MTZ Belarus

Koliko cesto mazete druk lezaj? Namazao sam ga na 1000rc i sad sam hteo na 2000rc al nemogo odviti cetvrtku.
Cekic Dragane cekic...zamoli je da popusti...ja pred sezonu par druka,da podmaze lepo,a opet da ne izbacuje napolje.

- - - - - - - - - -

Ja sam na 82.1 poslednji put mazao na 1000 sati i tad mi je otpala mazalica,sad ima 6000 sati i dalje radi.
Pretpostavljam da je glava mazalice uhvatila jako i nisi mogao da iscupas pri podmazivanju?
 
Znam da ce usvojiti moju molbu :osmeh: nego sam hteo nabrzaka da podmazem al ono nije htelo. Ne opterecujem se mnogo zato sto su mi na IMT-ovce svi fabricki a datiraju iz 80,87,89god. i nikad nisu mazani, do duse na sedmici sam hteo nesto da uradim (rastopim mast i da ga potopim) al sam odustao na pola posla.
 
Drugar se danas ponovio sa ovim plavim
Photo0801.jpg
Photo0779.jpg

Photo0782.jpg
Photo0783.jpg

Photo0784.jpg
Photo0786.jpg
 
Stanje ima nekih sitnih ulaganja više estetske prirode . Motor menjač,hidraulika sve dobro, na traktoru sve u funkciji ,mehanički potpuno ispravan, gume sve četiri nove ,1999god. cena 6800eur. Ti plavi nisu bili za naše tržište,za koje su bili namenjeni ne znam ,doterao sam ga 45km sam tero pun gas ,kako sam izašao iz avlije do Srbobrana kod kolege.Traktor je vatra ,oštar i žustar,lep zvuk ima malo volan na punom gasu oće da vrda i beži ali sve u svemu nema neke bitnije zameke,uz njega je dobio gornju ,donju poteznicu i topling.
 
Zvuk ima fantastičan, kad smo ga upalili čuje se jedan dubok uravnotežen i ravnomeran rad, svaki takt mu se čuje samo šapuće ,oduševio sam se kako radi ,kad bi ga uporedio sa mojim ,moj ispada kao da brljavi na ladno, dok se malo ne zagreje. Kod ovog nema toga a pre toga nije paljen 2 meseca ,relativno lako je upalio za ostalo će se već videti mada mislim da je sve tu kod njega ok.
 
Ovaj traktor je proletos bio u oglasima ako se ne varam cena oko 7000e i to izasao u oglase par dana posto sam ja vec bio kupio mtz-a inace bi ga ja pazario navodno je vlasnik kupio novog.Inace ovi plavi sto kazete su ne unistivi kod nas u zadruzi ih ima par komada ali su svi prefarbani u crveno i eno pocela ta crvena da otpada i vozaci odpadaju sa njih ali oni idu i ne staju!
 
Da nije taj ovaj?ovaj je bio nekompletan,nije imao glavu motora,centrifugalni,filter,prednje felne,kardan,sediste,gume neupotrebljive...

eQQn7.jpg
 
Gde je ovo slikano?Trebala bi mi dva kompletna točka 18.4 r38 ako ima ili bar jeftino felne tih dimenzija za rusa.
 
Kolege na novom rusu 952 1800 obrtaja je maksimalni br obrtaja motora, prilicno je spor u transportu i malo mi to bez veze.
Pa sam hteo da pitam dali bi mu falilo nesto ako bi to pojačao na 2000 obrtaja.

Послато са F3111 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh