Motorne testere

Isao sam prekjuce za drva; imam stihl 026 i stihl ms230, na 26ici je skoro odradjena generalna tj. ceo motor nov, karburator i ugradjen dekompresor (fabricki nije imala); ovo je prvi put da je radila od sredjivanja, sto se tice snage dobre su obe ali je osetna prednost na strani ''stare'' stilke, koja je sluzila za obaranje i kasnije u paru sa ms 230 za secu na trupcice (tako nam bilo lakse da tovarimo :osmeh: ) Inace 26ica skoro duplo vise trosi od ms230... Sekli smo brest od oko 40-50cm u precniku.
 
Zanimljivo resenje,nije bas rucka sa grejacem ali moze da prodje......
[video]https://youtu.be/FBnPjkSUAiM[/video]
 
Isao sam prekjuce za drva; imam stihl 026 i stihl ms230, na 26ici je skoro odradjena generalna tj. ceo motor nov, karburator i ugradjen dekompresor (fabricki nije imala); ovo je prvi put da je radila od sredjivanja, sto se tice snage dobre su obe ali je osetna prednost na strani ''stare'' stilke, koja je sluzila za obaranje i kasnije u paru sa ms 230 za secu na trupcice (tako nam bilo lakse da tovarimo :osmeh: ) Inace 26ica skoro duplo vise trosi od ms230... Sekli smo brest od oko 40-50cm u precniku.

najverovatnije je ugrađen cilindar i klip fi 42 umesto fi 44, tako da sad imaš S024, rupe su iste na obe, tako da je teško primetiti.
 
Zna li neko cenu originalnog mača i lanca za Stihl MS 180 35 cm dužine, i da li se isplati uzeti neki zamenski mač tipa Oregon i slični?
 
Original Oregon nije ništa lošijeg kvaliteta od Sthl-a (naravno pod uslovom da je original) pa tako lanci za nju su negde tu sa cenom od 1200,00 do 1300,00 din., a mačevi oko 3000,00 (Oregon) i 3200,00 do 3500,00 (Stihl), zamenski,jevtiniji su kineski(tipa Sword), oni su i više od upola jevtiniji i dosta lošijeg kvaliteta.
 
Odakle ti ta opservacija koleginice?
Pre ce biti da je ugradjen 44.7, pa sada ima ms260..


ima MS260, ali ovde pričamo o starijoj S026

- - - - - - - - - -

Za manje Stihl testere sasvim su dobri i Sword mačevi i lanci, naročito što Oregon, koji sada može da se kupi u Srbiji, jeste proizveden u Kini. To i nije strašno, ali dosta su lakši i imaju samo jednu nitnu, a dosta su skuplji od Sworda.
 
Otvori a ne rupe(rupa ima dno, a otvor je otvoren na obe strane).
Kuciste prihvata sva tri tipa cilindra. Uglavnom oni koji imaju 024/240 stavljaju cilindar 44/44.7, neverujem da bi neko radio obrnuto.
 
Mirosti me podseti na profesora iz srednje skole. Kad smo posli u srednju pita nas on koja je razlika izmedju otvora i rupe i skoro niko nije znao.
 
Drugari imam dve testere ne ispravne.Dolmar 153 7ps fali joj ležaj gornje pesnice klip nov mahle cilindar kao nov mahle u odličnom stanju i stihl 064av super fali cilindar klip i elektronika pošto pošto se ne bavim više toliko tim poslom trebala bi mi neka manja testera 026-036 taj neki rang u zamenu za ove dve pa ako neko ima.
Mali off.

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
Otvori a ne rupe(rupa ima dno, a otvor je otvoren na obe strane).
Kuciste prihvata sva tri tipa cilindra. Uglavnom oni koji imaju 024/240 stavljaju cilindar 44/44.7, neverujem da bi neko radio obrnuto.
E sad ga i ti ... pa moram i ja , malo: ne verujem se piše odvojeno :osmeh:
"Majstori" ugrađuju šta imaju, šta im padne pod ruku i šta im je jeftinije (što im je najvažnije), čast retkim izuzecima. Pade mi na pamet, pošto se čovek žali na S026. Šta bi još moglo da bude, posle zamene cilindra??
 
Tesko da se mogu nazivati 'majstorima' ti koji ugradjuju sta im padne pod ruku i sta je njima jeftinije.
Postoje(jos uvek) i ljudi koji znaju znanje i rade posteno..
 
Nazad
Vrh