Motorne testere

prava rec za xp modele je brzi,a cim se nesto brze okrece brze se i haba,postoji citava lepeza profi modela koji nisu xp a izuzetno su trajni i izdrzljivi:351,353,359,61,365
 
i jedan i drugi su profi modeli,s`tim sto je 359 nesto slabiji,ali siri opseg snage(veci klip - manji obrtaj)dok se 357xp brze vrti i za 0,4ks jaci,dakle prave profesionalke!
dejane bez uvrede ali nije tako stihl 029 spada u amaterske modele procitaj na sajtu stihla..:ppozdrav:
 
Potreban jedan savet,ovo leto moram da isecem jednu sumu,jednu manju sumu i dva stara zakorovljena vinograda,povrsina oko 1.5 Ha,vec posedujem Stihl 070,ali posto ce tu biti dosta tanjih drva i granja,jako bi bilo nezgodno seci sve sa 070,pa hocu da uzmem jednu manju (iskljucivo) Stilovku,koja bi sekla granje,manja drva,najvise do 30 cm precnika,koju manju Stilovku bi mi vi preporucili??
Uslov da ima dobar odnos cena-kvalitet,da nije preteska,polovna naravno i kolko im se otprilike krecu cene ako su ispravne i u dobrom stanju?
 
dejane bez uvrede ali nije tako stihl 029 spada u amaterske modele procitaj na sajtu stihla..:ppozdrav:
znas kako,da ne idemo u detalje...tacno je da je da 029 nije profi testera,nisam hteo da detaljisem o tome jer covek je jasno pitao koja je husqa u tom rangu(snaga ucinkovitost).Ali kad vec pricamo o detaljima da li je stihl 028 ili ms 280 profesionalna i u cemu se ogleda razlika karakteristika profi testera u odnosu na poluprofi ili farmerske masine?Isto tako bez ljutnje!
 
nema nikakve razlike samo sto je na profi masinama metalno deklo a na polu profi je plasticno ali eto tako pise na stihl sajtu...
 
Potreban jedan savet,ovo leto moram da isecem jednu sumu,jednu manju sumu i dva stara zakorovljena vinograda,povrsina oko 1.5 Ha,vec posedujem Stihl 070,ali posto ce tu biti dosta tanjih drva i granja,jako bi bilo nezgodno seci sve sa 070,pa hocu da uzmem jednu manju (iskljucivo) Stilovku,koja bi sekla granje,manja drva,najvise do 30 cm precnika,koju manju Stilovku bi mi vi preporucili??
Uslov da ima dobar odnos cena-kvalitet,da nije preteska,polovna naravno i kolko im se otprilike krecu cene ako su ispravne i u dobrom stanju?

Uzmi onda stihl ms230 ili ms180. Super su za takve poslove. ms 180 imas na ovom linku za 120e i deluje mi dosta dobro a polovnu 230 nisam nasao ali ona se krece od 150 do 170e.

Otvoris google pa onda ides copy-paste jer ovako mislim da ce ti izbaciti da ova stranici nije pronadjena

http://www.kupujemprodajem.com/Sthil-ms180-original-1703518


 
pise i na tarabi ali...ok,nije ovo mesto za takvu raspravu,vidim da ne znas da je nekad 028 spadao u profi,dok naslednik ms 280 to nije,i nije samo razlika u metalnom deklu,vec u gomili drugih stvari,ne bih ni potencirao ovakvu pricu nego ona tvoja sugestija da 029 nije profi masina me potakla na to,bez ljutnje :ppozdrav:
 
eto vidis to nisam znao mislio sam da svaka testera koja ima onaj presek na haubi da je to profi masina a sad gledam po netu i ms270 i 280 imaju taj presek a nisu profi.....

---------- Poruka napisana u 23:41 ---------- Prethodna poruka je at 10:07 ----------

Evo malo da oraspolozimo ekipu testerasa....evo 2-3 pesme...

http://www.youtube.com/watch?v=8zBQRICHSTg

[URL="http://www.youtube.com/watch?v=6zT167fb5o4"]http://www.youtube.com/watch?v=6zT167fb5o4

[URL="http://www.youtube.com/watch?v=5o7mzOV9gS0"]http://www.youtube.com/watch?v=5o7mzOV9gS0

.
.[/URL].[/URL]..:ppozdrav::ppozdrav::ppozdrav:

---------- Poruka napisana u 23:46 ---------- Prethodna poruka je at 23:41 ----------

e a jos nesto pitanje za sve cuo sam jos odavno da je stihl 038av naj kvalitetnija stihlova testera a ja je posedujem...pa ako neko zna nek podeli svoje iskustvo sa nama.?
 
Iako to teška srca radim, ipak ću pohvaliti Villager VGS30.Imam ga već jednu sezonu, istrugao sam ,prošle sezone,oko 8metara drva za ogrev,već istruganih drva u dvorišnu, dakle nisam je nikada nosio u šumu da obaram stabla.

Danas sam bio u šumi,obarao stabla, doduše ne neka velika stabla, ali ih je bilo par komada većih, ostalo su uglavnom niža drveta i sl.
Poslednji put sam VGS30 koristio prošle jeseni kada sam na selu stugao neke sitnije trupce za ogrev i od tada do sada je nisam kresnuo nijednom.Pre par dana odem do sela, napravim mešavinu, sipam ulje..sve po redu paljenje..kanap povučem jednom, na drugi put se javi, zatvorim sauh..iz prve upali. Štipam se za obraz, razmišljam..da li sanjam, ili..:sjasi:

Malo sam je ostavio da se zagreje, jer sam želeo da podesim karb da mi u svim položajima radi, da se ne gasi..medjutim bilo kako da sam je okrenuo, na bočno , uspravno..nije se gasila.Ok, za svaki slučaj ponesem imbuse u šumu, jer sam nameravao narednog dana da nasečem 8-10 metara drva za ogrev za sledeću zimu.Medjutim, u BGu sam uzeo Stihl lanac sa kojim sam zadovoljan..i koristio sam ga samo za prošlu jesen za to nešto sitno struganje drva..medjutim, kako mi je ovo prva godina da idem u šumu da sečem stabla, mislio sam da je to jednostavniji i manje zahtevan proces od običnog struganja drva koja su u dvorištu već duvučena iz šume, jer se sećam da sa originalnim Oregon lancem, dok mi je bio na testeri, nisam ga nijednom oštrio , a istrugao sam svih 8 metara drva, na panjiće, pa onda sekirom na cepanice.I ne ponesem turpiju u šumu:ppozdrav:, misleći da mi neće trebati, jer je Stihl lanac skoro nov.
Prvo, za razliku od prošle godine, testera je palila iz prve, zagrejana..što me iznenadilo,a prošle godine kada sam na selu sekao neko rastinje, muku sam mučio sa paljenjem..i ne mogu da shvatim zašto nekada pali iz prve, a nekada cimam i po 55puta i ništa.
U šumi sam radio sa njom sve Ok, ali posle nekog vremena istupi se lanac, i kako nisam poneo turpiju..odem do najbližeg komšije koji ima testeru, ali mu turpija za 4.8 inchni korak,a moja je 0.325incha..i nisam imao alternativu, već naoštrim njegovom turpijom koja je deblja od one koju koristim..i tako napravim novi zasek na zubu lanca..proširen je sada, tako da mislim da moja turpija sad neće moći da popuni taj zazor. Testera je stugala korektno, bez problema nakon oštrenja..još sam je 3x naoštrio i sad me interesuje vaše mišljenje, da li je to problem što sam debljom turpijom proširio zazor, jer sad nameravam da kuptim 4.8inchnu turpiju i nastavim da oštrim sa njom.

Kad bi ovako testera nastavila da služi, bio bih zadovoljan, ali te njene amplitude u funkcionisanju ne mogu da pohvatam ,shvatim i izvučem zaključak, već se testera ponaša kao ukleta, čas radi kako treba, čas ne može da upali..čas možeš čitav dan da je koristiš bočno, uspravno, čas se gasi kako je okreneš na bok i dodaš gas.Nije mešavina u pitanju..rezervoar je uvek bio pun, nekada pola, nekada ne, dakle sve kombinacije sam probao i uvek isto, tj. uvek različito:sta:

Ipak mislim da je do kvaliteta, ipak je Villager za hobiste i amatere, daleko od profesionale upotrebe, mada kad radi , ume da iznenadi.Čak je nisam ni nešto štedeo..odmarao sam je kada se ja umorim:cool:
 
pa znas kako na stihlu bar znam da kad je okreces i ona se gasi da su semerinzi.....a i kako narod kaze kolko para toliko muzike...nije ona 3ks a kosta 180e a stihl,huskvarna ili dolmar te snege su 50+e...tako da za..:ppozdrav:
 
Koja je nova oznaka za stihl 026?
Da li se i sada smatra kao profi, koja dužina mača je predviđena za nju?
Koji mač je najbolji za stihl ms 290?
 
nova oznaka za 026 je ms 260,a najnoviji model je ms 261(nesto malo modifikovana,ima 3,8ks za 0,3ks jaca od od ms260))to je po meni njihov najbolji model(u toj klasi profi testera),duzina maca 18"(45cm)
Sto se tice ms 290 na nju ide od 16"(40cm)do 20"(50cm),a fabrika je prodaje sa 18"

jbg.nisam video da je kolega vec odgovorio :spavam:
 
Ako je u dobrom stanju... Uzimaj! Mislim da je to najbolja testera koja je napravljena. A delova imas, ne moras da brines samim tim nije skupa za odrzavanje.
 
Danas sredjivao radionicu i nabasam na staru dedinu stilku 032 sv.
Ne razumem se bas u mehaniku pa trebao bi mi neki savet.
Znam samo da jedan 'majstor' seko drva kod nas u sumi i sipao gorivo bez ulja i zaribala je.
Zanima me dal mogu da nadjem delove za nju? Šta bi mi trebalo od delova? I ono naj bitnije dal se isplati tako nesto vraćati u život??
 
Nazad
Vrh