Motorne testere

Kolega dejan 351. ne mogu da vam pošaljem pp, pa ću vas pitati ovako.

Na proleće planiram da kupim ili Stihl ili Husqvarnu, ne razumem se baš najbolje, ali koliko mogu da vidim husqvarna u klasi je malo skuplja i slabija.

Husqvarna 135
http://www.husqvarna.com/rs/products/chainsaws/135/

Stihl MS 211
http://www.sbg.rs/stihl/motorne-testere/ku%C4%87ne-testere/stihl-ms-211-motorna-testera.html

Ne planiram da potrošim više para, pa mi recite šta bi vi pre uzeli ?
 
Kolega dejan 351. ne mogu da vam pošaljem pp, pa ću vas pitati ovako.

Na proleće planiram da kupim ili Stihl ili Husqvarnu, ne razumem se baš najbolje, ali koliko mogu da vidim husqvarna u klasi je malo skuplja i slabija.

Husqvarna 135
http://www.husqvarna.com/rs/products/chainsaws/135/

Stihl MS 211
http://www.sbg.rs/stihl/motorne-test...a-testera.html

Ne planiram da potrošim više para, pa mi recite šta bi vi pre uzeli ?
nisi mene pitao ali eto.Ja sam vise pristran prema stihl-u ali sada bih pre uzeo husqvarnu cuo sam da je kvalitetnija..eto pa nek ti dejan kaze on je skoro uzeo 365..
 
Kad skines auspuh ukazace ti se, samo, port ili kanal kroz koji izduv ulazi i prolazi kroz auspuh ili prosto, rupa kroz koju dolaze izduvni gasovi a sto se tice dihtunga,i to ce ti se ukazati ,ima dihtung ,nemoras ga menjati sa tim da je ispravan a to znaci da nije progoreo i postao krt ili da ga ti nezeznes kada ga skidas ali to nije problem ja uvek praktikujem da ga zamenim uzmes klingerit odgovarajuce debljine i stavis ga na sam ulaz porta i polako malim drvenim cekicem kuckas dok nedobijes oblik iseces ga i to je to,rupe gde ulaze srafovi napravis sa kuglom koju izvadis iz nekog starog lezaja,a zavisno od testere negde nemas rupu okruglu nego imas kao slicovano isto tako kuglom lupkas a zadnji deo samo odseces makazama ako ti je to sve komplikovano narucis nov
Sta je to ˝porteve˝ kako ti izgleda, ima li neki video da se vidi. Postoji li tu dihtung, mora li i on da se menja kad se skida auspuh, ako uopste i postoji.
 
Poslednja izmena:
Ako radi na leru moze da radi koliko god hoces (pod uslovom da je ler gas dobar, da nije previse visok).
Moze da se istopi plasticni poklopac ako radi na vecem gasu (gas koji je dovoljan da pokrene lanac) sa uklucenom kocnicom duze vremena.
Ako mislis za kuciste testere, nece se istopiti budi siguran.
 
Druze jel to 100% tacno jer sam nazvao stilov servis u Zemunu i kaze mi covek da ne sme da radi pod kocnicom jer moze da istopi plastiku oko lancanika,kao veliko trenje kocnica trpi i stavara se velika temperatura.Kaze da naspem ulje i da je razradjujem u leru sa laganim gasiranjem.Govorim za novi stil ms290 sto sam dobio.E sad ja sam je probavao 3 dana po 10min maks sa ativiranom gocnicom ali sam dodavao ponekad i vrlo mali gas na tren.Nije da sumnjam vec cisto pitam.Inace sam je danas napunio sa uljem i lepo izbacuje kroz rupicu.
Inace sam skinuo zeger osigurac i zupcanik cisto da vidim da nisam nesto upropastio,ali nista ne vidim .I dalje je sve cisto.Da li bi mozda trebaon da skinem onaj alu poklopac iznad zupcanika.Izvinjavam se na dosadi,ali me serviser bas prodrmao
 
Moze da radi na leru, bez pritiskanja gasa i tada nece da se nista istopi. Ako je razradjujes, oslobodi kocnicu i povremeno das gas. Sve kako ti je rekao serviser. Neznam zasto ukljucujes kocnicu kad razradjujes testeru. Ne skidaj nista, nisi nista pokvario ako testera radi, mozes samo napraviti gore jer posle neces znati kako da vratis kvacilo.
 
Poslednja izmena:
Jos jedno pitanje: dali su cepovi za gorivo i ulje isti tj. dali ima veze koji gde ide ili nema veze?

Moji su ovakvi:
nisu isti,za ulje je nesto manji,mogu samo reci da su se lepo izglupirali sto se tih poklopaca tice,nisu ni blizu starima koji su se jednostavno zavijali,ovi imaju neku oprugu i grebenasti poklopac koji cesto zna da pravi probleme,sto zbog samog kvaliteta plastike,sto zbog nepotrebne "inovaciije"
 
Upravu si potpuno na mojoj novoj stilki vec pocinje da curka benzin,a na staru 038 kad zategnes to ti je...
 
Ukljucivao sam kocnicu jer nisam sipao ulje za lanac da pumpa ne radi na prazno.Koliko sam skapirao to kvacilo radi na princip centrifuge,znaci kad se zauka osovina,pod opterecenjem lanca,kvacilo se otvori i zalepi za dobos zupcanika.Cim se otpusti gas kvacilo se vraca i oslobadja dobos.Ne bih se usudio da gaskidam,ali vidim da ima fora sa ubacivanjem kanapa u cilindar,a skinuo sam i dijagram delova za ne daj boze.Inace sam poznat po tome da sve moram da rastavim da vidim kako radi,ali ovde bih se zustavio.Pumpa za ulje radi,a zupcanik zuustavljam prstom,znaci ne bi trebao da pokrece lanac na leru
 
Kolega dejan 351. ne mogu da vam pošaljem pp, pa ću vas pitati ovako.

Na proleće planiram da kupim ili Stihl ili Husqvarnu, ne razumem se baš najbolje, ali koliko mogu da vidim husqvarna u klasi je malo skuplja i slabija.

Husqvarna 135
http://www.husqvarna.com/rs/products/chainsaws/135/

Stihl MS 211
http://www.sbg.rs/stihl/motorne-testere/kućne-testere/stihl-ms-211-motorna-testera.html

Ne planiram da potrošim više para, pa mi recite šta bi vi pre uzeli ?
najpre izvinjenje,pun je inbox...a sad sto se tice izbora ovih dveju testera,pre svega sa cenom su tu,jeste da je stihl nesto jaci,ali samo 35,2 cm3,dok Husqvarna celih 40,9 cm3 sto je dovodi u polozaj trajnijeg proizvoda.Pravi parnjak ms 211 je zapravo husq,340 (sada je to 440 e) ali je dosta skuplja,bilo kako bilo moj glas ide Husqvarni,pod uslovom da je namenjena za domacinstvo i hobi poslove

- - - - - - - - - -

Ukljucivao sam kocnicu jer nisam sipao ulje za lanac da pumpa ne radi na prazno.Koliko sam skapirao to kvacilo radi na princip centrifuge,znaci kad se zauka osovina,pod opterecenjem lanca,kvacilo se otvori i zalepi za dobos zupcanika.Cim se otpusti gas kvacilo se vraca i oslobadja dobos.Ne bih se usudio da gaskidam,ali vidim da ima fora sa ubacivanjem kanapa u cilindar,a skinuo sam i dijagram delova za ne daj boze.Inace sam poznat po tome da sve moram da rastavim da vidim kako radi,ali ovde bih se zustavio.Pumpa za ulje radi,a zupcanik zuustavljam prstom,znaci ne bi trebao da pokrece lanac na leru
bas tako,kada je u leru i dobro nastelovan karb.(L,T) uljna pumpa nema pogon jer se dobos ne okrece i samim tim nemas potrebe da je drzis pod kocnicom
 
Pa to se desava zato sto nemas mac i lanac... Naj bolje stavi ti i mac i lanac i pusti ti nju da radi bez kocnice tako sam ja sa mojom uradio.. I nemas sta da brines,jer ti mac i lanac svakako trebaju zasto bi je razradjivao bez...
 
tako je,lanac na macu pravi mali otpor i ako je sve kako treba taman dovoljan da zaustavi lancanik
 
Ja tebe druze nerazumem kako mozes da habas lanac i vodilicu ako razradjujes testeru i drugo sto nisi sipao ulje za lanac,pa se nebi vrtela u prazno
 
Necu da se vide bilo kakvi tragovi na testeri,ako je budem prodavao.Na kucistu i poklopcu lanca imaju po dva plasticna stabilizatora lanca.Ako stavljam lanac pri razradi i oni ce se pohabati.Kad pokazem nekom,vidi se i nije to to,a takodje i tragovilanca na zupcaniku ostaju.Ubija mi cenu pa je u tome cela poenta razrade bez lanca koja izgleda ne ide.Napunio sam rezervoar za ulje i pustio testeru da radi,a ulje koje je curilo islo je u casu,da se ne baca.
 
Nazad
Vrh