva. I to evo šta mi kaže google "Škrob i šećeri kao glukoza i fruktoza relativno su zapaljivi i sagorevaju na relativno niskim temperaturama"
 
Sta ja sve neću naći na ovim rusima pa to je neverovatno.
Neko izigravao velikog majstora pa na 1025 postavio korpu i lamelu kao na 820 umesto njegove fabričke.
Nije mi bas jasno zbog čega je to radjeno al nema veze,ideja ko ideja mozda nije ni loša ali je toliko nakaradno urađeno i nabudzeno da je to strasno.
a9387226c0397c269bca53e452eb4ecf.jpg
ac331eb35dd23f80a5123ba3b365e5bf.jpg
87921dfe2e0f2f27cac5f2399ecb6a49.jpg


Sent from my SM-S908B using Tapatalk
 
Kontam da zavisi i koliko šećera.. Ja bi rekao da to važi za one moped pošto imaju mali rezervoar.
Kontam da bi veći motor to progurao, Ako je manja koncentracija... A ako veća onda bi napravio karamelu u cilindrima 😂
Најбоље га је сипати у мотор у уље ту сигурно прави карамбол, и не може да се види од чега је настала штета. 😉
 
@nebojsa kako je lepo ofarban tako je izgleda jos lepse kvacilo uradjeno do udaje masine.
Ne ne,ovo je covek radio bas za sebe,nije budženo za prodaju što je još neverovatnije.
Tri nosača druk ležaja zavareni jedan za drugi da bi se kompenzovala razlika u debljini kvacila.
Sto je jos gore i ja sam ga tako vratio,samo malo kulturnije spakovano jer su promenjene i spojnicke osovine pa fabricko kvacilo nije moglo da se vrati.
 
Nebojša, jesi li nekad našao zaboravljenu krpu u karteru rusa?
Danas na pijaci sretnem poznanika i odmah mi se požali kako je prošao sa YTO 80ks traktorom. Kinezi su zaboravili krpu u karteru traktora, krpa je odolevala vremenu i bar deset puta je menjano ulje i nikad ništa nisu primetili. Međutim sad se krpa raspala, razložila se kao pucvala i zapušila je sito uljane pumpe i ode radilica... Posle rasklapanja čovek je izvadio više od pola balona od vode pucvale, tj te raspadnute krpe. Nije bilo šanse da ju je neko namerno ugurao u karter (npr. preko otvora za sipanje ulja), već je samo zaboravljena u fabrici prilikom sklapanja (traktor je taj poznanik kupio nov).
 
Nazad
Vrh