MTZ Belarus

Ja sam na 82.1 odmah kupio ojacanja i stavio i ne razmisljam,i na 1221 sam stavio sve srafove,jer fabricki ih ima jako malo,ja sam u sve rupe stavio srafove.
 
Tanjiranje,oranje,teska drljaca.Pritom da godisnje potanjira barem 100 lanaca i non-stop je prednja vuca ukljucena.
 
Ja bih voleo da stavim ta ojačanja na moj 82.1. Ne zbog posla jer mi tu ne treba, već samo za slučaj čupanja iz kakvog blata i sl. Jbg. gledao sam dosta klipova na youtube gde u takvim situacijama raskinu traktor na pola pa mi se uvukao strah od toga...
 
koji kaiš ide na ventilator za 82.1, koje dimenzije?

Auuu Shale, pa i ti ćeš morati zvati Uroša D. da snimi prilog kako pucaju kaiši....tj; remenje....:haha:

Na mtz 952 ide 13x1300 a ako hoćeš da se napatiš dok namestiš onda može i malo kraći 13x1275 :ppozdrav:

a konkretno za tvoj 82.1 stvarno ne znam dimenziju :osmeh:
 
Poslednja izmena:
Danas sam malo zagledao traktor od pozadi i probao ovako da prikacim polugu od hidrulika, malo ima lufta jer nisu iste rupe ali moglo bi da se preradi, sta mislite koliko bi se rasteretio hidrulik i pojacala podizna moc.
Prva i druga slika su kako moze i kako je sad
a135505483530aad383653f116b5ac7c.jpg
3fab4f9a0231f74ff506985e5bb657c8.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@ Bane Pa i Milovan Vrsac

I ja sam jednom prilikom pomislio na tako što.

Prijatelj, inženjer mašinstva, profesor u srednjoj školi mi je rekao:

"Ruski čelik to svakako može podneti, pitanje je opterećenje hidraulične pumpe i cilindara, jer se menja napadni ugao sile, kao i opterećenje osovine oslonca poluga ."

Zajednički prijatelj, serviser hidrauličnih sklopova, smatra da to preterano haba zaptivke unutar sistema.

Za kratkotrajna i ne previše dinamična opterećenja, smatraju, da nije problem. No, sigurno je da se takom montažom gubi pravo na proizvođačku garanciju.

Okruglo, pa na ćoše.
 
Bas tom promenom ugla mislim da se smanjuje opterecenje na hidrulicnu pumpu, jer se smanjuje ugao izmedju poluge i vertikalne ruke i pravi veca poluga i sam tim veca podizna moc, svakako bih sa traktorom nosio iste prikljucke koje sam i do sad bez obzira na poziciju kopcanja na polugu. A na poluzi vec ima dve rupe za promene i kad se prebaci u dalju oseti se razlika.
 
I ja sam razmisljao o tome-zbog velike prskalice koju je jedva dizao kada se zagreje ulje,ali sam se ipak odlucio na drugu soluciju...
296p0f7.jpg
 
Sličan je bio i moj rezon, ali su mi na crtežu prezentovani vektori sila uz proizvođačku specifikaciju namene rupa.

Ispalo je da sam zaboravio dal jednu, dal dve sile...



Bas tom promenom ugla mislim da se smanjuje opterecenje na hidrulicnu pumpu, jer se smanjuje ugao izmedju poluge i vertikalne ruke i pravi veca poluga i sam tim veca podizna moc, svakako bih sa traktorom nosio iste prikljucke koje sam i do sad bez obzira na poziciju kopcanja na polugu. A na poluzi vec ima dve rupe za promene i kad se prebaci u dalju oseti se razlika.
 
Sličan je bio i moj rezon, ali su mi na crtežu prezentovani vektori sila uz proizvođačku specifikaciju namene rupa.

Ispalo je da sam zaboravio dal jednu, dal dve sile...
Da, verujem, zsto sam i postavio pitanje da bih čuo i druga misljenja.

Meni je problem sto ne mogu toliko visoko da podignem, npr prskalicu, a takodje i p.tešku drljacu, da bih je zaključao, udarice u kabinu ili blatobran. sejalicu mogu bez problema.
Gledao sam onu "šapu" sto zaključava i čini mi se da ne moze da se podesava, npr podignem do pola i zaključam. Samo u max polozaju zakljucava?!
 
Prebace se poluge u gornje trnove i nece dizati visoko. Po potrebi malo se produze vertikale. A da nekazem da se skinu ramena sa ricnaste osovine i prezube par zubova u nazad.


Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh