Motorne testere

ja plus ovog sto je dejo naveo ocistim vodilicu jer uvijek u njoj ostane sitne piljevine pa ako duze stoji se stvrdne, i to si napravim "alat" od drva da ide fiksno u utor probao sam s odvijacem ali iza njega uvijek ostane dok drvo sve ocisti. cistim od vrha prema zadnjem kraju da ne naguram smece u zvijezdu. isto ocistim onaj dio gdje je vodilica pricvrscena i nakon toga je isturiram da podmaze sve dobro i spremna je za odmor. inace imam jos jedno podmazivanje ali to na ovoj tvojoj nije moguce jer nema naprijed rupu (barem kako se vidi na slici) a to je lezaj zvijezde prvo ga dobro ocistim benzinom a onda kroz rupu utisnem ulje i par puta okrenem i to ponavljam dok mi na rupu koja je na drugoj strani ne izlazi ulje van.
 
Pozdrav drustvo. Tintoreti​ da to je bas ta testera od koje sam ja digao ruke a super je. Njenu uljnu pumpu cu pokusati da nadjem pa cu je slikati da vidis , a fali mi i onaj zicani amortizer ispod rucke od gasa .
 
STHIL 038 av

Evo i ja se ponovio o testerama neznam skoro nista ali vi cete dati svoj sud platio sam je 220e sa tim da sam dao 100e kesa a ostalo za 45dana
29e6cdf.jpg

9a1oqd.jpg

2qvgy8m.jpg

Bi zeleni u svakom slucaju hvala ali trebalo mi je hitno
 
sta reci,stara dobbra 38-ica,to je ala od testere(4,4 ks i 68 kubika),mozda jedina mana je tezina...upregni je malo pa vidi kako se ponasa,bilo kako bilo nisi je mnogo platio i neka te dugo sluzi! :ppozdrav:
 
odlican izbor i sretna kupovina,sto se tice razrade nesto izmedju od onog sto su pisali sremac88 i pajapatak,dakle jedan rezervoar ali sa 3%mesavine na prazno i svakih 3-4 min gas do kraja na 2-3sec.dok ne potrosi rezervoar.Sledeca 2 rezervoara (mesavina 2%) mozes rezati ali samo lakse poslove i meksa drva i gledaj da ne budu suva,od 4.rezervoara pichi,ispostuj je sa dobrim lancolom i original sthl uljem i nema zime,23-ojka je odlicna testera,imam je oko godinu dana i ja sam prezadovoljan!


Jedno pod pitanje 3% mešavine koliko je to ulja na 1l benzina ?U uputstvu piše 1:50=1l:20ml ulja.
:sta:
 
reggacci oces zamenu za onu moju stihl ms180c nova je upaljena 2 puta..

Ajde napiši postupak paljenja u radnji su mi rekli jedno a u uputstvu piše nešto sasvim drugo.

Sebe ne smatram mnogo pametnim ili ni glupim, imam stihl trimer i tamo je to mnogo bolje opisano

tako da nisam morao nikog ništa da pitam sve je lepo objašnjeno.:sta:
 
Uvek povučeš lagano kanap dok ne osetiš tvrdo, vratiš kanap pa pališ, pališ pod sauhom dok se ne javi testera posle vratiš sauh i ponovo pališ, vrlo prosto
 
Bi zeleni slabo mi je to treba mi ozbiljnija testera,malo ce ova raditi pa kada skrpim za jos jacu cujemo, se a 180-ka mi je slaba
 
Ja moju testeru palim tako što spustim onaj prekidač za saug i gašenje skroz dole pa kad se javi vratim za jedan stepen i kad upali ona sama nabije jake obrtaje i onda samo malo pritisnem gas i unormali se rad, dođe na ler obrtaje.Ovako su meni rekli da treba sad dal je tačno ne znam svako ima svoju verziju ja ovako radim.
 
Baš tako piše u uputstvu.... A ima kad uspe da se odma upali na punom saugu, onda požuri da vratiš saug da ne presisa, jer onda može da ti ukvasi svećicu pa nećeš moći da je upališ dok je ne promeniš...
 
Dovoljno je samo malo da se doda gas i ona sama vrati saug, nema potrebe ručno da se vraća taj prekidač.
 
Ja bih zamolio nekoga da skicira jarac kako bih mogao da ga napravim, imam neku viziju ali opet zelim ,da cujem iskusnije ,da mogu seci, recimo kubik iz dva, puta ili tri puta,da nemoram stavljati drvo po drvo.
i koliko da zatezujem lanac recimo kada ga zategnem, koliko milimetara treba da ima odstupa od maca.
i jos jedno pitanje da li da ostrim lanac rucno ,ili da kupim onu masinu ,ovo pitam zato sto sam nacuo da masina jako skida,materijal,pa recimo umesto 15 ostrenja bude recimo 3 i moras uzeti nov lanac unapred zahvaljujem
 
Turpijom ostri ko sav normalan svet, nemoj da si razmazen da ti se smeje neko da neznas da naostris testeru.:osmeh: Jeftinije i bolje.
Prvi ce ti biti za vezbu a drugi ces vec ostriti profi :ppozdrav:
Pa pazi jarac ili kako ga kod mene u kraju zovu magare je predvidjeno za secenje jednog po jednog drveta i ima dva profila u obliku slova X ali ako volis vise da spakujes pa da rezes (sto mu se svodi na isto) onda pravis u obliku slova U dva paralelna profila gde ces slagati metarska drva. Udaljenost ovih profila mozes odrediti sam da budu fiksna ili stelujuca po vodjici.
 
Nazad
Vrh