Motorne testere

Da li neko zana kolika je tezina husqvarne 268 xp,to je stariji model testere,nadjoh da je snaga 4,9 ks ali nigde nemogu da iskopam tezinu iste?
 
A Tintoreti neznam sta da ti kazem za ovu 038 -micu doduse ja se nisam susretao sa obicnom 038-micom kazem obicnom zato sto je moja electronic qvikstop rekao bih da jeste original bar spolja eventualno sam sasvim siguran da cepovi za MIX i ulje lanca nisu prvobitni,da su menjani ovo spolja mislim na sve metalne delove jesu original e sada sta je unutra neznam ali kada razmislim tesko da neko ima volje ustvari volje bi mozda imao treba naci sve to spolja original pa onda neki krs upakovati ali kada razmislim da u austriji ima testera na kilo sve je moguce ali meni sve ovo oko kopija i originala je bezvredna rasprava ja i dalje mislim da niko nebi kupovao testreru samo je pregledajuci onako po slikama pa ono kao lepa je ,verujem ti posalji je ,ako ima i takvih NAIVACA onda ok treba ukazivati na to,
A sto se tice one Kontre sto sam tebe i DEKIJA pitao to mi je jasno ali mislio sam u drugom kontekstu naime ta matorka na EBAY kosta preko 1000 evrova tako da planiram je uzeti pa preprodati inace taj tip je iz KIKINDE gledao sam tu testeru i malo kada sam je upalio bio skeptik posto mi se cinila jako spora ali kada sam je poterao u drvo ona prosto guta znam samo da mu je to od dede ostalo i da je imao cak problem i lanac naci ali nasao ga je u NS i tako SRETNA NOVAAAAAAAAAAA

Video sam odgovor i ja mislim da je ova 038 ca sa oglasa isto kopija mada mozda i gresim jer toliko dobre kopije prave da se sa slike nemoze zasigurno utvrditi sta je original a sta kopija. Isto i za ovu husqvarnu 365 nista dok ne vidim sopstvenim ocima

- - - - - - - - - -
Ovo je original testera. Svako ko je radio sa njom odmah to moze reci.
Smanji rezoluciju nemoze da otvori pola sata :osmeh:
Dobre masine, pojavile su se i kopije husqvarne 365 :riba:
7rkg7.jpg
nc9X6.jpg
QUPuA.jpg
ApRJZ.jpg
2u99W.jpg
I za ovu bih rekao da je original ali je kopija tek se moze zakljuciti po plastici kad se rasklopi i po karburatoru ali da je gledam u oglasu nebih mogao da primetim sta je original a sta fals.
 
svaku inovaciju na polju bezbednosti treba pozdraviti,slazem se takodje sa kolegom tintoreti da za vecinu iskusnih korisnika ovo nece zaziveti,nekima ni kozne gace nece pomoci zbog lude glave ::samo bes::
 
proveri sfrafove,ako su zategnuti skini auspuh pa pogledaj,ali dok skidas nek ti testera stoji u prirodnom polozaju,jer ako nesto ima da ne upadne u motor

- - - - - - - - - -

uzgred,sta si uradio sa podmazivanjem lanca ?
 
Nisu filteri, cuje se zveckanje limova. Mora li neki dihting da se menja kad se skida auspuh, na nekoj strani sam procitao, da treba da se nesto cisti kad se skine auspuh ili ja gresim.

Deki podmazivanje se poboljsalo, zameni sam samo mac, ali nisam stavio nov nego polovan ali mnogo bolji sto sam imao, ali je oregon. Spremam se da zamenim i lancanik, nov lanac sam vec spremio, mislim da ce biti jos bolje.
 
Posto sam u fazi razmisljanja da kupim novu testeru ponovo bih zamolio nekoga da mi objasni da li postoji drasticna razlika izmedju ove stare H61 i nove 550xp?
Nisam bas siguran da mi treba bas jaca testera od H61, a i budzet je vise nego ogranicen...

Husqvarna 61 Husqvarna 550xp

cilindar 61.5cm3 50,1cm3
snaga 2.9kw 2,8kw
max.obrt. 8300 10200
max.prep.ob. 12000 14000
br.obrtaja 2600 2800
korak 3/8 .325
tezina 6,1kg 4,9kg

Ono sto me zanima je sta prakticno u radu znace ove vrednosti i kakva je razlika, tj koje su prednosti i mane u koraku 3/8 i .325?
Hvala.
 
Moja mala ms170 radi ko sat vec je ubila jedno 10 metara drva :osmeh:,huskavarnu ni ne palim vise

- - - - - - - - - -

Posto sam u fazi razmisljanja da kupim novu testeru ponovo bih zamolio nekoga da mi objasni da li postoji drasticna razlika izmedju ove stare H61 i nove 550xp?
Nisam bas siguran da mi treba bas jaca testera od H61, a i budzet je vise nego ogranicen...

Husqvarna 61 Husqvarna 550xp

cilindar 61.5cm3 50,1cm3
snaga 2.9kw 2,8kw
max.obrt. 8300 10200
max.prep.ob. 12000 14000
br.obrtaja 2600 2800
korak 3/8 .325
tezina 6,1kg 4,9kg

Ono sto me zanima je sta prakticno u radu znace ove vrednosti i kakva je razlika, tj koje su prednosti i mane u koraku 3/8 i .325?
Hvala.

Ja imam ovu huskavarnu 61 kod mene je u porodici od 92 godine i kad seces sa njom ceo dan ruke lepo bole inace je masina ekstra
 
Trebas porteve ocistiti ali mislim da ti je progorela resetka pa je parce lima otpao,kao sto rece Dejan skini ga pa ces videti sta je
Nisu filteri, cuje se zveckanje limova. Mora li neki dihting da se menja kad se skida auspuh, na nekoj strani sam procitao, da treba da se nesto cisti kad se skine auspuh ili ja gresim.

Deki podmazivanje se poboljsalo, zameni sam samo mac, ali nisam stavio nov nego polovan ali mnogo bolji sto sam imao, ali je oregon. Spremam se da zamenim i lancanik, nov lanac sam vec spremio, mislim da ce biti jos bolje.
 
Posto sam u fazi razmisljanja da kupim novu testeru ponovo bih zamolio nekoga da mi objasni da li postoji drasticna razlika izmedju ove stare H61 i nove 550xp?
Nisam bas siguran da mi treba bas jaca testera od H61, a i budzet je vise nego ogranicen...

Husqvarna 61 Husqvarna 550xp

cilindar 61.5cm3 50,1cm3
snaga 2.9kw 2,8kw
max.obrt. 8300 10200
max.prep.ob. 12000 14000
br.obrtaja 2600 2800
korak 3/8 .325
tezina 6,1kg 4,9kg

Ono sto me zanima je sta prakticno u radu znace ove vrednosti i kakva je razlika, tj koje su prednosti i mane u koraku 3/8 i .325?
Hvala.
pisali smo o tome sta su xp oznake,pored toga sto je ljudi prepoznaju kao profi masinu,ta oznaka oznacava veliki broj obrtaja motora,sto ne znaci da ako nema te oznake da testera nije profi (61,65,353,359,365).Drugim recima,ovi modeli sirovu snagu dobijaju od precnika cilindra i imaju nesto manji broj obrtaja,ali siri opseg snage.Kada uporedite testere iste snage,s` tim da je jedna xp a druga nije,videcete da masine koje nisu xp uvek imaju veci precnik cilindra i obrnuto.Vazno je napomenuti da su testere bez oznake xp nesto dugovecnije,zbog sporijeg broja obrtaja a samim tim i habanja.Sto se tice koraka,3/8 spada u profi korak i za njega je potrebna nesto veca snaga nego za .325.Korak 3/8 ima veci rezni zub i samim tim dublje upada u drvo i postize bolje (brze rezultate)
 
Koliko po vama vrijedi jedna Husqvrna 61? Motorkas je gotovo nova, ono korištena ponekad samo za kuće. Odnosno više je stojala nego radila. meni treba jedan veća pa neznam koliko relno vrijedi.
 
Nazad
Vrh