Motorne testere

E danas sam dobro osetio i vido sta znaci suv bagrem . Oregonov gotovo nov lanac sam nosio na masinsko ostrenje . Sekao dva trupceta od bukve cisto da probam. Potom poceo da rastrugujem bagremov stub jer je bio mnogo veliki . Kad sam poceo da secem to je bila samo prasina . Skoro pola rezervoara mi ode na taj stub.

Ne da sam sredio mog kineza . Sece ubija . Ja sam jedan od retkih kojima je zapao dobar kinez te serije. Star je cetri godine i za to vreme je isekao silu . Brdo stubova za maline , kao i bukova drva za ogrev tri sezone po 15-20 metara ukljucujuci i radove u sumi. Letos u avgustu sam kupio novu husqvarnu jer je ipak on slab da se nosi sa debelim bukvama . Kupio sam ga od cigana za 90 evra . Neki nisu stigli ni trupce da iseku i pokvarilo im se skroz. Moj ima da radi jos dugo. Postavicu slike kasnije .
 
crni gruja je napisao(la):
diklofen je napisao(la):
Ja vrlo malo sečem i idem u šumu.Sve se svede na desetak kubika koje kakvog drveta.Ali opet volim da imam svoje i da nikog ne molim.
to mi se svidja .... ja imam dve.. samo da ne bih nikog molio ..... ::svaka cast:: :D :ppozdrav:

A Boga mi i ustedi se para.Meni se isplatila posle manje od godinu dana. Pre nego sto smo je kupili komsija nam naplacivao preko 1000 dinara po rezervoaru ( 2006. godine).Istruze manje od pola metra pa dosipa benzin .
Post je spojen: [time]1295693281[/time]
_________________________________________________
Dule konacno si video kako sece suv bagrem i baca varnice ko da je dohvatila kamen . Ja sa mojim lancem secem dok ne usitni strugotinu pa ostim , jos uvek onaj los koristim samo ga cesce ostrim.
 
Evo slika kineza i husqvarne :
29dd6bb.jpg
244whup.jpg
23ksnza.jpg
.

A evo i slika mog drugog kineza kome fale samo membrane karburatora ( stihl 4500 ) , koje cu u ponedeljak da kupim i dolmara112 kome je propala radilica ili samo lezajevii nisam jos proverio. Oba cu da sredim kad budem mogo. Ima da rade kao novi.
npqry9.jpg
3007i20.jpg


pozz :ppozdrav:
 
Ja koristim SOLO 647, 47cm3 3,2KS staru 21god. Zamenio sam joj oba semeringa na radilici i elektronik drugih problema nisam imao. Isecem po 20m3 drva godisnje uglavnom bukva i javor, strugao sam i bagrem par puta i nebih vise. pri rastrugivanju drveta treba da ti je list(mac) pod sto manjim uglom u odnosu na drvo, skoro paralelno, brze sece strugotina je dugacka i bolje drzis pravac.
 
Iso sam danas do servisa koji je trebao da mi naruci membrane i rekli su da ih nema. Mozda ih kasnije bude bilo.

Moracu da pogledam po nekim servisima u Aleksgndrovcu ili u villageru u Kraljevu . Cudime da ih nema ,a veoma su trazene jer ih koriste kinezi , husvarne , stilke i dolmari.
I to dosta njihovih modela . Mozda ih bas zato i nema . Ko zna.

Ovde u mom mestu dosta ljudi dokupljuje drva ove sezone . Malo mi je cudno jer je po meni zima blaga . Mada , mozda potajno lukava. Silna mi drva odose prilicno brzo . Nisam se nadao da cu do kraja lozne sezone - odnosno kraja marta - aprila potrositi gotovo cele zalihe drva. Ne desava mi se to cesto.
 
@DULEmajstor

Ovde u mom mestu dosta ljudi dokupljuje drva ove sezone . Malo mi je cudno jer je po meni zima blaga . Mada , mozda potajno lukava. Silna mi drva odose prilicno brzo . Nisam se nadao da cu do kraja lozne sezone - odnosno kraja marta - aprila potrositi gotovo cele zalihe drva. Ne desava mi se to cesto.
a da neko nije pomislio da je samoposluzivanje :haha: :haha: :haha: :D
 
podmukla je ova zima , ogrev se troši samo tako
ja sam drva dobavio bar za 30-40% više nego što mi treba tako da tu nema brige , čak i uglja imam u šteku na selu :cool:
 
w7bqxv.jpg

danas sam je prvi put upalio radila je na prazno

Post je spojen: [time]1295952521[/time]
_________________________________________________
http://i54.tinypic.com/9jzsiw.jpg[/IMG
šta mislite o ovom ulju za lanac to sam kupio u prodavnici gde i testeru.pakovanje je 1ltar *212dinara.
[right][size=1][color=#135d37][b]Post je spojen: [time]1295978159[/time][/b][/color][/size][/right]_________________________________________________
[img]http://i54.tinypic.com/9jzsiw.jpg
šta mislite o ovom ulju za lanac to sam kupio u prodavnici gde i testeru.pakovanje je 1ltar *212dinara.
 
Po ceni od 212 din/l mora biti dobro ulje... Inače ulje kupujem na pijacu 2l 320 dinara, svašta sam sipao u testeru pa čak i jestivu ulje kada nemam lancola. :haha: :haha: :haha: :haha:
 
Sto se potrosnje drva tice , zahebana godina , termometar kaze da nije jaka zima , al drva idu vise nego obicno , izgleda da je kvaka u vlaznosti vazduha jer vidm da da su mi sirova drva i dalje mokra , obicn se do ovog vremena prosuse ali ove godine jok :sta: Jaka zima je ovde kad se Dunav skroz zaledi i Karpatski vukovi iz Rumunije dodju u goste.
 
@serviceman:

Pogledao sam ponudu delova i ima mnogo dobrih stvari. Nadam se da ce pomoci vlasnicima starijih motorki.

Nisam mogao trenutno da ti se javim na limundu ( zbog problema sa kompom pa ulazim preko telefona ) pa bi hteo da ti ovde postavim jedno pitanje: Da li imas memrane karba za warlbro karburatore ? Nemogu ti postaviti sliku membrane sada , a neznam model . Trebalo bi da su iste kao za : huskvarnu 244rx , 344rx , p400 , r39 . . .
Stihl 024 , 025 , 026 , fs 220 . . . Mislim da su iste i za villager vgs24 . Verovatno znas koje su membrane za kineza ko na slikama na mom 3-4 postu unazad .

Ako imas te memrane javi mi ovde , pa da se dogovorimo oko kupovine.
 
Do danas nisam video ovakvo ulje, slučajno sam naleteo pa kupih, košta 150din, da li ste se vi susretali sa ovim proizvođacem?

2i70rbc.jpg
 
crni gruja je napisao(la):
to si kupio na nekoj pumpi predpostavljam ..puni ko stigne.. :haha: :haha: ::lose::

Jeste, uzeo sam na pumpi juče kad sam se vraćao iz Beograda, nije mi trebalo nego sam kupio iz radoznalosti posto nisam viđao ovakvo ulje...
 
imam elektricno-motornu testeru,znaci pogon se koristi struja,black&decker.
sa strane ima cep za ulje,nekakvo ulje se tu sipa,jer lepo pise oil.
e sad mene interesuje,da li je to ulje za podmazivanje lanca?

ako jeste,da li ima takvo ulje da se kupi i koje je,kako se u prodavnici zove?

izvinjavam se unapred,amater sam u ovome.
 
Nazad
Vrh