Motorne testere

A sta rade kad im trupac pritegne mac ? Kako ga izvuku iz onolikog trupca?
 
Samo je malo savremenija,iste karakteristike.

Asto se tice Husqvarne 3120,slikao sam se sa njom tj.pored nje,u njihovoj fabrici u Svedskoj,kad je stavim uspravno visoka je koliko i ja nekih 185cm.Ako izbunarim tu sliku postavicu je.
 
Ja je imam vs 24, godišnje se sprema drva za tri kuće u šumi pa se to isitni za loženje i još po potrebi se u toku godine radi sa njom, ja sam prezadovoljan lanac oštrim mašinski u servisu ( 150 d) u šumu idem sa nekoliko naoštrenih lanaca i uvek sečem sa oštrim lancem ( što je veoma važno za svaku motorku) za mešavinu koristim orginal ulje stihl ( iz prodavnice) i kažem ja sam prezadovoljan a ova što ti pitaš od 3 ks može biti samo još bolja jer ima više snage a težina ista kao vs 24

Moje preporuke nećeš pogrešiti
 
crni gruja je napisao(la):
MONTOYA je napisao(la):
kakva je razlika između 029 i 290 modela
malo sale odoh u off ...... pa nula ispred ili pozadi vidna razlika :haha: :haha: :haha: :haha:

Nije šala, Gruja je pogodio, ::namigivanje:: Sve je isto, stariji modeli su nosili oznake 029, 038 ili ko šti je moj stihl 044, a od pre par godina su ih preimenovali u 290, 380 i 440..... U suštini su isti, jedino se malo razlikuju u izgledu...
 
Sad sam se cuo sa caletom kupio jos jednu motorku kao nasa Stihl 009.
50e placena u dobrom stanju samo je klip zaribao jer je covek sipao cist benzin,a na nasoj paljenje "probija" i karburator preliva pa ce imati jednu za rezervu.
Meni se cini da je malo puno platio ?? :sta:
 
North ARMY je napisao(la):
Sad sam se cuo sa caletom kupio jos jednu motorku kao nasa Stihl 009.
50e placena u dobrom stanju samo je klip zaribao jer je covek sipao cist benzin,a na nasoj paljenje "probija" i karburator preliva pa ce imati jednu za rezervu.
Meni se cini da je malo puno platio ?? :sta:

obzirom na stanje jeste je puno platio
ima i ja 009 i da vidiš čuda šta joj se desilo , spala klipnjača sa valjčića na radilici
eno je stoji u kutiji rasklopljena , ako i ja nadjem negdje još jednu uzeo bi je , ogodna za gradjevine a interesantno koliko ima snage za svoju veličinu :D
 
Meni se tek sad pokvarila uljna pumpa. Ne mogu da je skinem da vidim u cemu je problem jer moram da skidam kvacilo za sta nemam alat . Najverovatnije cu da prebacim neke delove na drugog kineza posto je njemu pumpa ok . A ovog cu namontirati kad tad . Kad smislim nacin kako da skinem kvacilo.
 
Ako nemas alat,uzmi parce mesinga ili drveta i jedan dobar cekic,pa udri pod nekim uglom.Blokiraj klip parcetom kanapa koji ces nagurati kroz svecicu i ostavis da ti viri.Imaj na u umu da je kontra navoj.

Kad ga budes vracao,isto ga tako zategni,upali je daj pun gas da se zaleti i onda ukljuci kocnicu pa ce se samo od sebe pritegnuti.

Nista na silu :nono: samo veci cekic :udri: :haha:
 
to je ono o cemu skoro stalno pricamo,dok radi dobro je a posle... :zli:ti Dulemajstor ti se sigurno razumes u masine pa ces nekako u kraj sa tom pumpom(verovotno puzni prenonik ako ga ima)ili je direktno vezana za radilicu.Bilo kako bilo,sa takvim masinama kao sa jeftinim brusilicama i busilicama imas par komada pa kombinujes sa jedne na drugu ali po meni nije to to.Bolje uzeti nekog bar vilagera,nego prokletog zuto-romskog plastikanera pa mu robijati.Sve u svemu mi na njemu!!! ::namigivanje::
 
Hvala na savetima . Cim nadjem malo vremena odradicu to . Pa vam javim . Sad sam u strasnoj guzvi sa malinama .

Najverovatnije je direktno vezana za radilicu .
 
Ja sam veliki fan husqvarne . Cim budem u mogucnosti skinucu ovo.

Pre sam trazio ovo , ali sam naisao samo na neki katalog na limundu .
 
Nisam ljubitelj nijedne marke posebno.Prvo sam kupio stil 510,koja jede sve.Stariji model ima manu da mu se odvijaju srafovi sami.Desavalo mi se da izgubim auspuh pa ga trazim po sumi!Nisam je prodao ali stoji u garazi.Posle sam kupio Jonsered 450.Bila je odlicna,slabija od predhodne ali bas prijatna za rad.Ujedala je.Posto je i njoj istekao rok,odlucim se za H 455 rencer.Na predlog prodavca iz KS.E tu sam ga zarubio.Po prospektu ima snagu ali u sumi "nema prospekta".Jedan sat se vozim po planini da bih osekao tri drveta,normalno tanka.Platio sam ga 54000din.Da nisam naisao na razumevanje ljudi iz glavnog zastupnistva,zestoko bih pukao_Onda sam doplatio dvadesetak hiljada din. kupio H365sp. E ovo je stvarno masina! Inace ne secem profesionalno samo za svoje potrebe.Imao sam potrebu da podelim svoje iskustvo.Pozz
 
Ljudi,jel ima kod vas po servisima sablon za skidanje grebena na lancu,treba mi k'o lebac?naravno i cenu ::novac::
 
E, ovako...najzad sam poslao moju Dolmar ps-45 u servis, uz veeeeliko negodovanje servisera koji me je zavlacio mesec dana kao, nemoj danas, sutra prekosutra...itd.Da se podsetimo price.Testera je nova razradjena po propisu i katalogu sa originalnim uljem znaci po PS-u! Posle par kubika uzmem da je startujem i pukne deklo startera sa sve spulnom kanapa za startovanje.Popizdio sam jer smatram bez obzira sto je hobby model, jedan renomirani Dolmar ne bi smeo to sebi da dozvoli! Posle desetak dana bezuspesnih poziva i zavlacenja odem u servis i tek kada sam popizdevsi rekao coveku da cu uci i uzeti prvu koja mi je pri ruci, on kao ono ...pa aaajde da sastavimo zapisnik ,....daj garantni list...i tako to, prihvati je i rece nazovi za desetak dana dok narucim deo! E, sad! Verovatno je prihvatio zato sto je ta prva do vrata bila PS-5000 dakle mnooogo skuplja....a bas sam popizdio...... Sad, videcemo sta ce biti i kada ce zvati ......jbga!
 
Nazad
Vrh