Motorne testere

Koja je ovo sthilovka038 av ili av super ili magnum a da nemerim klip
70d62273f5b8f50749f38d63a565ee14.jpg
87aaa6cb244937536d9ddf55b26aebff.jpg
0d560135f03a81625f75f9754fdb1311.jpg
3a14a738f649bc17c2a7488f76adec92.jpg


Послато са GT-S7562 уз помоћ Тапатока
 
STihl 036 sta mislite o njoj juce kupljena

Послато са GT-S7562 уз помоћ Тапатока
 
STihl 036 sta mislite o njoj juce kupljena
Sve te Stihl mašine sa početnom nulom u oznaci su odlične, to je zlatno vreme Stihl-a,svi delovi i sve se sklapalo u Nemačkoj.E sad, nameću se dva pitanja, starost i očuvanost (sevisi, kakvu je mešavinu trošila...) i šta nameravaš raditi sa njom.Ovako sa slike dosta očuvana (metalna pločica ukazuje na stariji model) za te godine.
 
Radi za sada odlicno kompresija na kanapu super.Doneo mi je zemljak iz Nemacke kaze sa gradilista.Stihl 036 je proizvodjena 1991-2002.e sad koje je ona godiste neznam .Ako neko zna kako da vidim neka javi.Koristicu je amaterski za dve kuce oko 20-30 m3.hvala na odgovorima.

Послато са GT-S7562 уз помоћ Тапатока
 
Ne možeš videti nikako,znam samo da su ove sa metalnom pločicom prve serije, kasnije su imale ispisane oznake na haubi motora...to je profi testera i tih 20-30 kubika nije ništa za nju...kupi joj dobro ulje,oštar lanac i udri !
 
Moze da se vidi godina proizvodnje na nalepnici kocnice, ali kod ove testere je to odlepljeno.
Inace vidi se da je stari model i po cepovima i startnom deklu.
 
Imam problem sa H61,sekao sam i pocela da mi se gasi,tako par puta i ostvim je uzmem drugu i zavrsim posao.Pre neki dan uzmem da vidim sta joj se desava ona ne baca struju uopste.nisam se bavio dalje dal je zeza kabl ili elektronika i to tako ostane,danas je uzmem povucem i ona najnormalnije upali i radi.Sta je njen problem?
 
To je njena bolest! Tacnije njene elektronike. Mom ocu i meni ne izvukla mnogo zivaca, jednostavno kad rezem mnogo pregrije se i nece da upali, kad se ohladi pali iz prve. E sad ne sjecam se da li sam gledao jel bacala struju, ali znam da je majstor zamjenio elektroniku i otad se nije tako gasila.
 
Posto imam skoro identicnu testeru kao H61, tj imam 266, i kada sam imao taj problem, to je bilo zbog pregrevanja i sipanja loseg ulja. Sada kada pravim mesavinu 100ml husqvvarninog ulja na 4,2-4,3 litra, taj problem je nestao u potpunosti. Ona zna u toku rada malo da promeni zvuk i tada je samo malo nastelujem srafcigerom po potrebi i gotovo.
 
Imam problem sa H61,sekao sam i pocela da mi se gasi,tako par puta i ostvim je uzmem drugu i zavrsim posao.Pre neki dan uzmem da vidim sta joj se desava ona ne baca struju uopste.nisam se bavio dalje dal je zeza kabl ili elektronika i to tako ostane,danas je uzmem povucem i ona najnormalnije upali i radi.Sta je njen problem?
Jeste, problem ti pravi elektronika. Hladna pali a zagrejana se gasi i neće da upali dok se ne ohladi. To je simptom i kod drugih testera, ne samo kod H61. Zameni elektroniku i biće kao pre, bez brige :ppozdrav:
 
Juce mi stigne Stihl HP Ultra ulje za 2T motore. Do sada sam koristio mineralno HP, a ovo ultra je full sintetika. Smem li ga koristiti i za malo starije testere (mada se sama konstrukcija skoro i nije promenila od 80ih godina) tipa Stihl 026, 034 i slicno i Villager trimerima?
 
Ja sipam u sve svoje masine samo to ulje ultra Stihl od kad se pojavilo i odlicno se pokazalo mada i njega stavim 3% za svaki slucaj u trimer FS 450 i stihl MS 361 i MS260 3% a u Tomos 650 4%
 
""Od viška glava ne boli", kažu - ali ostaje više gareži od sagorevanja u auspuhu, smanjuje se prostor za izduv gasova, motor se guši, a membrane u karburatoru postaju manje elastične - što se ubrzo primeti kod teškog ili nemogućeg paljenja mašine, ili dodavanja gasa.

Nije džaba propisano 2% za Stihl mašine sa Stihl 2T uljem! I oni vole da prodaju više 2T ulja, da treba - lako bi napisali na bočicama i 10%!!!
 
Ja o tim uljima nisam vodio racuna, na benzinskoj kad prave mjesavinu sipaju stihl ulje. Kad sam kupio novu husqvarnu dobio sam ulje za husqvarnu(plave boje), mjesavinu pravim prema upustvu i opet ima garezi na auspuhu i na svjecici. Tako isto je i na kosilici (iako je 4T motor). To je vise do goriva, moglo bi se reci.

Sent from my E2105 using Tapatalk
 
I Stihl i Husqvarna su lepo napisali u svojim uputstvima da se mešavina pravi 2% sa njihovim uljima a ako koristite neka druga ulja onda može ići i do 4% .

Preporuka je koristiti orginal ulje Stihl ili Husqvrna u razmeri 2% i nema tu šta da se dodaje pojačava mešavina i slično.
 
Imam dolmar 102. Promenjena membrana i svecica.
Cim potrosim rezervoar goriva, koji je inace 0,4l, i ugasim motorku radi dolivanja goriva vise ne mogu da je upalim dok se skroz ne ohladi.
Sta moze biti razlog?
 
Nazad
Vrh