MTZ Belarus

savoris je napisao(la):
e pa druže rus je to , on ti nezna da se vozika kao paradni traktori :nono:
kači mu priključak neki teški pa da vidiš da radi kao japanski motocikl :D
ma mora on lepo da radi i na malom obrtaju.a sto si tice kako vozim,pa mogu ti reci da ni malkice ne zalim traktor,samo po gasu.rusa nikad ne treba zaliti.
 
robici
daj bogati ako rijesi to zalijetanje javi sta si napravio kod mene je slican problem i nemogu ga otkloniti nikako nosijo pumpu bosisti kod nas nista nosijo u mitrovicu i zamijenuo za regliranu isto se ponasa ponovo nosijo u mitrovicu i opet nista i sad sam jedno 2 mjeseca digo ruke od toga neznam stabimu.
na leru radi dobro a oko 1000 do 1200 obrtaja kad se malo optereti ili u voznji zalijece se. Doslo mi je da odem i kupim novu pumpu pa da vidim onda sta kaze :zli:
 
mladenmaso je napisao(la):
robici
daj bogati ako rijesi to zalijetanje javi sta si napravio kod mene je slican problem i nemogu ga otkloniti nikako nosijo pumpu bosisti kod nas nista nosijo u mitrovicu i zamijenuo za regliranu isto se ponasa ponovo nosijo u mitrovicu i opet nista i sad sam jedno 2 mjeseca digo ruke od toga neznam stabimu.
na leru radi dobro a oko 1000 do 1200 obrtaja kad se malo optereti ili u voznji zalijece se. Doslo mi je da odem i kupim novu pumpu pa da vidim onda sta kaze :zli:
skino sam sa drugog rusa nepovratni ventil,to jest zameno sam,sa 552 stavio na 820 a sa 820 na 552.a da vas ne zbunim na 552 ne radi kako treba.i taj ventil stavio na 820 i normalno radi.a kad sam stavio sa 820 na 552 ono mnogo lepse radi,to jest ne prekida toliko.do sad je nejednako radio do 1000 obrtaja,a sad do nekih 600 obrtaja.mnogo bolje.ali nije mi jasno kako 820 radi lepo sa onim ventilom koji je bio na 552.
Post je spojen: [time]1280746721[/time]
_________________________________________________
sad sam zvao bosistu(krivokucu)iz novog sada.i kaze da nebi smelo da se to desava zbog nepovratnog ventila.kaze da je moguce da je usla prljavstina negde,i da to zajebava.ali ja u to bas i ne verujem,posto sa drugim ventilom lepse radi,ali opet nije to-to!ovo mora da je neka sitnica,samo treba naci.i sutra razklapam pos pumpu i ima da pronadjem sta je u pitanju.a da odnesem kod bosiste uzece mi naj manje 50 E i sta ce uraditi?samo ce ocistiti iznutra.
 
izmijenjaj nekoliko ventila
razlika ti se javlja zbog nejednakosti AC pumpi , razlika u potrošenosti i zaptivanju onih ventilića u AC

ako te ne mrzi pošto imaš oba traktora pri ruci izmijenjaj im AC pumpe pa vidi rezultat , pa onda sa tako zamijenjenim pumpama izmijenjaj i ove ventiliće
ne bih ja tako baš navaljivao na boš pumpu , ne odlazi ona tako lako , ipak je to rus ::namigivanje::
 
savoris je napisao(la):
izmijenjaj nekoliko ventila
razlika ti se javlja zbog nejednakosti AC pumpi , razlika u potrošenosti i zaptivanju onih ventilića u AC

ako te ne mrzi pošto imaš oba traktora pri ruci izmijenjaj im AC pumpe pa vidi rezultat , pa onda sa tako zamijenjenim pumpama izmijenjaj i ove ventiliće
ne bih ja tako baš navaljivao na boš pumpu , ne odlazi ona tako lako , ipak je to rus ::namigivanje::
ni ja ne sumljam u bos pumpu.ona je radjena nedavno.
Post je spojen: [time]1280750626[/time]
_________________________________________________
robici je napisao(la):
savoris je napisao(la):
izmijenjaj nekoliko ventila
razlika ti se javlja zbog nejednakosti AC pumpi , razlika u potrošenosti i zaptivanju onih ventilića u AC

ako te ne mrzi pošto imaš oba traktora pri ruci izmijenjaj im AC pumpe pa vidi rezultat , pa onda sa tako zamijenjenim pumpama izmijenjaj i ove ventiliće
ne bih ja tako baš navaljivao na boš pumpu , ne odlazi ona tako lako , ipak je to rus ::namigivanje::
ni ja ne sumljam u bos pumpu.ona je radjena nedavno.
kazes ventilice,di jos ima tih ventila?
 
Meni se odsrafio onaj sraf sto blokira izmedju izlaska za prvu i drugu diznu. Onaj sa kljucem deset i drzi nazubljeni deo i blokira da se odsrafljuju izlasci iz pumpe. Pa je radio ko da je gotov motor! Dobio je vazduh u prvom klipu! Dotegao sam sve odreda na pumpi i sad radi kao zmaj :bravo: od vibracija se na ruji sve odsraflja :udri: a hoce i ona opruga u AC pumpi da pukne, i to mi se desilo, AC pumpa im nije bas najbolja...
Post je spojen: [time]понедељак, 02. август 2010. 07:55:55 MST[/time]
_________________________________________________
A mozda se kod tebe odsrafio gore na dizni :sta: :sta:
Post je spojen: [time]1280766655[/time]
_________________________________________________
meshter je napisao(la):
dorel da li ti pomaze ova slika iz kataloga delova.Prvo odvrnes srafove koji drze poklopac, pozicija 15, kad skines poklopac odvrnes dva srafa na osovini glavcine, pozicija 42, izvuces glavcinu i promenis semering 75x100x10 :D

qrhetf.jpg


Zahvaljujem se meshter...
Evo slike uzivo rasklopljeno... :ppozdrav: :ppozdrav:
33yruq1.jpg
 
Dragan18 je napisao(la):
mislis metalno trunje?
Post je spojen: [time]петак, 30. јул 2010. 08:05:00 MST[/time]
_________________________________________________
koji je nas clan kupio ovoga rujkana?

2s1q05h.jpg

setzpx.jpg
ja sam ga kupio ima 53 radna sata,vec je bio u brazdi,gario je sa 3 glave.za sada sam prezadovoljan,mislim da je ovaj model pun pogodak ima mnogo snage,mali potrosac,udoban,precizna hidraulika,okretan,prost menjac,nije bucan itd...
Post je spojen: [time]1280835014[/time]
_________________________________________________
evo mojih ljutih masina :D
23wl860.jpg

Post je spojen: [time]1280867875[/time]
_________________________________________________
289frtk.jpg

Post je spojen: [time]1280900529[/time]
_________________________________________________
2mnk7k3.jpg

Post je spojen: [time]1280933426[/time]
_________________________________________________
316avkj.jpg
 
dali zna neko kako se steluje na koliko ona opruga za ukljucivanje prikljucnog vratila (kardana) koliko god dotegnem onaj saraf kad teram rolo presu proklize dotegao sam vise nemozese ukljuciti kardan mijenjao sam oblogu na kardanu jedino jos mozda da zamijenem oprugu. pa vas molim ako neko ima kakvo rjesenje da mi javi :cao: :ppozdrav:
 
mladenmaso je napisao(la):
dali zna neko kako se steluje na koliko ona opruga za ukljucivanje prikljucnog vratila (kardana) koliko god dotegnem onaj saraf kad teram rolo presu proklize dotegao sam vise nemozese ukljuciti kardan mijenjao sam oblogu na kardanu jedino jos mozda da zamijenem oprugu. pa vas molim ako neko ima kakvo rjesenje da mi javi :cao: :ppozdrav:
[/quo
mladenmaso je napisao(la):
dali zna neko kako se steluje na koliko ona opruga za ukljucivanje prikljucnog vratila (kardana) koliko god dotegnem onaj saraf kad teram rolo presu proklize dotegao sam vise nemozese ukljuciti kardan mijenjao sam oblogu na kardanu jedino jos mozda da zamijenem oprugu. pa vas molim ako neko ima kakvo rjesenje da mi javi :cao: :ppozdrav:
mladenmaso je napisao(la):
dali zna neko kako se steluje na koliko ona opruga za ukljucivanje prikljucnog vratila (kardana) koliko god dotegnem onaj saraf kad teram rolo presu proklize dotegao sam vise nemozese ukljuciti kardan mijenjao sam oblogu na kardanu jedino jos mozda da zamijenem oprugu. pa vas molim ako neko ima kakvo rjesenje da mi javi :cao: :ppozdrav:
ispod hidrolicnog cilindra imas malu deklu,nju skines i sa kombinerkama dotegnes te dve sipkice koje vire,a sad koja je bas tacno za ukljucivanje to ne znam napamet.jedna sipka za ukljucivanje a druga za kocnicu kardana.
 
robici
dotezao sam i te sipkice prva od pozadi je za uklj. adruga do motora je za kocnicu dotegnute su toliko da jedva ukljucim a da se rucica ne vrati sama
 
savo
na nju i ja sumnjam ali j..bga nemam nove nemam je gdje ovde kupiti narucio sam u agropanonki u derventi ali kad ce biti, a opruga je pucala pa je neko nesto vario, znali ko kolikobi ona trebala da je dugacka kad se izvadi sad je kod mene 10 cm. dalije neko skracivo ili staje boga pitaj
Post je spojen: [time]1280952884[/time]
_________________________________________________
savo
na nju i ja sumnjam ali j..bga nemam nove nemam je gdje ovde kupiti narucio sam u agropanonki u derventi ali kad ce biti, a opruga je pucala pa je neko nesto vario, znali ko kolikobi ona trebala da je dugacka kad se izvadi sad je kod mene 10 cm. dalije neko skracivo ili staje boga pitaj
 
Nazad
Vrh