MTZ Belarus

Da, verujem, zsto sam i postavio pitanje da bih čuo i druga misljenja.

Meni je problem sto ne mogu toliko visoko da podignem, npr prskalicu, a takodje i p.tešku drljacu, da bih je zaključao, udarice u kabinu ili blatobran. sejalicu mogu bez problema.
Gledao sam onu "šapu" sto zaključava i čini mi se da ne moze da se podesava, npr podignem do pola i zaključam. Samo u max polozaju zakljucava?!

Zakljucava u max polozaju zato sto je to predvidjeno da zakljuca onu donju poteznicu za jednoosovinku..e sad mi se dosetili da moze da sluzi i za druge stvari..
 
Nisam te razumeo u koje gornje trnove se prebace poluge? A to za ramena da se vrate malo u nazad sa nutovane osovine je i meni doslo na ideju pa sam probao, ali je zapeklo pa nece da sidju, tako da ce morati malo vise ubedjivanja.
 
Na prednjem kraju poluge. Do traktora. Postoje dve opcije trnova na koje se moze staviti poluga

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Auuu Shale, pa i ti ćeš morati zvati Uroša D. da snimi prilog kako pucaju kaiši....tj; remenje....:haha:

Na mtz 952 ide 13x1300 a ako hoćeš da se napatiš dok namestiš onda može i malo kraći 13x1275 :ppozdrav:


a konkretno za tvoj 82.1 stvarno ne znam dimenziju :osmeh:


Puko je još na 300 sate, pa je stavljen ruski ali mi ne ulivaju poverenje pa sam kupio opribelta, e sad zvao sam da pitam i rekli su mi 12,5 x 1250 lw (srednja dimenzija), e sad ga moram staviti da vidim dal će pasovati il se mora menjati...

Inače veoma sam zadovoljan sa rusom do sada, to što kod nes radi, radi sa lakoćom i bel velikog naprezanja, a razlika u odnosu na 577 kojeg menja je drastično velika...
 
To verovatno moze da se dokupi, i da se montira, vec ima predvidjene rupe na diferencijalu? Jel to ustvari stoji tamo gde se stavljaju dodatni klipovi?
 
Mogao si ga zatvoriti limom okolo, napraviti kutiju i tako ga zaštiti od blata, vode... Ako traktor ide u oranje, ta strana je prljavija.
 
Na super mesto si stavio kulumator kume,garavi kad vide da je na dohvat ruke ode on cas posla.,....:osmeh:
Mogu da probaju ali da ih ne vidim
Hteo sam da pravim kutiju ali svi govore da nema potrebe pa sam odustao.A ima i prednje blatobrane a na zadnjem delu lako mogu nešto da stavim.Ako i bude malo blatnjav onda ga i opereš,proveriš kleme,nivo elektrolita a ako ga staviš u kutiju (kao kod mog zetora ) onda se setim akumulatora u proleće kad ga stavljam i u jesen kad ga skidam posle završetka radova.
 
Moja 82-jka grbava na asfaltu na punom gasu skakuće i ljulja poprilično .Ali, kod mene su prednje gume neravnomerno istrošene tako da su verovatno one razlog tog štruckanja.
 
Po asfaltu ne bi trebalo biti razlike ako je spur dobar i nema lufta. Trebalo bi da bude sto vece gume manje trucka na neravnom. Kad sam uzeo 1221 , prednja bolcna lufta koliko hoces , prednji se most klima , lufta u zglobnim lezajevima , luft na svim mogucim mjestima , morao si "loviti" traktor u 4 brzini na asfaltu , i fizicki i psihicki zamorno, poslije kad je sve izmjenjano i dovedeno u tvornicko stanje spur namjesten kako stoji u papirima u 4 na max gasu ako nije neki izrodan asfalt skoro mozes pustiti volan i on ide ravno.
 
Po asfaltu ne bi trebalo biti razlike ako je spur dobar i nema lufta. Trebalo bi da bude sto vece gume manje trucka na neravnom. Kad sam uzeo 1221 , prednja bolcna lufta koliko hoces , prednji se most klima , lufta u zglobnim lezajevima , luft na svim mogucim mjestima , morao si "loviti" traktor u 4 brzini na asfaltu , i fizicki i psihicki zamorno, poslije kad je sve izmjenjano i dovedeno u tvornicko stanje spur namjesten kako stoji u papirima u 4 na max gasu ako nije neki izrodan asfalt skoro mozes pustiti volan i on ide ravno.

Kako okrenem rus neizgleda kao losa opcija, samo kod nas ih nema puno u oglasnicima, kojem bi dali prednost za oranje i pripremu, 952 ili 1025, 1021, koji se pokazao bolji?
 
Nazad
Vrh