MTZ Belarus

pozdrav raja.
Znam da je bila rasprava od belarus 1201 i 1025. Jel bi mi htio netko objasnit koja su to razlika ?
Navodno da jedan od navedenih modela ima mjenjač i diferencijal od belarusa 1221 ?
 
1021 ima diferencijal od 1221,a menjac od 920
1025 ima diferencijal od 820,a menjac od 1221
1021 je bolji za transport,a 1025 za njivu
Ja posedujem od letos 1025.3 i nemam zamerke.
 
pozdrav raja.
Znam da je bila rasprava od belarus 1201 i 1025. Jel bi mi htio netko objasnit koja su to razlika ?
Navodno da jedan od navedenih modela ima mjenjač i diferencijal od belarusa 1221 ?

1025 ima sasiju kao 1221, menjac kao 1221 i zadnji most ima slabiji nzm da li je to od 820/892. I 1025 ima filter vazduha na ulje. 1021 ima zadnji most kao 1221, menjac kao 920/952, sasiju slabiju ima tj kao 820/892. I ovaj model filter vazduha mu je vazdusnii nije uljni i 1021 je jeftiniji za 1000 evra od 1025. i 1025 ima dve lamele dok 1021 ima samo jednu lamelu. Mislim da nisam nista drugo zaboravio. Ja od avgusta posedujem 1025 i zadovoljan sam sa njim, naspram 920 je ogromna razlika i u snazi i u udobnosti. Za sada ima oko 300 sati i nije bilo problema sa njim.
 
znači po vama koji koristite 1025 je bolji ?
Kolik znam da diferencijali na 820 nije bilo neki problema...
1025 ima više izbor brzina nego 920/952/1021 ? 1025 ima dvije ručice mjenjača ?
 
znaci 1025 ima zadnji most kao 820? ili je kuciste diferencijala jaci nego kod manjih modela?
to mi se ne svidja posto bi ponekad morala da preuzme rotodrljacu i sejalicu od 1221-ce.
 
Poslednja izmena:
I meni se pojela ona bolcna od zaklucavanja i to dobro,al je pojela i onu rupu u kandzi jajasta je dal biksnovati i sa kojim materijalom,razmisljo sam da napravim biksnu i samo je presecem na pola i uturim da nerasklapam batake,nisam nikad rasklapo neznam jel ide to lako,ako ide lako kupicu novu kandzu,na klipnjaci se nije pojelo,sta mislite sta raditi.
 
Pa da bi ubacio piksnu treba opet kandžu dole da je obrade razbuše na zdravo i dok to platiš možeš kupiti novu.Zima je i polako skineš dole i promeniš i malo češće menjaj bolcnu klipa da ti nerazjede ponovo, bolcnu gledaj da uzmeš kvalitetnu.
 
Ne znam kako vam te bolcne toliko propadaju...od 2002 stoji uvek isti bolcn,dam ulja s'vremena na vreme,pred sezonu skinem-malo namazem masti i to je to.
 
pozdrav raja.
Znam da je bila rasprava od belarus 1201 i 1025. Jel bi mi htio netko objasnit koja su to razlika ?
Navodno da jedan od navedenih modela ima mjenjač i diferencijal od belarusa 1221 ?

Za 1021 nisam imao prilike da pogledam izbliza ali 1025.3 ima samo "monoblok" hidrauliku kao 1221, i uslovno mjenjac , diferencijal i zadnji most nemaju veze jedan sa drugim ovaj od 1221 je dosta masivniji. A i mjenjac samo unutra ima slicnosti , za kucista ne bih tvrdio to nisam previse zagledao. Takodje kucista prednje vuce kod 1221 i kod ovih manjih sa ravnim mostom ne maju neke velike slicnosti , mozda vise unutra ali i to uslovno jer veci ima vecu redukciju, vece prednje gume.
 
Ma dok nisam ovde procito nisam ni znao da se to maze,nije mi prvi rus na starim modelima to se nije razjedalo bar kolko sam ja upoznat,ili meni bar nije.
 
zrine, gledaš onoga za 80 000kn iz Požege????

Da toga gledamo, odnosno moj kum.
Sutra ga idemo vidjeti.

Za 1021 nisam imao prilike da pogledam izbliza ali 1025.3 ima samo "monoblok" hidrauliku kao 1221, i uslovno mjenjac , diferencijal i zadnji most nemaju veze jedan sa drugim ovaj od 1221 je dosta masivniji. A i mjenjac samo unutra ima slicnosti , za kucista ne bih tvrdio to nisam previse zagledao. Takodje kucista prednje vuce kod 1221 i kod ovih manjih sa ravnim mostom ne maju neke velike slicnosti , mozda vise unutra ali i to uslovno jer veci ima vecu redukciju, vece prednje gume.

Što smo bili vidjeti jednog 1025.2 nema monoblok. 2007 god je.
Ali 1021 ima isti diferencijal kao i 1221, vidi se na slici jer im poluosovina dosta viri van felgi.
 
Citam vasu prepirku oko lezajeva za poluosovine, nisam ljubitelj MTZ-a
Ali sam silom prilika morao da ih popravljam u firmi, korisceni su u ekstremnim uslovima eksplatacije 2-3 smene (sjasi kurta uzjasi murta) a sve kocijasi!!!
Lezaj na poluosovini je koliko se secam 217 kuglicni jednoredi, samo jednom sam ih menjao, nisu bili problem lezajevi vec su pucale trube I poluosovine I to dosta cesto na seriji 8
Uzrok lomova su bile TEHNOSTROJ PRETOVARNE ( MAKAZARKE) prikolice koje su prazne teske 7350kg a pune oko 20t
Kao i noseni kembidz I glatki valjci tezine preko 1500kg
Vadilice za repu
Sejalice AMAZONE 4m zahvata
Ali ponavljam retko su odlazili lezajevi koristili smo iskljucivo FAG, obicno je dolazilo da lomova osovovina,truba, glavcina I felni.
Znam da TORPEDO, stari JD, stari MTZ imaju mazalicu na trubi za spoljni lezaj poluosovine a noviji nemaju??


Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Mi smo prvo stavili valjkasti.Ponovo skinuli pa stavili kuglični.Bila je pukla poluosovina.Našli polovnu za 50e.
Izgleda je lovac u pravu.
Verovatno Rus nekako pokaže da je ležaj otišao.Ako nema sluha ili iskustva onda će pući poluosovina.
Velika greška je što mnogi vlasnici Rusa misle da on uvek mora malo da tandrče,da negde curi,da se tera punim gasom i da je to neobično jaka mašina.Ako bi se smanjilo doživljaj za 25 % sve bi bilo drugaćije.
 
Da toga gledamo, odnosno moj kum.
Sutra ga idemo vidjeti.



Što smo bili vidjeti jednog 1025.2 nema monoblok. 2007 god je.
Ali 1021 ima isti diferencijal kao i 1221, vidi se na slici jer im poluosovina dosta viri van felgi.

Ajd javi kako je proslo, zanima me kakav je, nije puno para, naizgled je ok, gume dobre, 2500 sati samo, a za 820 u takvom stanju traze 60-65000, pa i nije ovaj puno skuplji
 
Čitajući ove postove jbt ipak su ovi stariji modeli rusa kvalitetniji 98 pa na gore...meni se nije razjela ta bolcna niti kandža po neki put nauljim i rogove redovno podmazujem mazalice primaju...
 
Da se kači i tera ono što je predviđeno za njega ne bi tako stradali ležajevi i pucale trube i poluosovine. Kod nas je rus uvek tak koji je kao i mazga tovari se i vuče dok gazda ne pretera...
 
E kad bi ljudi hteli da vide koja je razlika u kvalitetu izrade i materijala između 2000-og i 2010-og godišta možda bi i shvatili da nekad ni podmazivanje nepomaže ali no.
 
Nazad
Vrh