MTZ Belarus

Ja sad kad bi trebao da kupim od ta dva modela Belarusa , verovatno bi se odlucio za oba, znaci 1025 i 1021 RM a kupio bi i 820 eurolux sa uzanim tockovima koga vec imam :osmeh:
 
Srdjane šta se sve šarafalo do te cifre?

Do 1500 sati samo neke sitnice-tipa alternator,rele,anlasera dva,semering na prednjem mostu,merac goriva...nakon toga crkao lezaj u zamajcu(300 dinara lezaj)i dan posla-nakon toga najtezi kvar do sada lezaj poluosovine,i to unutrasnji-rasturanje pola traktora zbog lezaja koji u ruskoj verziji kosta ispod 1000 dinara...ubaceni kvalitetni lezajevi,zamenjeno ulje u menjacu i dva dana posla kuci...mozda sam nesto sitno izostavio,ali nista bitno.

- - - - - - - - - -

Meni se taj 1021 najviše svidja zbog menjača, tj, zbog boljeg rasporeda brzina u odnosu na 1025.

1025 ima daleko bolji raspored od 1021-brzine na po 1-1.5km da biras,samo sto ima komplikovaniji menjac,za transport pogotovo.
 
Jeste da ima dobar izbor brzina, ali komplikovan je mnogo i bas zbog toga (sad kad bih kupovao traktor) mislim da bih radije uzeo 1021.
 
Meni su u Ap rekli da 1025 ima sasiju kao 1221, zadnji most kao 820 a menjac kao 1221 i ima dve lamele, dok 1021 ima sasiju kao 820, menjac kao 920,952, a zadnji most kao 1221 i jesnu lamelu samo. Inace 1025 se sad samo sa monoblok hidraulikom pravi nema vise sa obicnom.

Kako 1221 moze imati istu sasiju kao 1025 kad mu je motor duzi za 2 cilindra? Inace ovi novi 1025.3 imaju mono blok (ove sto sam imao prilike vidjeti u zivo) imaju 110ks (1025.2 ima 105 ks) , razlika izmedju .2 i .3 je dodan interkuler i turbinu sa rasteretnim ventilom, turbina pumpa vise zraka na manjim obrtajima a poslije otvara ventil.
 
Do 1500 sati samo neke sitnice-tipa alternator,rele,anlasera dva,semering na prednjem mostu,merac goriva...nakon toga crkao lezaj u zamajcu(300 dinara lezaj)i dan posla-nakon toga najtezi kvar do sada lezaj poluosovine,i to unutrasnji-rasturanje pola traktora zbog lezaja koji u ruskoj verziji kosta ispod 1000 dinara...ubaceni kvalitetni lezajevi,zamenjeno ulje u menjacu i dva dana posla kuci...mozda sam nesto sitno izostavio,ali nista bitno

Koje si ležajeve stavio? Valjkaste ili kuglične? Ovde neki majstori pričaju da su bolji valjkasti jer su jači, drugi opet pričaju da moraju kuglični, a ja bih da ih nabavim (a ne znam koje) da stoje za ne daj Bože, jer koliko čitam i čujem to je kod rusa uobičajena boljka...
 
Koje si ležajeve stavio? Valjkaste ili kuglične? Ovde neki majstori pričaju da su bolji valjkasti jer su jači, drugi opet pričaju da moraju kuglični, a ja bih da ih nabavim (a ne znam koje) da stoje za ne daj Bože, jer koliko čitam i čujem to je kod rusa uobičajena boljka...

Ubaceni su NTN lezajevi...pricao sam sa Mucobioeno tada o tome,on je stavio valjkaste-kaze ima malo lufta u poluosovinama od onda,pa sam se odlucio za kuglicne(za sad,ne zatrebalo vise)inace u AP kazu da su fabricki lezajevi losi,a sa druge strane kazu da drze u ponudi samo njih...neshvatljivo...
 
Meni je to sve smešno kad čujem cenu njegovih delova ležajeva, semeringa ,i svega ostalog . Skuplje je za bicikli nego za njega,i još to tako ide tegli i radi godinama ma treba mu spomenik podići, za nas sitne paore izmišljen traktor.
 
Ruska firma Ruski Traktori Ruski lezajevi sta tu ima ne jasno...to je ta politika ko da se ovi iz Ap-ea ne što pitaju dobiju direktivu i to je to...bar ležajeva ima po gradu kolko oćeš.Par puta sam menjao spoljni ležaj na poluosovini ali nikad unutrašnji vučem jednosovinku od 7tona.Ne da je izmišljen nego napravljen za nas lično.
 
Rođak mi radi motor na Steyr 70ks šta da vam kažem cifra je astronomska ne bi mi verovali šta i koliko sve košta na tom traktoru,još nema ništa kod nas za njega sve nabavlja preko u Austriji.Ma ne bi on meni jeo đžigericu i bio u dvorištu minut jedan ...:off_topic:
 
Pa da ,još da bude veća fora rus istera sezonu bez kvara:ppozdrav:Veruj mi ovde ima ljudi kojima su ti zapadni traktori na nos izašli,delovi iz uvoza kao da su od dragog kamena, pa još ne odgovaraju,a sve kupljeno po kataloškim brojevima, ma muke žive s njima...
 
1025 se kod nas nade za oko 10000€, ili ima jedan 820 ravni most oko 200 sati, 2015g za 15000€, to mi nekako puno novca

A za te novce se nade istjeran zapadni traktor, sto se bojim kupiti

1221 za mene velik i skup

Najvise bi volio nesto poput imt 5106, al kada vidim koji su to problemi s njim, odustao sam, kao i sa torpedom 9006, sve je to istjerano, dok 820 sa grbavim mostom je 8000€ u dobrom stanju i novim gumama
 
Nazalost nisam bio na sajmu, kakve su cjene??

Ima jedan povoljan, 572 mtz, godina 1994 za 5500€, samo mislim da taj ima 65ks i mjenjac kao 52ka, ima prednju vucu, neznam koliko se isplati uzeti
 
Slabo se razumes u rusa. Sta 1025 deli sa njima? 1021 ima motor od 1025, jednu lamelu. Menjac od 920 ili 952. A zadnji most od 1221. Svaki je specifican na svoj nacin.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока

Motor od 1025 je 820 sa turbom, menjac na 1025 je sa 1221, zadnji most od 820
da se ne ponavlja vec jedno te isto. Da se razumemo ja nemam nista protiv tih modela i sam znas da sam zainteresovan za 1025 kao balansirano resenje troskova eksploatacije/snage/nabavne cene.
 
ej drugari prelistao sam vise od pola stranica al nisam nasao da je neko preradjivao filter vazduha ia auspuh na 82.1 ?aj ako neko ima neku sliku neka okaci kako je odradio
 
Mislis da idu uz kabinu? Za filter vazduha znam da ide od vodovodnih cevi..auspuh je vec zeznutiji jer spona ili ti veza mora biti fleksibilna..
 
Nazad
Vrh