MTZ Belarus

Jel si menjao i onu malu gumicu što ide oko te iglice? Ona se ne dobija u svakom kompletu gumica, treba da paziš kad kupuješ...
 
Naj lakše je otpustiti rezervoar, i izvaditi klip i srediti ga.
Ali ako je samo curenje na iglici od "graničnika" onda možeš izvaditi samo tu iglicu i zameniti gumicu.
 
ili kupiš cijelu iglicu sa sve napakovanim gumicama pošto ih je zajebeno promijeniti , sve to košta cijelih 200 dindži što smatram da možeš da prežališ , i zamijeniš na licu mjesta da ne skidaš klip ::namigivanje::
 
savoris je napisao(la):
ili kupiš cijelu iglicu sa sve napakovanim gumicama pošto ih je zajebeno promijeniti , sve to košta cijelih 200 dindži što smatram da možeš da prežališ , i zamijeniš na licu mjesta da ne skidaš klip ::namigivanje::
Slažem se :ppozdrav:
 
goran 85 je napisao(la):
Kadasmo kod prednj vuce,cujemise neso sa desne strane mislim daje u redutoru gdese ukljucuje prednja vuca lezaji nisu menjasaih zimus,kardani nisu oba dobra.Cuosa da hoce da zezaje ne rolnice dali daih povadim ili daih menjam.Recite neki savet unapred hvala
Verovatno si prestegao polugicu za ukljucivanje PV,pa unutra dolazi do sprezaja zupcanika...popusti na navoju za podesavanje 2 kruga maticu i treba biti ok...
 
robici izvini što si čekao na odgovor evo na šta mislim , vidiš da je i kod mene nov stavljen ::namigivanje::
abcd0008b.jpg
 
Savoris, kad taj ventil ne valja, onda upusti gorivo pa teško upali prvi put. Nisam čuo da može zbog njega nejednako da radi na manjem gasu. Imali smo slučajeva da ispadne ili pukne opruga u tom nepovratnom ventilu, a traktor normalno radi, samo teško upali ako ne napumpaš ručno na ac pumpi.
 
savoris je napisao(la):
robici izvini što si čekao na odgovor evo na šta mislim , vidiš da je i kod mene nov stavljen ::namigivanje::
abcd0008b.jpg
hvala ti puno-puno :D znaci tu se nalazi ventil?skidao sam vec jako puno puta taj holender a nikad nisam obratio paznju :sta:
Post je spojen: [time]1280699751[/time]
_________________________________________________
zorancile je napisao(la):
Savoris, kad taj ventil ne valja, onda upusti gorivo pa teško upali prvi put. Nisam čuo da može zbog njega nejednako da radi na manjem gasu. Imali smo slučajeva da ispadne ili pukne opruga u tom nepovratnom ventilu, a traktor normalno radi, samo teško upali ako ne napumpaš ručno na ac pumpi.
ako nije to u pitanju,onda sta bi moglo da bude po tvom misljenju?ali samo kad vozim na malom gasu onda radi nejednako,u mestu lepo radi kad dodajem gas :ppozdrav:
 
Elementi i ventili su ti stavljeni novi? Dali je nešto diran i regulator kad si nosio kod bošiste? Dali imaš ulja u pumpi?
 
zorancile je napisao(la):
Elementi i ventili su ti stavljeni novi? Dali je nešto diran i regulator kad si nosio kod bošiste? Dali imaš ulja u pumpi?
u bos pumpi sve novo.a kad regulator ode onda i u mestu nejednako radi.svasta mi se vec desavalo sa bos pumpom,ali ovo jos nije.moguce da je taj ventil.bas cu sutra probati da skinem sa drugog rusa.
Post je spojen: [time]1280700276[/time]
_________________________________________________
robici je napisao(la):
zorancile je napisao(la):
Elementi i ventili su ti stavljeni novi? Dali je nešto diran i regulator kad si nosio kod bošiste? Dali imaš ulja u pumpi?
u bos pumpi sve novo.a kad regulator ode onda i u mestu nejednako radi.svasta mi se vec desavalo sa bos pumpom,ali ovo jos nije.moguce da je taj ventil.bas cu sutra probati da skinem sa drugog rusa.
a sto se tice ulja,centralno podmazivanje.
 
zorancile je napisao(la):
Savoris, kad taj ventil ne valja, onda upusti gorivo pa teško upali prvi put. Nisam čuo da može zbog njega nejednako da radi na manjem gasu. Imali smo slučajeva da ispadne ili pukne opruga u tom nepovratnom ventilu, a traktor normalno radi, samo teško upali ako ne napumpaš ručno na ac pumpi.
kod vladimirca problem ovog ventila je daleko izraženiji nego kod rusa
da bi bio siguran šta je u pitanju najbolje mu je da skine poklopac regulatora i zardži polugu elemenata rukom ili nekim pomagalom u fiksnom položaju i onda će 100% znat jel regulator u pitanju ili mu varira predpritisak pa se to odražava na dozu
 
savoris je napisao(la):
zorancile je napisao(la):
Savoris, kad taj ventil ne valja, onda upusti gorivo pa teško upali prvi put. Nisam čuo da može zbog njega nejednako da radi na manjem gasu. Imali smo slučajeva da ispadne ili pukne opruga u tom nepovratnom ventilu, a traktor normalno radi, samo teško upali ako ne napumpaš ručno na ac pumpi.
kod vladimirca problem ovog ventila je daleko izraženiji nego kod rusa
da bi bio siguran šta je u pitanju najbolje mu je da skine poklopac regulatora i zardži polugu elemenata rukom ili nekim pomagalom u fiksnom položaju i onda će 100% znat jel regulator u pitanju ili mu varira predpritisak pa se to odražava na dozu
pa ima da me isprska kao svetu panteliu :kisa:
 
zorancile je napisao(la):
U svakom slučaju je nezahvalno ovako davati dijagnozu, dok ga čujem kako radi...
zorancile je napisao(la):
U svakom slučaju je nezahvalno ovako davati dijagnozu, dok ga čujem kako radi...
ma ja ih popravljam svaki drugi dan,ali ovo mi se jos nije desavalo.ali sad razmisljam,ima opruga na onom srafu di se podesava spolja regulator,to je gornji sraf,i ta opruga sluzi da se ne klimaju one polugice kod regulatora.i moguce da je pala ta opruga ili pukla pa se sad sad klimaju polugice :D
 
e pa druže rus je to , on ti nezna da se vozika kao paradni traktori :nono:
kači mu priključak neki teški pa da vidiš da radi kao japanski motocikl :D
 
Nazad
Vrh