MTZ Belarus

hrnciar je napisao(la):
dukej je napisao(la):
@ hrnciar

Kakvo je otprilike stanje tih 552 za 4000 ::novac:: ? Ovo pitam jer i ja tražim takav jedan pa da se znam ravnati spram stanja.

I još jedno pitanje. Da li su postojale i 82-ke takve, narandžaste sa novim tipom kabine, taj period proizvodnje kao i 552, odnosno da su takvog kvaliteta materijala kao 552-ke?

:ppozdrav:
Za te pare trebalo bi da budu exstra stanje mada je jedan iz Selence trazio 7000 ali je imao nekih700 radnih sati a isto toliko godina kaze da mu je samo stajao.
Sto se tice 82 mislim da nema narandzaste zato sto je posle 552 su izlazile 82.1,820.....itome slicne
ali vec crno crvene
ima i 82 narandzasti proizvodili se prije 82.1
 
hrnciar je napisao(la):
dukej je napisao(la):
@ hrnciar

Kakvo je otprilike stanje tih 552 za 4000 ::novac:: ? Ovo pitam jer i ja tražim takav jedan pa da se znam ravnati spram stanja.

I još jedno pitanje. Da li su postojale i 82-ke takve, narandžaste sa novim tipom kabine, taj period proizvodnje kao i 552, odnosno da su takvog kvaliteta materijala kao 552-ke?

:ppozdrav:
Za te pare trebalo bi da budu exstra stanje mada je jedan iz Selence trazio 7000 ali je imao nekih700 radnih sati a isto toliko godina kaze da mu je samo stajao.
Sto se tice 82 mislim da nema narandzaste zato sto je posle 552 su izlazile 82.1,820.....itome slicne
ali vec crno crvene
za 4000E neces naci u extra stanju.ja sam platio 4700,gume su bile jako lose,a sto se tice motora i menjaca to je u extra stanju :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1280051837[/time]
_________________________________________________
evo po koje fotke
izpchd.jpg

15qq7ms.jpg
 
hrnciar je napisao(la):
srdjan7 je napisao(la):
Ja vec dosadio,al sta cu...hrnciar koliko je kod tebe klip dugacak-jel 55(naravno kada su tockovi u pravcu)...posto po svemu sudeci pocinjem preradu... :ppozdrav:
cini mi se da je bas tako,od srafa pa do zgloba ili spone kako vec.
koji cilindar stavljas?
nenad_m to ti je na gornjoj slici mtz552oni su se proizvodili oko devedesetih godina i to za vreme SSSR-a oni se krecu oko 4000 evra ,kako gde.
mtz 52 su vec stari traktori oni su se proizvodili jos i u sezdesetim godinama.
Ja sam imao sve vrste i najbolji su 552.Najbolji kvalitet celika i najpouzdaniji.Sad se oni najvise prodaju po licitacijama u zadrugama.
Pa ti si kazes stavio od torpeda,zar ne?ako nadjem,stavicu i ja tako,a ako ne,rade u ZR klipove po narudzbini...i rade ljudi kvalitetno i povoljno-pa cemo videti... :ppozdrav:
 
srdjan7 je napisao(la):
hrnciar je napisao(la):
srdjan7 je napisao(la):
Ja vec dosadio,al sta cu...hrnciar koliko je kod tebe klip dugacak-jel 55(naravno kada su tockovi u pravcu)...posto po svemu sudeci pocinjem preradu... :ppozdrav:
cini mi se da je bas tako,od srafa pa do zgloba ili spone kako vec.
koji cilindar stavljas?
nenad_m to ti je na gornjoj slici mtz552oni su se proizvodili oko devedesetih godina i to za vreme SSSR-a oni se krecu oko 4000 evra ,kako gde.
mtz 52 su vec stari traktori oni su se proizvodili jos i u sezdesetim godinama.
Ja sam imao sve vrste i najbolji su 552.Najbolji kvalitet celika i najpouzdaniji.Sad se oni najvise prodaju po licitacijama u zadrugama.
Pa ti si kazes stavio od torpeda,zar ne?ako nadjem,stavicu i ja tako,a ako ne,rade u ZR klipove po narudzbini...i rade ljudi kvalitetno i povoljno-pa cemo videti... :ppozdrav:
Ma ok samo pitam
 
Pozdrav svima imam mtz 82 planiram kupiti na njega predji utovirac ,pa meinteresuje dal ima neko na njega vec montiran kolko kg moze da digne snjim,
 
e ljudi zanima me za mtz 80 dakle bez prednje vuce .... dali neko zna dali u rukavcima ima caure .... ako je neko to radio .... @bubisa ili neko od ostalih clanova .... ili da mi neko postavi katalog ::namigivanje:: .... posto smo razmontirali ceo prednji trap a tu se ne vidi jel bila caura .... a i na kolevci i na ostalim mestima na trapu nigde nisu bronzane caure ... nego su metalne caure nabijene pod presom i onda obradjene alatom po merama osovine.....
Post je spojen: [time]1280254028[/time]
_________________________________________________
e ljudi zanima me za mtz 80 dakle bez prednje vuce .... dali neko zna dali u rukavcima ima caure .... ako je neko to radio .... @bubisa ili neko od ostalih clanova .... ili da mi neko postavi katalog ::namigivanje:: .... posto smo razmontirali ceo prednji trap a tu se ne vidi jel bila caura .... a i na kolevci i na ostalim mestima na trapu nigde nisu bronzane caure ... nego su metalne caure nabijene pod presom i onda obradjene alatom po merama osovine.....
 
mladenmaso je napisao(la):
za te pare nema sta da se prica :D kome treba neka pozuri
Post je spojen: [time]1280227577[/time]
_________________________________________________
zombie_666 je napisao(la):
Jel gledao ko ovaj, izgleda jako dobro za te pare :bravo: :bravo:

http://www.mojauto.rs/polovni-auto/556167

Ja jbga, al para trenutno nema...da ga hebem, pa čak su mu i gume dosta dobre...a mogu se kladit da na proljeće, kad ja budem kupovao traktor, neće bit nijednog ovako povoljnog. Ja sam se zalijepio za MTZ 82 ko budala, mama neće ni da čuje jer je visok pa je brine kako bi se popela gore kad ide s ocem u polje, otac je zagrijan al se malo nećka jer nema iskustva sa rusinama i njihovim dijelovima i odrzavanjem, komšije misle da sam lud jer mi se svidja Belarus pošto ih svi ovdje smatraju zastarijelim krševima. Mene od svega toga brinu samo priključci. Imam dvobrazdni plug Batuje i tanjuraču sa samo 20 diskova, a to je rusu malo...jedino da nakalemim tanjiraču na plug pa da vučem sve tako u kompletu. Brine me da mi se neće isplatiti s ovim priključcima (zbog potrošnje i malog učinka) pa bi morao uzimati neki plug sa tri brazde i neki spremač od npr 2.5m, a to je dodatni trošak...
 
meshter je napisao(la):
Zeko po katalogu bi trebalo da ima caure u rukavcima, pozicija 26.

28b9w8l.jpg
meshter je napisao(la):
Zeko po katalogu bi trebalo da ima caure u rukavcima, pozicija 26.

28b9w8l.jpg
izbijene caure u rukavcima ... e sad problem su caure u kolevci koje su strasno nabijene ... al resicemo i tooo .... nije greda ...... :ppozdrav:
 
jel mi zna neko reci,na bos pumpi ima dva srafa za stelovanje,za cega je gornji sraf a ze ceka je donji sraf.ja mislim da je jedan od ta dva za regulator.kanda regulator dobio lufta,pa bi probao doteci malo,ako je moguce.posto do 800 obrtaja nejednako radi a posle lepo. :ppozdrav:
 
bos pumpa ra
zorancile je napisao(la):
Da ti nisu loši elementi?
djena pre 5,6 meseci.tako da nisu sigurno elementi.regulator u pitanju,samo me interesuje na kom srafu se moze dostelovati.
 
Zeka je napisao(la):
izbijene caure u rukavcima ... e sad problem su caure u kolevci koje su strasno nabijene ... al resicemo i tooo .... nije greda ...... :ppozdrav:
to se veoma lako izbija ako su za baciti i ako su metalne ::namigivanje::
'o'š platit' pivo u Rumi da ti kažem kako :ppozdrav:

a iako nećeš opet ću ti reći :haha:
 
savoris je napisao(la):
Zeka je napisao(la):
izbijene caure u rukavcima ... e sad problem su caure u kolevci koje su strasno nabijene ... al resicemo i tooo .... nije greda ...... :ppozdrav:
to se veoma lako izbija ako su za baciti i ako su metalne ::namigivanje::
'o'š platit' pivo u Rumi da ti kažem kako :ppozdrav:

a iako nećeš opet ću ti reći :haha:
samo da se pokupimo u rumi ima da pijemo .... al odradjeno je pre 5 minuta ... ugrejano i izbijeno i to sa obicnim elektricnim aparatom ... posto nam je autogen prazan .... u svakom slucaju hvala druze .....
 
Nazad
Vrh