Motorne testere

Husqvarna i Stihl su sam vrh sto se tice motornih testera,barem na nasim prostorima.Naravno da ni pojedine kineske uopste nisu za pljuvanje,narocito kad se uzme u obzir njihova cena.Eto ja sam vise puta hvalio kinesku Keno 5200,ali je izgleda ovde niko nema.Hvalim recimo 026 koju imam,a kudim ms 290 koju takodje posedujem.H 135 jos ne mogu da hvalim jer je skoro uzeta,a i nisam radio jos sa njom,ali prvi utisci su dobri.Recimo za H 365 samo reci hvale i to svi koji imaju ili su je probali mogu samo da hvale.I tako moze u nedogled...
 
Stvar je u tome da kineske testere nikad nece biti isto sto i stihl i husqvarna a ti to nezelis da priznas. Nikakva sramota nije imati kinesku testeru, ali pricati da je to isto kao i husqvarna to je jednostavno nedopustivo.
Ovde ima slabo onih koji ti mogu pomoci oko kineskih testera jer ih niko ne koristi, jednostavno zato sto je to djubre koje se pokvari na prvih par metara struganja i tu se stavlja tacka. Vilager je malo kvalitetniji po pitanju delova od ovih ostalih kineza ali je daleko ispod vodecih proizvodjaca te vrste alata i tu je tacka. I ja bih voleo da kupim kineza a da mi radi kao stihl i husqvarna ali to nema, vec ako kupim kineza ne tesim se da sam kupio nesto sto je isto toliko kvalitetno kao svedjanin i nemac italijan i amerikanac.
To je kinesko , ne svedsko , ne nemacko, ne italijansko, ne americko vec
monkeypiss.gif
kinesko
 
pa druze moj da si malo bolje pratio sve testere na trzistu zapazio bi da su sve kineske testere u sta spada i vilager identicne,samo oklopi i boje drugaciji a masine za 4500 i 5200 identicne samo razlika u klipu 43 i 45mm,ima i mala masina 3800 kod koje su oba rezervoara jedan pored drugog i tu je kraj,kakav keno,vgs,steel pa to je sve isto,priznajem i sam sam se zenuo kad sam kupio vilager bolje da sam dao pare za najmanju stil ako vec dajem tolike pare,vilager je prevara veka,zapakovali su klasicnu kinesku masinu u fensi oklop privlacnih boja i natpisa,nabacili oregon mac i lanac i sve to lepo naplatili 20000,gde mi je pamet bila,jeste da radi ali ja sam sad kupio dva komada za 60 eura koji su identicni sa vgs,koliko oni zaradjuju to je strasno

ajde da ja napisem neka iskustva sa kinezima,ove sto sam kupio se zovu redstorm ili crvena oluja,izrada i nije losa ocekivao sam krs ali me je prijatno iznenadila,poteznica je za pohvalu ugradili su lak start nema zapinjanja,palenje je strasno,nikad mi testera nije tako dobro palila,hladna na minusu na dva povlacenja upali,kocnica mi je kruta to je lose,lanac iznenadjujuce dobar pomislio sam da je neki oregon ima neku ovakvu slicnu oznaku na svakoj spojnici ~a posle 8 rezervora je jos uvek ostar,cudime da sam dobio mac od 38cm 32 zuba obicno se dobija pola metra a na kutiji pise pola metra,karburator je walbro to sam video ima neki kod na njemu i crni brojevi,svecica je neka bezimena i odmah sam stavio raisman,potrosac je jaka a bogami i ide u drvo dobro to cu u stilov servis da provere podesavanje,na gasu je iznenadjujuce ostra testera,turpija u paketu je zalosna bolje da je nisu ni dali,amortizacija je losija nego na stilu sto je i normalno,ima nalepnice za gorivo 25:1???bucna je na auspuhu to je strasno....ako se setim napisacu jos nesto,naravno vecinu ovih stvari prati i vgs30 jedino sto je na njemu tezak starter i kineski karburator

- - - - - - - - - -

Stvar je u tome da kineske testere nikad nece biti isto sto i stihl i husqvarna a ti to nezelis da priznas. Nikakva sramota nije imati kinesku testeru, ali pricati da je to isto kao i husqvarna to je jednostavno nedopustivo.
Ovde ima slabo onih koji ti mogu pomoci oko kineskih testera jer ih niko ne koristi, jednostavno zato sto je to djubre koje se pokvari na prvih par metara struganja i tu se stavlja tacka. Vilager je malo kvalitetniji po pitanju delova od ovih ostalih kineza ali je daleko ispod vodecih proizvodjaca te vrste alata i tu je tacka. I ja bih voleo da kupim kineza a da mi radi kao stihl i husqvarna ali to nema, vec ako kupim kineza ne tesim se da sam kupio nesto sto je isto toliko kvalitetno kao svedjanin i nemac italijan i amerikanac.
To je kinesko , ne svedsko , ne nemacko, ne italijansko, ne americko vec
monkeypiss.gif
kinesko
rasklopi jednu vgs30 i jednu kineski nije bitno koju i videces razliku da nema razlike
 
Delovi su mozda vizuelno isti ali kvalitet tih delova nije isti. Imas jeftine, lose delove i malo skuplje kvalitetnije delove koji su vizuelno isti, sto se tice kvilagera i ostalih. U vilageru ili enhelu su ugradivani ti malo bolji delovi ali imas nekih kineskih testera u kojima su losijeg kvaliteta delovi koji vizuelno izgledaju isto.
 
Postovani Brale, posle kupovine nekoliko testera i trimera Kineske i zapadne proizvodnje, verovatno imam neki stav bazian na iskustvu. Naravno da su moje prve kupovine bile Kineska roba, naravno da sam imao muke vise nego sto su posla odradile, pa sam na svojim greskama shvatio sta moram sledece ciniti. Pametan uci na tudjim greskama, pa eto, izmedju ostalog preko ovog foruma moje greske su na uvid svima. Mislim da je to korisno. Nije mi namera da povredim bilo koga. Motorne testere i trimere nezna i ne moze svako da napravi i prodaje. Pozdravlja vas sve visestruki kupac Kineske robe koji je mislio kao i mnogi da ce biti zadovoljan losom robom, a Kinezima zelim da nas obraduju pouzdanijom robom po ovim cenama.
 
ko ima 3 metra drva godisnje da isece sta ce da radi,da ide po selu i moli ko ce da mu to uradi ili da ima svoju testeru pa makar i kinesku i da nikom nije duzan,a na sve to para se nema,za 3 metra da daje 200 eura za testeru?? ili za 30-40 eura kineska testera je i vise nego dobra i za male poslove je idealna a to sto ja koristim iste u sumi je licno moj rizik a ne vas,naravno imam i ja stil orginal koji radi kao sat i kupicu do nove godine jos jednu novu i vecu dvoumim se izmedju 361 i 381

- - - - - - - - - -

cemu sad ovo,danas kupio nisotek 2t ulje za mesavinu,isto ide 2% ali boca od pola litre kosta 180 dinara a stilova sa isto mineralnim uljem kosta 500 din za pola litre??ko je ovde lud
 
to je tacno ali u ovom slucaju stilovo ulje je istog kvaliteta kao i nisovo,cak je mozda i bolje nisovo jel ko zna odakle stize ovo za stil,po meni krajnje bezobrazno od strane stila,huskvarne vidim ima i oregonovo,pakuje svako danas a zaradjuju na imenu
 
Imam stihl-ovu testeru i za mene je stihl n0.1. :) Upoređivati stihl i husvarnu je isto kao upoređivati mercedes i bmw, finese su u pitanju, a upoređivati kineze sa gore pomenutim je isto kao kad bi juga upoređivali sa merc. i bmw. Vrsi i on posao e sad pitanje je kako. Svaka roba nađe svog kupca, a svako kupuje prema svojim potrebama i naravno prema svojim mogucnostima.
 
Od nedavno imam husqvarnu 340.To mi je prva testera pa nista ni neznam o testerama uopste.Neko vreme sam sekao neke dascurine i grane i sve je bilo ok.
Kada sam poceo da rusim neka manja stabla i secem horizontalno lanac mi iskoci iz gornjeg zljeba maca a par puta mi je spao sa celog maca.Zategnut je do kraja tj. mac je onim zubom za spanovanje pomeren unapred do kraja,ali je lanac i dalje manje vise labav(ne visi ispod maca ali nije ni zategnut).
Da li je vreme za novi mac,kako da znam kada je mac potrosen i ako moram da ga menjam da li je obavezan i novi lanac.
Da li je moguce da se lanac istegao ili da se pohabao onaj deo lanca sto ide u zljeb maca.Lanac inace nije potrosensto se tice dela koji sece.
Sada ce neko da umre od smeha kakve budalastine ovaj pita ali bolje i to nego saveti od komsija koji nikad nisu drzali testeru u rukama ali sve znaju.
 
Koliko si lanaca promenio od kako si kupio testeru? Po onome sto si opisao da se desava nevidim nikakav problem da radis nesto sto nebi trebalo da bi se to desavalo.
Mac treba da izdrzi vise zamena lanaca. Na primer zamenis 4 i vise lanaca pa tek posle menjas mac ako je potrebno. Lanac zategni koliko je dovoljno tek toliko da nema "stomak" tj da ne visi sa maca ali da nebude pretegnut. Kad to budes radio obrati paznju kako lezi na zvezdi (pogonskom zupcaniuku) da nije negde gde netreba da bude.
Predlazem jedno dobro ostrenje lanca. Dali je rez prav nije kriv ili ovalan?
 
Pa verovatno ti je mac potrosen,a i posto kazes da lanac skroz zategnut visi,deluje i da je lanac istegnut.E sad nije mi jasno kako da se istegne,a zubci mu jos ne potroseni.Vrlo verovatno da je lanac loseg kvaliteta i da je se istego.Stvarno ne znam sad da ti objasnim kako da utvrdis sta je tacno.Imas vec pisano o tome pa malo procesljaj temu.
Inace H 340 je dobra testerica.
 
Ma tu testeru sam nedavno kupio i nisam promenuo ni jedan lanac.Ovaj sto je na njoj je skoro nov tj.do onih crtica koje oznacavaju da vise ne moze da se ostri ima jos poprilicno.Rez je brate ravan koliko ja ovako neupucen mogu da vidim a i opiljci su krupni pa mislim da nije tup.
Kako vi znate da je mac potrosen.Logicno mi je da mu je kraj kada vise ne moze da zategne lanac.Sa druge strane da li se lanac vremenom isteze?
Verovatno cu ja kupiti mac i lanac ali sta da kupim? Necu neko smece a ne daje mi se lova ni za neke skupe stvari koje mi realno ne trebaju.Ta testera nece u sumu nego da mi obori i isece 7-8 ozbiljnijih stabala ove godine a posle uglavnom za sitnice.
 
ha,ha isti problem imao i ja sa svedjankom i njenim orginalnim lancom sto se dobija u paketu,kao sto rekoh ranije testera je 55 i stigla je nova iz danske strogi orginal ali lanac je bio kao lastis a mac i pomozi boze nije dugo trajao raspao se na zvezdi,resio sam stvar kupovinom novog oregon lanca,prvo sam pokusao da skratim lanac ali on se toliko isteze da pocinje da sitno gubi korak
 
Nemoj menjati nista nije u tome problem s obzirom da je tek prvi lanac na macu a taj prvi lanac nije ni do pola iztrosen. Mac je za zamenu onda kada se pojede kanal sa unutrasnje strane kuda prolazi lanac. Akada nemozes vise da zategnes lanac onda se menja lanac jer se istegao. Ako je se toliko istegao lanac da nemoze vise da se zategne i ima dole stomak onda je jedno sigurno, da si isuvise zatezao ranije taj lanac pa se istegao previse a nije se pojeo ni do pola.
 
Posto covek kaze da je kupio H 340 znaci da je kupio polovnu,prema tome malo je verovatno da je na njoj original lanac.Za svaki mac ima propisana sirina i dubina kanala,koliko je za tvoj to ne bih znao.Moguce je da se lanac istegne i vrlo verovatno da je to u pitanju.Kad se to desi moze da se skrati za jedan zub i onda moze da se zategne dovoljno i samim tim ne ispada.
 
nece sigurno menjati mac dok se ne pojede,a lanac je za zamenu,vidis da covek nista i nije radio sa testerom a vec se istegao,da ga je zatezao do besvesti nebi se istegao do te granice da nemoze vise da se zategne ako je kvalitetan,za tako kratak vremenski period

- - - - - - - - - -

koliko sam razumeo novo je sve na testeri a ako je polovno sta reci ima dosta faktora
 
Moguče da lanac nije pravi za tu veličinu mača pa i debljina zubi koji kližu po kanalu vodilice da nije premala.Važan je korak lanca,broj zubi,debljina lanca (zubi koji idu po kanalu vodilice).Možda je več prijašnji vlasnik stavio nešto što ne klapa da bi radilo kak treba.
 
Testera Pioneer P40.
Dali neko zna gde se mogu naci delovi za takvu testeru. Stric je nabavio iz Svajcarske tu testeru, ja sam je malo ocistio i podesio, radi perfektno. Ali nema poklopac-dekl maca i treba da ga nabavi.
 
Nazad
Vrh