MTZ Belarus

mladenmaso kad si menjao lentu ili kako ti kazes oblogu za ukljucivanje kardana u kakvom je stanju bio dobos na koji naleze lenta, da nije bilo kakvih riseva ili ostecenja na njemu.Ako je dobos bez ostecenja i stavio si novu lentu onda je problem u opruzi kao sto si i pretpostavio, nazalost neznam kolika je duzina te opruge kad se izvadi.

2lrm6b.jpg
 
mladenmaso je napisao(la):
robici
dotezao sam i te sipkice prva od pozadi je za uklj. adruga do motora je za kocnicu dotegnute su toliko da jedva ukljucim a da se rucica ne vrati sama
kod tebe je u pitanju nesto oko lamele(obloga)ili nesto sa dobosom.ta opruga o kojem pricate,ta opruga sluzi da ti se ne vrati rucka za ukljucivanje kardana,i kad je ukljucen-iskljucen da se ne klima rucka to jest poluga,da se nebi ukljucio ili iskljucio kardan,za nista drugo ne sluzi.ja sam imao slucaj da je covek dotero traktor da ima skoro isti problem kao i ti,on je toliko puno radio sa losom oblogom da mu je pojeo dobos i dzabe je stavljao novu oblogu.skini onaj mali poklopac od gore i ukljuci kardan(kad je traktor ugasen)i probaj da pomeras oblogu dali se pomera da dobosu ili dali se pomera sipka.
Post je spojen: [time]1280962137[/time]
_________________________________________________
savoris je napisao(la):
opruga 100% , na staroj 52ki je to mnogo bolje napravljeno
ako mu je nategnuta opruga kad je ukljucen kardan onda nije sigurno do opruge.
 
robici , nategnuta je ali nedovoljno ::namigivanje::
ta opruga o kojoj pričamo radi na pricipu preklapača i kada ona preklopi onda ona zateže lamelu iliti lentu kako je meshter zove
 
Mladene, kad si menjao obloge, dali si gledao kakvi su igličasti ležaji od ona tri zupčanika-trkača? Jesenas smo radili jedan kome su poispadale iglice ležaja, a i osovinice su bile pojedene toliko da preskaču zupčanici pa nije mogao da pokreće berač. Na prazno je radio.
 
savoris je napisao(la):
robici , nategnuta je ali nedovoljno ::namigivanje::
ta opruga o kojoj pričamo radi na pricipu preklapača i kada ona preklopi onda ona zateže lamelu iliti lentu kako je meshter zove
izvadis oprugu i guernes rukama skroz do kraja rucku za ukljucivanje kardan i ona mora da radi ako je dobos i obloga ispravna.ali ako je ta opruga previse nategnuta tad ne moze oblogu skroz da zategne.
Post je spojen: [time]1280930148[/time]
_________________________________________________
zorancile je napisao(la):
Mladene, kad si menjao obloge, dali si gledao kakvi su igličasti ležaji od ona tri zupčanika-trkača? Jesenas smo radili jedan kome su poispadale iglice ležaja, a i osovinice su bile pojedene toliko da preskaču zupčanici pa nije mogao da pokreće berač. Na prazno je radio.
ako zupcanici preskacu onda se to i cuje :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1280962737[/time]
_________________________________________________
mladene,popusti skroz oprugu i ukljuci kardan,to jest probaj tako da radis i ako ti i tako prklize a rucka za ukljucivanje ne ide do kraja(mislim na onaj izrez na limu)onda ti nesto sto posto oko obloge,dobosa.
 
mladenmaso je napisao(la):
robici
daj bogati ako rijesi to zalijetanje javi sta si napravio kod mene je slican problem i nemogu ga otkloniti nikako nosijo pumpu bosisti kod nas nista nosijo u mitrovicu i zamijenuo za regliranu isto se ponasa ponovo nosijo u mitrovicu i opet nista i sad sam jedno 2 mjeseca digo ruke od toga neznam stabimu.
na leru radi dobro a oko 1000 do 1200 obrtaja kad se malo optereti ili u voznji zalijece se. Doslo mi je da odem i kupim novu pumpu pa da vidim onda sta kaze :zli:
pronasao sam kvar :bravo: stavio sam nov regulator i sad radi kao sat.prvo probaj malo da zavrnes gornji sraf,od ta dva sa strane,zavrni za 2 kruga,i ako se i dalje tako ponasa onda stavi drugi regulator.
 
neznem jesamli pomenuo gore da je opruga pucala i da je neko vario i zato sumnjam u oprugu jer ta opruga zateze oblogu ,valjda, kad popusti oprugu nemoze ni do pola da nabije rolo balu proklize a ljudi mi pricaju kad sve radi kako treba trebalobi da ugasi traktor a da ne proklize
robici
koliko si platio regulator i ko je montirao i ja mislim da je regurator u pitanju kod mene
 
moram reci ovde javno da sam razocaran u agropanonku kao generalnog dilera.
u momentu uzimanja predracuna pre tri meseca garantni rok je bio dve godine sad je iznenada pao na šest meseci . :zli: :zli:
 
nije iznenada , ti nisi citao, zna se datum do kad je garancija bila 2 godine.
Post je spojen: [time]1281216281[/time]
_________________________________________________
obicno je to ispisano malim slovima
 
Paore mislis da su tako pouzdani da im i ne treba garancija :haha:.
Post je spojen: [time]субота, 07. август 2010. 17:26:45 MST[/time]
_________________________________________________

Sad sam bio na sajtu Agropanonke i kad pogledate cene rezernih delova za generalku toliko kosta
obican servis za( nov) zapadni traktor.Nesto razmisljam naglas pa pitam postovane rusadzije za misljenje?Na sajmu u NS lik sa standa Agropanonke kaze da je najisplativija kombinacija za trakror 90-100ks 892 ili 952 i prestelujes PVP na 2000-2200 o/min i dobijes 95-100 ks.
Kaze da traje krace ali generalka kosta 150 evra.E sad koliko je to tacno neznam. :D
Ovde na forumu vlasnici YTO-a x904 tvrde da manje trosi od 892,e sad jako je bitna cena i kolicina rezernih dellova koje imaju na stanju uvoznici pomenutih traktora.Cenim vase misljenje!


Post je spojen: [time]недеља, 08. август 2010. 02:27:52 MST[/time]
_________________________________________________
:ppozdrav:
 
mogu da pricaju za yto sta oce , kad napravi radnih sati koliko su napravili belorusi u ovoj zemlji neka se jave. Belorusi su jako dobre masine , kakav plug vuce IMT 560 kod vas ?
 
ako planiras da vuces 3 brazde sa novim traktorom , trebace ti oko 100 ks za 3x35cm , a to ti je onda MTZ 1021 (105 ks), ili MTZ 1025 (105ks)

za dve brazde ti je dobar i MTZ 820.
 
Nazad
Vrh