Motorne testere

Meni su na Huskavarni u servisu menjali sa tim konopcem zupcanik i kostao je 1200 dinara ,Nego imam pitanje za ovu najmanju still testeru mislim da je MS170 valja li to cemu ubi mi ruke ova huskavarna ::jako_besan::znaci treba mi za neko kresanje grana u vocnjaku i tako da je vucem po traktoru da ne palim masinu stalno:osmeh:
 
Uzmi 180,nije nesto puno skuplja od 170,al bolja je. Drugar vec drugu sezonu je koristi,al ne kao pomocnu vec kucnu,sece sve sto vidi,radi bez problema. MS180 je sad ako se ne varam oko 28hiljada.
 
i jedna i druga su bas hobi varijante,s`tim da je ms 180 ipak malo ozbiljnija i mnogi dileri ms 170 uopste i ne drze u ponudi
 
Ja sam uvek pristalica da kupis zglavnu stariju motorku ,moja preporuka je da nadjes ako si vec rekao da ti treba za orezivanje grana STHIL 020 Profesional ,a ako zelis bas stvarno novo i ja pucam na jednorucnu testeru posto mi treba ovde po gradu kad se pentram po drvecu,nesto sto iz jedne ruke BRIJE ,znas kako otisao, deo drveta na krov kuce ,levo su visokonaponski kablovi,desno su parkirana kola , i onda mi 038 mica poteska ,hocu da kazem da ja pucam a i tebi preporucujem MAKITU DCS230T posto znamo da je Makita kupila DOLMAR a kada se uzme u obzir da su japanci pedantni verujem da su uklopili,tradiciju dolmara i kvalitet Makitin testera je laka ko pero tacnije 2.5kg i mislim da nema lakse testere na svetu a imao sam prilike da je probam od jednog kolege testera je cudo, naravno i on je kupio novu tako da nemogu posvedociti njenu pouzdanost ali ja nesumnjam u Japance
 
da li je tko vidio ovu u radu

M-MS192C-L005_p3_zps2ab4216c.png


zanimljiva je zbog male težine (sam 3,3 kg ) jedino joj je cijena za snagu paprena 480 eura u njemačkoj, dok je kod mene nešto jeftinija tj. cca 415 eura. Nešto je slabija od ove jonserice koju sam ja uzeo ali je 30% lakša samo da joj cijena nije dvostruko veća
 
Ja kupio dans ovu ms 170 dao sto evra sad a resto kad donesem inace mi je prijatelj taj sto drzi still servis na Smederevskom putu,Garancija dve godine proizvedena u Nemackoj i kaze majstor iz servisa nista razradivanje odmah pun gas ,Ja imam vec glavnu testeru u domacinstvui to Huskavarnu 61f a ova je samo da pripomogne kad se nesto rezucka sitno:osmeh:
 
Poslednja izmena:
nek` je sretna kupovina,nemoj odmah da je silis,neka je i ms170 samo da nije kinez :ppozdrav:jer se jezim od njih
 
Nek je sa srecom kupovina ms 170.
Inace moj komsija godinama ima ms 180 i dobro ga sluzi,ali on je obicno koristi kad radi krovove,za grede i letvice i malo za neki tanji bagrem za svoje potrebe.
 
Posluzice ona lepo samo ako je budes pametno i umereno koristio.Najveca greska koju ljudi cine je da opterecuju testeru stiskanjem u drvo na silu umesto da je puste da sama spram rezima secenja upada sopstvenom tezinom u rez .Jos jedna velika greska je rezanje sa tupim lancem gde dolazi do pregrevanja maca i dekla testere pa se tako cela masina bespotrebno pregreva.Mislim da je ipak pametnije prva dva rezervoara da je ne opterecujes nego da je pustis da se lepo razradi .Nije to veliki trosak a zasigurno ce da joj znaci.sve masine na ovom svetu traze razradu ma koliko obrada bila preciza tako da nemoj bas slepo slusati savete svakojakih ljudi.
 
Kupio sam Testeru Dolmar 133. Kakvo je vase misljenje o toj testeri? Jel ima neko neke podatke o toj testeri...? (jacina brzina...)
 
to je stara profi masina,starijim korisnicima dobro poznata,ima 6ks i bogami dosta kg,koliko si je platio ?
 
Milose druze pozdrav malo cu ,otici za trenutak samo off topic svaka cast na hidraulicnoj pumpi montirana i radi .a sto se tice ove testercine ako je ocuvana jedina mana joj je sto je zdravo jako teska kada napunis sa gorivom i uljem ima preko 10kg ,tako da cuvaj PLECKE
Kupio sam Testeru Dolmar 133. Kakvo je vase misljenje o toj testeri? Jel ima neko neke podatke o toj testeri...? (jacina brzina...)
 
Nazad
Vrh