MTZ Belarus

Kad smo 2015. uzeli 952 RM, bilo je u njemu 20W-50 Mabanol i na 50 MČ serviseri Agropanonke su opet doneli to ulje.

To ulje nije nikakvo ,čim se ugreje pritisak opadne, sipao sam jedne godine i samo ga dobro troši imam još par lit. i to će ići u motorku za lanac.
 
Ne znam probao sam svašta ,sipam domaća ulja iz proverenih magacina ne verujem tim uvoznim ambalažama i etiketama.:osmeh:
 
Da sam ga kupio novog mozda bih i ja to pisao, ali taj defekt sam nasledio.
Ima odlicne bocne prozore za otvaranje + krov, tako da zadnje staklo nisam ni ja otvarao ali cu ga srediti pred sezonu da bude ispravno.
Kod mene nikad nije bilo problema sa zadnjim staklom,kao ni sa ramom.A cesto ga otvaram u radu kad nema prasine.Amortizeri su bili oslabili i stavio sam druge polovne od starog Citroena AX.Potpuno su iste duzine.
A sto se tice otvaranja krova,("šibera"),e gluplje resenje od tog mislim da nema ni na jednom traktoru.Nemam neku ideju trenutno,a rado bih to nekako prepravio ako se moze...
 
Probajte Mobil Delvac MX 15w-40,cenovno ko i ostala ulja al je pravo.
Nemojte misliti ako sipate gusce da ce smanjiti potrosnju,kod ulja je bitna stavka kakvo je njegovo svojstvo na radnoj T,bez obzira na viskozitet.
 
Ima u mojoj ulici na prodaju 82-ka stari tip i 552. Oba imaju nove gume i uradjene generalne pre 2-3 godine. Sa tegovima su itd.
 
Znači spolja gladac a unutra jadac.

Da baš tako da ne poveruješ i nas je privukla slika ali kad smo otišli i seo u njega posle jednog kruga ono na iberu purnja kao parna lokomotiva,ajd da je samo to pa ni po jada ali bukvalno sve mu fali. Počevši od prednjeg mosta,kabine guma instalacije,jedino menjač još nekako se šalta,dok se ne navikneš na njega reduktor šopaš ali ide nekako iz zeca u kornjaču ,prednja vuča pokidana ručica ,treba pajser da ukjlučiš i isključiš ,još kaže vlasnik kod rusa je to tako pa nije to novo ,rekoh hvala vam lepo i zbogom:haha:

- - - - - - - - - -

Ima u mojoj ulici na prodaju 82-ka stari tip i 552. Oba imaju nove gume i uradjene generalne pre 2-3 godine. Sa tegovima su itd.

Koja je 82-jka ona stara sa malom kabinom ? Kolegu interesuje samo novi tip 82-jke znači široka kabina od 1997-1998 do 2003-2004god.
 
82-ka je stara sa malom kabinom (78 godište). A 552 je sa sirokom kabinom (1995 godište). Imate na mojauto oglase. Ako ima neko da prodaje široku kabinu ili ako znate nekog pustite pp.
 
Jeste,skup je,al ima i pristojnih masina...
A moje je cenio oba za 5 hiljada,ja reko el si lud...

- - - - - - - - - -

Al onaj sa oglasa je bas lep na slikama...al jbg..

- - - - - - - - - -

Kakvi su li oni sto su i ma slikama ruzni..
 
Kamel driver druze najbolje bi bilo da traktor kupite od vlasnika koga poznajete ili koga neko preporuci za to je ovaj forum idealan sto smo skoro videli,to ste verovatno i sami znali ali ja to samo da vas podsetim:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh