MTZ Belarus

I ja i bratic smo išli gledat ovaj traktor o kojem becarina pusta i zrine 892 pricate ,traktor je skroz cudan lik malo više laže u godini tri il 4 puta mjenja ulje na 150,200 sati tako je nama rekao .a ima 2500 sati:sta: ,motor je diran ,mjenjana je vodena pumpa ,stavljenja manja remnica da se bolje hladi tj ne grije ,turbo koda mu ne radi itd sve u svemu slažem se s becarinom da vrijedi max 7000 .

Da, to je i meni govorio da je stavio manju remenicu da bolje hladi.
Odmah sam po silikonima skužio da je motor otvara, na to on meni se opravdava da je samo nasilikonirao iz vana da ne curi ulje. hahaha

Bolje da nisi ni išo. Mi smo taj traktor išli ljetos gledat i odma sam ga prekrižio. Ima taj više sati nego što si ti napisao da misliš da ima. Plus što je lik lago da nije otvara i diran. Vrijedi max 70000, max!

Znači nismo pogriješili. Uh, dobro si napisao. Max 7000 eura,a to neće spustit. Nek mu bude.


https://www.njuskalo.hr/traktori/belarus-1025.2-oglas-24261488

Uzeo je ovoga, slike nisu nešto. Al je u punom boljem stanju nego onaj o kojem smo pisali tu gore. Trebalo bi izmjenit ulja sva i ima mal lufta u prednjim točkovima. Šamara u vožnji, ili promijenit ili treba zateći.
Pogodili su cijenu 90 000 sa pdv-eom.
Jesi možda išao vidjeti kod virovitice 1021 ?

I da, za vlasnike 1025 koje ulje sipate u mjenjač i diferencija?
Gazda kaže da je sipao motorno ulje u mjenjač i diferencijal od kako je kupljen. Što je meni to nejasno i čudno.
Inače kod mene na 892 hipenol sipam.
 
Ne, 1021 me ne zanima. A take lažove, ko što je taj koji prodaje 1025.2, naj rađe bi išćuško u njegovoj avliji. Sve ga ispitaš preko telefona, a kad dođeš tamo sasvim druga priča i pravi se mutav.
 
Njegova država, njegova i zastava. Što ti to smeta?
Otkud da nisi pitao da li prodaje traktor zajedno sa spremačem, ili sejalicom? Uostalom, lep je traktor i nek je srećno novom vlasniku. Mislim da nije greška ako je sipao 15w40 u menjač ali javiće se neko iskusniji.
 
u starog mtz 82, dok sam imao, gledao sam i katalog, tamo je valjda jedno ulje išlo u motor, mjenjač i hidrauliku......sae 20 ako se dobro sječam ili 30......

za ovog bi ipak pogledao preporuku proizvođača......bitno je da ima ulja, ali......nije isto, pogotovo ako traktor radi teže poslove.....
 
Glupost od preporuke šta će 20w-50 u zdrav motor,zna se kad se sipa to ulje:sta: Sa tim uljem zimi su oštećenja najveća ,u startu nema podmazivanja ,zgusne se bude gusto kao med.
 
Glupost od preporuke šta će 20w-50 u zdrav motor,zna se kad se sipa to ulje:sta: Sa tim uljem zimi su oštećenja najveća ,u startu nema podmazivanja ,zgusne se bude gusto kao med.

Ja sipam 20w 50 comu par godina odlicno ulje.Pre jedno 7-8god sam sipao coma 15w-40 ulje sa kojim uopste nisam bio zadovoljan.Inace traktor ima oko 5800rc ulje troši kao i kada je bio nov, a na motoru sem jednog sica na glavi nista nije pipnuto.
O gustini ulja nemozemo pricati jer na oko ulje 20w-50 ne izgleda gusce od recimo ina sae 30 ili 40 ulja
 
Jel imate problem sa pucanjem lima zadnjeg stakla ? Vidim na dosta traktora da znaju biti naceti oko sarke ti limovi, pa jel ima neko konkretan predlog kako to najbolje resiti ?
Inace i moj je u ovoj grupi koji su fasovali.
 
Otvaram zadnje staklo samo kada kačim neku priključnu mašinu, dosad nisam ni na jednoj 82-ki a ni sada 105-ci imao taj problem
 
Kod mene se isto zadnje staklo nije otvaralo zato sto je rucka pukla pa se navuklo i nije se vise otvaralo.
 
Da sam ga kupio novog mozda bih i ja to pisao, ali taj defekt sam nasledio.
Ima odlicne bocne prozore za otvaranje + krov, tako da zadnje staklo nisam ni ja otvarao ali cu ga srediti pred sezonu da bude ispravno.
 
Kad presujem je uvek otvoreno i uglavnom leti kad se radi nešta i oboja vrata i prozori,samo kad se ide putem onda zatvorim zbog prašine a stanje kao da je 90-to godište.
 
Nazad
Vrh