Motorne testere

od tih malih stihlki najvise ima MS 180,dosta se koriste u gradjevini
 
Jaoooo ljudi vrisnuo mi klip i cilindar na dolmaru.....spala bolcna i klip zadero cilindar i sve u piz... materinu...Sreca pa imam stihl 038 pri ruci jel nekome treba moj dolmar ili cu ga baciti u kanal kolko mi je muka zadao....::jako_besan::::jako_besan::::jako_besan::
 
Bolje ti popravi tvog dolmara nego da ga bacas, ide kriza , zatrebace ti nekad
 
WOMAX testera 1.7kW, 2.3KS

Pozdrav ekipi koja voli motorne testere! :)
Iz BG-a sam i pre godinu i po sam kupio u WobyHaus-u WOMAX motornu testeru koja je bila tada oko 110EUR. Nisam zeleo elektricnu testeru jer sam imao prilike da radim sa istim i nisu mi se dopale. Opet, moj budzet je bio bas ogranicen na ovu cenu. Buduci da sa WOMAX opremom imam pozitivna iskustva i da dolaze iz Nemackih lanaca (iako su 'Kinezi'), odlucio sam se za ovu testeru. U samom pocetku nisam uspeo da startujem testeru jer nisam imao pojma o benzinskim testerama pa sam je odneo prodavcu i uspeli smo da je pokrenemo. Medjutim, pri samo malo manjem naprezanju i secenju 15cm oblica je testera gubila snagu uz onaj zvuk gusenja OooooOOooooo OOOOoo (neka onomatopeja :) ). Odneo sam im je nazad i trazio servis, serviser je vratio istu takvu, pozvao sam servisera da bi mi napricao neke gluposti kako je filter prljav, a ja unutra sipao najcistiju prvu mesavinu uz hiruske rukavice buduci da sam prilicno pedantan i obazriv. Drugi put je testera vracena kako treba, pretpostavljam da je u pitanju bilo potrebno samo stelovanje karburatora na dizni H (sto bih sada uradio ako sam dobro naucio). U svakom slucaju, bilo mi je potrebno da dokrajcim originalan lanac koji je djubre ali sece OK palete i camovinu za sta je cesto koristim. Bilo mi je potrebno neko vreme po YouTube-u da skapiram 3 potrebna ugla za ostrenje lanca, odgovarajuca turpija itd. Kupio sam nedavno u Stihl radnji u Vojislava Ilica 44 lanac za 45din po zubu, ima 29 zuba moj lanac... lanac je stvarno pesma, lako se ostri i ne gubi brzo na ostrini, isekao sam oko 3m2 razne gradje, pa i precnike bukve, topole i hrasta oko 1m2 i nije se ni malo istupio. Jedino sam naleteo na par eksera pri rezanju nekih ostataka gradje ali to je drugo. Ostrenje ide lagano itd....
Imam pitanje u vezi startovanja: nisam koristio testeru jedno 2 meseca jer sam bio na putu i na temperaturi od oko -2, pre tri nedelje kada je stegla zima, trebalo mi je 30 puta da je nadrukam kanapom da bi pocela da radi uz standardan polozaj izvucenog sauga, pa kad se 'javi', vracaj saug i polako zagrevaj masinu. Medjutim i sada kada je otoplilo, uz preciznu smesu, nastelovan karburator (po savetima sa foruma i drugih foruma), treba mi najmanje 30 puta da je startujem, a posle 15-ak puta vucenja se oseca gorivo kao da je presisalo. Ja testeru koristim dosta retko i obicno ostavim jedva 100ml od 550ml goriva u rezervoaru cisto da ne zapekne filter. neko je pisao na forumu da moze da dodje do kondenzacije na vrhu svecice i struja ne moze da startuje gorivo. Svecicu nisam menjao, priznajem, ostala je fabricka. Da li je problem tu? Inace, kada vucem kanap za start, pruza standardan otpor ako pitate za kompresiju (ako to ima ikakve veze?). Karburator sam nastelovao da u jakom rezimu H ne preterujem, tj. okrenuo sam samo jedan pun krug. Pre stelovanja L i H vijka je testera dosta izbacivala plav dim pri malo jacem gasu, a sada dima uopste nema (da li je to dobro?). Izuzetno retko koristim testeru u maksimalnom broju obrtaja i ako koristim to je na par sekundi. Vrlo sam pazljiv i nisam jedan od onih koji ne razmisljaju kada imaju alat u rukama, a ako nesto ne znam, rado se trudim da naucim.
Sto se tice same snage testere, komsija koji ima najmanjeg Stihl-a kaze da je ova WOMAX odlicna za te pare, svidja mu se kako radi, vrlo je jaka i juce smo sekli 'deblo' hrasta skoro u precniku 40cm, ode kao nista pri srednjem gasu. Isekli smo oko 1.5m2 uz dosta rada u leru i nije potrosila jos uvek gorivo. Svidja mi se jer je mala i ekonomicna, ima sraf i za potrosnju ulja, sva tri srafa za stelovanje karburatora T, L i H, dobi osam par rezervnih delova, kanap, turpiju, standardne kljuceve i srafcigercic...to su nebitne stvari ali sluze. Sama testera ima plasticnih delova na masci sto mi se ne svidja ali za moje potrebe radi.
Ako neko moze da mi da savet u vezi loseg startovanja, bice mi drago da cujem vase misljenje. Takodje, slobdno me 'ispravite' ako sam ista pogresno napisao, ovde sam da naucim. Izvinite na dugom tekstu!! :)
Hvala! :)
 
sumar-gospodin@

nesto sa strujom te zeza,posto nisi menjao svecicu,kreni od nje...ako je karburator dobro podesen kao sto pises!
 
Upravo gledam katalog jednog trgovackog lanca i vidim da je nekakva "garden" pila na rasprodaji za 399 kn (po forexu 5 879 rsd) , po izgledu i podacima mi izgleda kao ovo sto se kod vas moze kupiti pod imenom villager VGS 30 pa si sve kontam da je uzmem i neka bude za rezervu s obzirom da ima 2 god. garancije a mene samo toliko dodje mač i lanac za ova dva husky-ja :osmeh:.
 
Juce ponovo bio u radnji da pitam oko razrade testere i covek, koga inace poznajem privatno i koji ide na obuku da bi dobio licencu za popravku Stihl-a, mi rece:
Kakva razrada, sipas samo original ulje za mesavinu i ulje za lanac i bijes punom snagom!
Ja odgovorih da sam citao da je proces razrade drugaciji (masnija mesavina i 2 rezervoara na ler sa povremenim gasom), ali on kaze da su im na obuci rekli: Mesavina 2% i odmah punom snagom...
.
Procitao sam svih 94 stranica na forumu i u nevidjenoj sam dilemi!
 
u kakvoj si dilemi?bez vredjanja,ali nista gluplje nisam procitao...sama logika stvari da li je bolje nesto razraditi ili odmah cepaj na max.Stvarno ne razumem,ti motori jesu u fabrici odradili koji minut(ozbiljna fabrika misli na pojedince koji su slicni tvom poznaniku),ali ne vidim stetu od onog procesa razrade o kojem je ovde pisano,osim ako ti se toliko zuri,pa pravo iz prodavnice u sumu.Pa sve i da je tako ja bi je i u sumi razradio,pa prvo laksi rezovi i nakon dva rezervoara normalna explatacija,opet samo komentarisem ne bih da bilo koga uvredim,ovde je u pitanju logika stvari i zdrav razum!

---------- Poruka napisana u 08:30 ---------- Prethodna poruka je at 08:28 ----------

Ljudi u Metro-u testera 2.2 kw mač 50 cm 60 evrica na akciji
Ja kupio istu ,,taku" pre godinu i po dana i isekao 50-tak m drva i jos radi kao zmaj
jesu to nikakve pare ali 2,2kw je premalo za mac od 50cm
 
Ponavlja se, ali stojim sve što kaže dejan 351 razrađivenje mašine, bez obzira koje, a posebno tih manjh motora je veoma bitno.
U ostalom ako znaš da te ta razrada može koštati max 1-2 eura nije mi jasno da si u dilemi da rizikuješ, a da ne razradiš motor.
U svakom slučaju neće mu štoditi raazrađivanje, tako da ta dilema je skrz nepotrebna.

Koja huskvarna je u klasi stila 029?
 
Juce ponovo bio u radnji da pitam oko razrade testere i covek, koga inace poznajem privatno i koji ide na obuku da bi dobio licencu za popravku Stihl-a, mi rece:
Kakva razrada, sipas samo original ulje za mesavinu i ulje za lanac i bijes punom snagom!
Ja odgovorih da sam citao da je proces razrade drugaciji (masnija mesavina i 2 rezervoara na ler sa povremenim gasom), ali on kaze da su im na obuci rekli: Mesavina 2% i odmah punom snagom...
.
Procitao sam svih 94 stranica na forumu i u nevidjenoj sam dilemi!

Kod kog servisera si bio? Kako se zove?
 
i jedan i drugi su profi modeli,s`tim sto je 359 nesto slabiji,ali siri opseg snage(veci klip - manji obrtaj)dok se 357xp brze vrti i za 0,4ks jaci,dakle prave profesionalke!
 
Nazad
Vrh