Motorne testere

Doneo mi zet malu stilovku 011AV,ima struju lepo baca varnicu,karb sam ocistio membrane nove upali na prvo potezanje lepo sam je nastelovao reze lepo na gasu ali sve to dok se ne ugreje...kad se ugreje obrtaju variraju gasi se nema turaze znaci nikakav rad sta moze biti,dali je motor otisao?
 
Može biti, ali teško...treba proveriti kompresiju, mada kod njih hoće i elektronika da zeza kad se zagreje...nezahvalno je na forumu komentarisati takav kvar.
 
Imao sam slican problem sa husqvarnom 61, isto kad se pregrije pocela da dodaje i smanjuje gas i kad se ugasi nisam mogao da je upalim sve dok se ne oladi. Radio sam tako jedno vrijeme (nisam imao druge motorke), sve dok jednom nije pukla karika i napravila nered. Kao sto kolegs Dejan kaze, izmjeri kompresiju. ;)

Sent from my E2105 using Tapatalk
 
Mi imamo kinesku Stihl 4500, i sasekla je dosad oko 100 m drva, koristi se za potrebe ogreva od oko 15-20m u toku god. Radila je dobro do prosle god kad je pocela da ima probleme sa mazanjem lanca, neki puz nije radio kako treba, cesto bi se lanac usijao (otac joj sipao preradjeno ulje umesto testerola pa je mozda zato). Sa prvobitnim macem i lancem je bila ocaj zivi, ali je otac stavio oregon mac i lanac i kao nova je radila. Cuo sam da hoce da eksplodiraju pri paljenju, nasa zasad nema takvih indicija. :)
I da mora da stoji u lezecem polozaju inace istece svo ulje za lanac, isto od skoro problem.
 
Poslednja izmena:
Joj brate rođeni, pa ti na goru "motornu testeru" od te kineske Stihl-ke nisi mogao naleteti!!!
Lakše je nabrojati šta na toj "testeri" valja, nego popis onoga što NE VALJA!!!
I tih 100 kubika što kažeš da si s njom "testerisao", više si "testerisao živce" štelujuće je i nameštajući da normalno i čestito radi nego što si se koncentrisao na sam rad, GARANTUJEM!!!
 
Haha kad smo vec kod tihnkineza, ja sam dobio na poklon neku motorku pod imenom "Lotus", crvene boje (ima takva ista Einhell samo plava i mcculloch crna). Radio stric s njom malo i nije htjela da baca ulje, ja isperem rezervoar ono kao proradi. Rasteluje se karburator, nema kljuca da okrenem srafove od karburatora. Jedino sto je dobro na toj testeri je lanac, vodilica i motor. Cak i za hobi poslove treba uzeti orignal stihl i husqvarna, a ono sto se prodaje po trznim centrima ne treba ni pogledati.
 
Joj brate rođeni, pa ti na goru "motornu testeru" od te kineske Stihl-ke nisi mogao naleteti!!!
Lakše je nabrojati šta na toj "testeri" valja, nego popis onoga što NE VALJA!!!
I tih 100 kubika što kažeš da si s njom "testerisao", više si "testerisao živce" štelujuće je i nameštajući da normalno i čestito radi nego što si se koncentrisao na sam rad, GARANTUJEM!!!


Putujuci trgovci prodali pokojnom dedi, i to za oko 20.000 din, bilo sta bilo. Ovo testerisanje zivaca je bilo dok nisu bili smenjeni lanac i mac, znaci zasece 5-6 cm naleti na nesto i zablokira, onda okrenes drvo i tako 5-6 puta za drvo od 20-30 cm debljine. Kad su mac i lanac smenjeni bilo je daleko bolje, sekla je sve zivo, otac joj je iz nekih razloga kupio mac od 45 cm iako testera verovatno nema vise od 1.5 ks. Prosle god su tih 20 kubika s mukom saseceni, lanac je bio ostecen, zubci polomljeni, testera vec nastelovana da ima maksimalnu jacinu (vrtela i u mestu), sasece nesto malo lanac se usija i nalepi se prasinom, i onda ide otvaranje testere da se podesi puz da baca ulje da bi radela narednih 10 min, na kraju nam je komsija pomogao. Radila je dobro za nase potrebe dok nisu krenuli kvarovi jedan iz drugog.
 
Videcemo kako ce da se ponasa ove godine, ako ne bude radila kako treba mozda posetimo neku stihl radnju.
 
Mislim da je ovakav. Sve vise proizvodjaca se opredjeljuje za ove oblike, ne ide mi u glavu zasto?
91c45460434e4dcb44093e4230580c70.jpg
 
Nazad
Vrh