MTZ Belarus

Pa posto su za duple točkove šara nije presudna.Ajde pusti cenu u pp.
 
Kolege na novom rusu 952 1800 obrtaja je maksimalni br obrtaja motora, prilicno je spor u transportu i malo mi to bez veze.
Pa sam hteo da pitam dali bi mu falilo nesto ako bi to pojačao na 2000 obrtaja.

Послато са F3111 уз помоћ Тапатока
Moras odma i druge dizne ,sve zavisi dal imas tegove na radilici,neke serije imaju ,neke ne,dobijas onda i motor snage 100 ks,ja imam isto 952 i razmisljo sam ,sve to cackati i rizikovati koja mi je radilica,dal se to isplati sto cu preci vise 3 km za sat vremena,ja sam odusto.Izvodljivo je imas u temi mtz,,,podforumi.. gde su ljudi pisali bas o tome,pa procitaj i odluci,.
 
Kolege na novom rusu 952 1800 obrtaja je maksimalni br obrtaja motora, prilicno je spor u transportu i malo mi to bez veze.
Pa sam hteo da pitam dali bi mu falilo nesto ako bi to pojačao na 2000 obrtaja.

Послато са F3111 уз помоћ Тапатока

Druze, da vi njega ne terate u kornjaci pa vam zato spor?
 
Ih bas, nije u kornjaci nego mu je maksimalna brzina 29km/h pa mu samim tim transport mu nije jaca strana.

Послато са F3111 уз помоћ Тапатока
 
A ti bi hteo da on ide 40km/h? Pojačaj ga onda bar na 2000-2100 ,jel taj 952 sporiji od 892 ili treba da su tu negde?
 
Poslednja izmena:
Ih bas, nije u kornjaci nego mu je maksimalna brzina 29km/h pa mu samim tim transport mu nije jaca strana.

Послато са F3111 уз помоћ Тапатока

Ih bas 29km mislim da nisi nesto dobro video ili ti sat brljavi. Kod nas 920 sa gumama 16.9 R38 ide preko 40 da ne kazem skoro 50km/h kada se tera do srafa, a nista nije dirano, sve fabricki.
 
Kod mene na 820 pun gas oko 2000 ide tek nešto preko 30km/h gume 15.5 R38 SaleCar na koliko je to obrtaja ?
 
Ja zato i pitam, traktor je nov ima celih 15 radnih sati, ali mi cudno da mu maksimalni br obrtaja bude ogranicen na samo 1800 obrtaja. Pa sam mislio da ga poguram bar na 2000 obrtaja, ali neznam dali je to pametno pa zato pitam jer mozda neko ima iskustva.

Послато са F3111 уз помоћ Тапатока
 
892/952 imaju 1800rpm to je tako. Ako hoces da radi na 2200rpm onda je to mtz 1025/1021 paralela tvom 952 bi bio 1021 preciznije. Objasnjavane su razlike u motorima i prepravka i nije bas trivijalna. Kod nas su na 892 podizali obrtaje na 2000 da bi imali vise snage tj 100ks efekat je 2 generalne motore za 1500 motocasova, tako da ne diraj nista.
 
Ih bas, nije u kornjaci nego mu je maksimalna brzina 29km/h pa mu samim tim transport mu nije jaca strana.

Послато са F3111 уз помоћ Тапатока

Druze, znam slucaj gde su ljudi posle 82-ke isli da doteraju nove 892 pa su skontali da su terali u kornjaci tek kad su dosli kuci jer su na 892 i 952 zamenjena mesta kornjaci i zecu u odnosu na 82 tj. 820.
 
Ok. Znaci da ne diram nista.
I po tabeli na staklu sa strane pise isto kao i na satu. A za zeca i kornjacu imao sam vremena od Novog Sada do mene da napisem diplomski rad o transportu i putovanju sa Rusom, s'obzirom da sam putovao 200km i 7 sati voznje.

Послато са F3111 уз помоћ Тапатока
 
Na Belarusu 552 promenjen set kvacila druk lezaj,lamela i zabice sve stavljeno novo traktor mi je bio kod majstora koji je sve odradio ali nije ga dobro nastelovao kada pustam pedalu traktor nece lagano da krene nego samo odjedared cimne i krene nazad,kako se pravilno steluje moze li neko da mi objasni.

Послато са SM-J700H уз помоћ Тапатока
 
Ja mislim da je dobro nastelovano, samo sto je novo sve,pa nije lamela nalegla na potisnu plocu i na zamajac. Predpostavljam da nije strugar obradio povsine. Treba ga voziti , i doce na svoje mesto cim poprimi reljefe lamela od potisne i od zamajca:ppozdrav:
 
Na Belarusu 552 promenjen set kvacila druk lezaj,lamela i zabice sve stavljeno novo traktor mi je bio kod majstora koji je sve odradio ali nije ga dobro nastelovao kada pustam pedalu traktor nece lagano da krene nego samo odjedared cimne i krene nazad,kako se pravilno steluje moze li neko da mi objasni.

Послато са SM-J700H уз помоћ Тапатока

Da ti nije možda greškom stavio lamelu od MTZ 52 ?
 
Ih bas 29km mislim da nisi nesto dobro video ili ti sat brljavi. Kod nas 920 sa gumama 16.9 R38 ide preko 40 da ne kazem skoro 50km/h kada se tera do srafa, a nista nije dirano, sve fabricki.

952 RM je stvarno sporiji od ostalih modela. Mislim da je kataloški max brzina 28.8 km/h.
Ako se dobro sećam priče, kod 892 i 952 je kontra polovljenje brzina. Na 892 se broj obrtaja motora multiplicira (ubrzava), a kod 952 redukuje (usporava). Otud naopačke zec/kornjača.

- - - - - - - - - -

Ako je nov nediraj nista

- - - - - - - - - -

Pogledaj snimak koliko ide gas kod mene


Žali Bože utrošene nafte... Posle kažete da Rus puno troši. :ppozdrav:
 
Ja zato i pitam, traktor je nov ima celih 15 radnih sati, ali mi cudno da mu maksimalni br obrtaja bude ogranicen na samo 1800 obrtaja. Pa sam mislio da ga poguram bar na 2000 obrtaja, ali neznam dali je to pametno pa zato pitam jer mozda neko ima iskustva.

Послато са F3111 уз помоћ Тапатока

Treba mu dati goriva a i obrtaje.
Neznam dali prati ovaj forum, mr.oltovac mislim da se zvao. On je na svojemu tako napravio i godinama radi, i ima preko 6500 rs motor nije otvaran. radi oko 150ha zemlje uz dva rusa i novog deutz fahra.
I zadnje gume je stavio 18.4 r38. Koliko me pamćenje služi po gps-u je išao max 35-36km/h.
 
Nazad
Vrh