MTZ Belarus

Isidore, nisam mislio na 52 vec na ove novije.

Zavisi od gazde ali zavisi i od uslova i od posla koji obavljaju.

Zrine, bez tih prednjih tegova nemas dovoljan pritisak tockova na podlogu pa samim tim i prijanjanje sto rezultira proklizavanjem tako da ne izvlacis maximum iz traktora. Ko zna, mozda je to i dobro...
Verujem da nemas vise od 3000 rs?
 
Ja iz traktora izvlačim maksimun. Ja ti sa rusem radim sa zubacom od 4,60 , vogel&not 950 tri brazde, rotodrljača od 3 metra. Inače kod mene 820 rus radi sa dvobraznim plugovima,sa rotodrljacom od 2,5 metra,jer ni pomisle kopčati te moje strojeve. I sad mi netko kaze da to nije maksimun. Pa čak i previše. A šta je je kada se mora.
Moj ima priblizno 2,800 rs. I na starom satu sam imao 500 rs. Meni je taj sat jako sumljiv i ja ti sa rusem ama baš sve poslove radim osim sijanja i prskanja. Čitao sam na forumu da se satevi sporo okreću. :sta:
Naravno da neam dovoljnu vučnu silu. Ali ja sam orao zimsku brazdu i nisu mi bili potrebni. S tim tegovima i kidam prednju vuču.
 
savoris je napisao(la):
@ robici
i u mene je takva kuka , dobra stvar ali je malo preniska za ekstremen uslove , mali klirens ::lose::

kod mene na 52ki na motoru je pločica na kojoj piše 70 konja a vidjao sam i slabije modele
ja sam to uzeo radi beraca i tanjirace.a za prikolicu imam gornju poteznicu.malo se vidi na slici.
 
Malo sam procesljao temu i koliko sam shvatio clana danger-a na 892 i 952 moze se
povecati snaga na 105ks stelovanjem PVP-a na 2200o/min ali nije preporucljivo preko
2000 o/min.To je dobitna konbinacija pa makar motor izdrzao 3000 rc. :D
 
nije bas stelovanjem samo,pravih 105 konja dobijes zamenom pumpe koja nije ista na 892 i 1025 mada mnogi misle da je samo rec o obrtajima,i zamenis vazdusni filter koji ima veci protok vazduha,i to je to mada na 892 se to nepreporucuje zbog menjaca pa zato neki dignu na 2000 i to je kao to al medjutim............
 
Ali ako bi se to radilo. Onda bi bilo najbolje staviti malo niže i šire zadnje gume a i prednje radi omjera. Jer 892-952 nemaju iste zadnje gume. Ali prednje da.
 
Mislio sam na varijantu sa ravnim prednjim mostom,a u prspektu AP pise
da su na njima prednje gume dimenzija 360/70-24 i zadnje 18,4 R 34.
One su malo sire. :D
@danger
Koliko sa razumeo povecanje obrtaja bolje podnese menjac od 952 i ne treba gariti
preko 2000 o/min. :ppozdrav:
 
Lala iz Banata je napisao(la):
Pa menjac na 952 je isti kao i na 1021, koji ima 105, odnosno u varijanti .3 110 KS.
Pa u tom grmu i lezi zec nije svaki model 100% drugaciji od predhodnog na primer 820 i 892 isti motor i menjac sam jedan je sa turbinom a drugi ne , ista stvar vazi i za model 1021.3 menjac (a sigurno i motor)je od 952 samo pojacana PVP i eto 110 ks......Nije li tako :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
kod turbo modela ti trebaju klipovi sa ojacanim glavama, vise rupa u bloku kojima tece rashladna tecnost i jos par vrlo bitnih stvari. na ulazu u menjac kod 892 ima reduktor koji povecava obrtaje u istom.Dok je na 820 standardni.
 
Potrebna mi je pomoc, ne znam kako da spustim pritisak u boci sa 8 na 5 bara, probao sam kako ste mi rekli na kijavcu da izvrnem donji sraf i nije mi uspelo, opet duva na 8 bara. Unapred zahvalan.
 
Nazad
Vrh