Motorne testere

dejane nemoj molimte da me spominjes ja samo kazem sta jeste a ti od kad je postala tema samo nesto pametujes hvala bogu da sam nacitan i da znam da ceo,krug brze okrene manji krug,nego veci krug.A i stvarno neznam ko je google majstor???.Ako ti neznas kao sto si rekao to nije sramota ali nemoj drugoga kritikovati zbog toga pozz
 
Bolje bi ti bilo da ćutiš i da čitaš umesto što prosipaš gluposti..... Sa ovom teorijom o dužini lanca uopšte nisi u pravu, razmisli malo bolje i sve će ti se samo kasti! I nemoj samo da opominješ druge, jer si ti taj koji najviše pametuje, bar otkad ja pratim ovu temu!
 
Ja mislim ta ti nisi u pravu kupio si testeru pre 3 dana i odma si baja pusti me toga evo ti cist primer toga sto je pricam tocak od bicikla ili nekog mopeda pre ce se okrenuti manji tocak nego veci tocak ma pozz...

---------- Poruka napisana u 14:53 ---------- Prethodna poruka je at 14:49 ----------

izvini u pravu si sad sam pogledao na netu brzina lanca se meri u m/s ....sorry:ppozdrav:

---------- Poruka napisana u 14:54 ---------- Prethodna poruka je at 14:53 ----------

 
Prilično si nov na forumu, i već pametuješ... lepo te savetujem da malo smiriš strasti i da više čitaš.... i drugi imaju kojekakva znanja, nisi ti najpametniji na svetu.....

---------- Poruka napisana u 15:02 ---------- Prethodna poruka je at 14:59 ----------

I kakve to ima veze što sam kupio testeru pre tri dana? Dali to znači da ne mogu da imam više opšteg znanja iz mašinstva od tebe?
 
po meni skracivanje lanca ima svog udela kod malih snaga, video sam uzivo da lakse rade ove kineske sa manjim macem , jer jednostavno manja povrsina ima dodir za drvetom te ista lakse radi. Promena brzine lanca moguca je samo pormenom zupcanika bar ja ovako laicki to vidim
 
a joj Bogo moj,pa tacno tako,na brzinu lanca uticu samo dve stvari obrtaj motora(radilice) i uslovno govoreci precnik lancanika i nista drugo,ovo znaju klinci iz OTO-a.,normalno konstruktor je tu da uskladi te velicine i max isoristi snagu motora na transmisiju.
 
po meni skracivanje lanca ima svog udela kod malih snaga, video sam uzivo da lakse rade ove kineske sa manjim macem , jer jednostavno manja povrsina ima dodir za drvetom te ista lakse radi. Promena brzine lanca moguca je samo pormenom zupcanika bar ja ovako laicki to vidim
da li sam ja to pokusavao da objasnim a oni me napadaju da nisam u pravu???
 
Na vaš nagovor uzeo sam stihl.Malopre kupljena 230e garancija 2 godine.



E sada kako se razrađoje motorka.
 
Na vaš nagovor uzeo sam stihl.Malopre kupljena 230e garancija 2 godine.



E sada kako se razrađoje motorka.

Ja kad sam kupio takvu testeru rekli su mi da naspem pun rezervoar i da je okačim negde da radi dok ne potroši taj rezervoar, i posle toga može normalno da se radi.
 
I ja sam vlasnik MS 180.Radi kao Doxa :osmeh: :osmeh: :osmeh:
Potrosi tri rezervoara na prazno i onda polako u posao.I pravis pauzu posle svakog rezervoara (ispalis cigar duvana), dospes benzin i lancol, i ima da ti traje 100 godina
 
Imam jedno pitanje, Nemogu nikako da nastelujem testeru. Izgleda mi da mrsi nesto struja, Testera ima platinsku dugmad i kondezator. Kada krenem da stelujem karburator vidim varnice ponekad izmedju savcigera i dizni. Ja sumljam na kondezator da je otisao cim probija i mrsi u radu. Sta vi mislite?:sta:
1100036.jpg



Namestio sam testericu radi odlicno. Problem je bio u visoko naponskom kablu za svecicu (izgulio se i probijao na masu) i glavni problem su bile membrane koje sam zamenio iako je majstor rekao da su dobre, po meni su bile previse krute i ispostavilo se da sam bio u pravu.
U ovoj popravci sam otkrio da membrane za Zama M1-M7 odgovaraju i od Walbro[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif] MDC koje sam lako nasao a originalne za zamin karburator nema nigde.[/FONT]​
 
Pozdrav kolege forumasi. Citajuci ove postove setio sam se da imam jednu motorku davno donetu iz Danske a koja je potrosila mozda 10-15 l goriva i ulja ,to je Meqn-losh PRO MAK 46 ako se ne varam koja mi stoji godinama. Jedini problem kod nje je pumpica za ulje otkazala jer je jedan letnji dan na +35 celo popodne rezala kladu precnika cca1 metar bez stajanja dodaj benzin i rezi. Dotle je super radila poslove za koje je predvidjena ovo je ocito bio preveliki zalogaj za nju. Interesuje me dali negde postoji taj deo da se kupi ili ako ne sta bi se moglo od nje preurediti da bude pogonski motor, npr moj stric je nekada davno napravio pentu od motorke i td.
 
sibili da nije firma Mcculloch a ne Meqn-losh , usput pogledaj i tocan model.
 
da li sam ja to pokusavao da objasnim a oni me napadaju da nisam u pravu???
Šta si hteo da objasniš to sam bog zna, ja znam šta si tvrdio.... Dužina mača ima uticaja na opterećenje testere, jer što je duži mač to više zuba je istovremeno u sprezi sa drvetom, tj više zuba se opire motoru, te je teže pokretati takav lanac(naravno ovo važi samo kad je mač celom svojom radnom dužinom uposlen u sečenju drveta)
 
sto je mac duzi povecava se dodirna povrsina izmedju maca i lanca i samim tim treba veca snaga za pokretanje lanca to je dosta izrazeno na malim testerama od oko 2kw:ppozdrav:
 
To niko ne osporava, ali nije bila tačna tvoja tvrdnja da kraći lanac ima veću brzinu od dugačkog....

---------- Poruka napisana u 20:41 ---------- Prethodna poruka je at 20:38 ----------

sto je mac duzi povecava se dodirna povrsina izmedju maca i lanca i samim tim treba veca snaga za pokretanje lanca to je dosta izrazeno na malim testerama od oko 2kw:ppozdrav:
Lično mislim da nije problem veća dodirna površina između mača i lanca, nego je problem veća dodirna površina između lanca i drveta..... Nije svejedno dali istovemeno reže 8 ili 11 zuba....
 
Nazad
Vrh