Motorne testere

Hvala ,tintoreti ,deki upravu si bila je laganica a mislim da treba nastelovati posto sada kad je prodisala ima malo jaci ler kako to da odradim ,zavrnem do kraja pa polako vracam dok neustelam ili nesto drugo
 
to smo pisali ovde vec,ali evo:posto ti je filter vec cist,zagrej jedno 5min.i okreci L i levo i desno da nadjes najveci broj obrtaja,onda polako okreci suprotno od kazaljke da se lanac zaustavi ili bar priblizno,fino je smiri sa T,dobro nastelovan L je onda kada radi dobro u svim polozajima i bez kompromisa prima gas i kada vruca pali iz prve
 
Ljudi a kako blokirate testeru da se moze odvrnutu saraf na kvacilu da se skine kvacilo i zvezda tj.lancanik (nadam se da znate na sta mislim) trenutno mi ne treba da skidam ali kad zatreba da znam, a uostalom mogu i skinuti pa da podmazem iglicasti lezaj o kojem je dejan pricao posto ja to nikad nisam podmazivao a godisnje posecem malo(oko10- 20m3)
 
ne znam o kojoj se testeri radi,ali u principu je skoro svuda isto gde ne postoji seger osigurac na dobosu,vec se lamela srafi.Skini deklu startera,tu postoji matica koja drzi magnet,kombinovanim kljucem blokiraj nju,a lamelu odvijaj,kazem lamelu jer ne zanm o kojoj se testeri radi
 
to smo pisali ovde vec,ali evo:posto ti je filter vec cist,zagrej jedno 5min.i okreci L i levo i desno da nadjes najveci broj obrtaja,onda polako okreci suprotno od kazaljke da se lanac zaustavi ili bar priblizno,fino je smiri sa T,dobro nastelovan L je onda kada radi dobro u svim polozajima i bez kompromisa prima gas i kada vruca pali iz prve
Skines svecicu i u cilindar naguras deblji kanap ali pazi da ne upadne u izduvni ili usisni port u cilindru. Ako nemas dovoljno debeo kanap, mozes i na tanjem vezati par cvorova pa ubaciti kroz otvor svecice. Jedna napomena kod vracanja lamele tj kvacila, kod stezanja obratite paznju da ne odkinete poteznicu (dovoljno je pri zatezanju proveriti dali ima lufta na poteznici) jer kada stezete lamelu okrecete motor u suprotnom smeru i kapa na magnetu zakaci za poteznicu i zamotava kanap unutra pa se moze dogoditi da pukne ili kapa ili kotur gde se namotava kanap ako se ne pazi.:ppozdrav:
 
tintoreti@ to sto ti pise je mnogo rizicno,kada skines starter,postoji matica koja drzi magnet tu kljucem prosto drzis kontru...kakav cilindar,kanap,a sto se vracanja lamele tice zavije je onako pod ruku,jer ce ona sama po sebi vremenom da se zategne zbog kontra smera
 
Koliko me secanje sluzi na magnetu se nemoze drzati kontra kada se skida kvacilo nikad nisam probao jer radim ovako kako sam opisao.
na Husqvarni sam tako radio 10 godina,skinem starter,stavim komb.kljuc blokiram ga o radni sto,a ovamo malim sekacem po lameli,jer je kirnovana,2-3 puta lagano cekicem i popusti,a iglicasti sam cesto mazao.Na 365 je sistem sa segerom kao i na ms 260 i mnogo je kulturnije reseno

- - - - - - - - - -

Evo zamena lancanika. Koji lancanik da kupim stihl ili oregon, sta vi mislite?
http://www.youtube.com/watch?v=F3do5hXMGdM
uzmi Oregon,cuo sam da oni Husqvarni prave maceve i jos neke delove
 
u pitanju je tomos hushvarna broj cini mi se 61

::namigivanje::
48725552.jpg



dejan 351
Moguce je ali proveravam sutra i prakticno pa ti javljam, kazem nisam nikad probao tako jer mi je ovako lakse i nemoram da skidam uopste poteznicu.
 
nemas sta da javljas,to je tako,a starter ima 4 mala srafa koje skines za pola minuta,ujedno i njega ocistis ::namigivanje::
 
Koliko me secanje sluzi na magnetu se nemoze drzati kontra kada se skida kvacilo nikad nisam probao jer radim ovako kako sam opisao i ne deluje rizicno uopste ako uradi kako sam napisao i na sta treba voditi racuna.

mislim da je ovako sa kanapom sigurnije mada postoji blokirac sa plasticnim vrhom koji se zavije umesto svecice,lamela ako se ne stegne dovoljno i u toku rada dodje do nekog jakog trzaja zategne se toliko da posle prosto ne moze da se odvije
 
pa kontra,blokiras kvacilo :ppozdrav:,bilo kako bilo imamo razlicita iskustva i to je dobro,licno ne volim da petljam nista oko otvorenog cilindra,pogotovo kad su ovakve benigne intervencije
 
Jeste ali nevidim svrhu toga sto je taj Amer radio ako je vec na kraju skinuo starter Dejan351 je u pravu ali nije kod svih testera isto negde Deki nemas gde da stavis kombinovani kljuc tako da je ovaj na snimku koristio kanap kao kontru ili kako ti kazes blokadu klipa tako da ja mislim da je i jedno i drugo ispravno samo zavisi od modela do modela a deki je upravu ako vec imas mogucnost da kontriras nekim kljucem kada skines starter ujedno i to ocistis i pregledas,a postoji alat profesionalni za te stvari pronacu ga pa cu uslikati ,hmm valjda cu ga pronaci
evo nasao sam klip kako se to radi(zahvaljujuci klipu od zorana)

http://www.youtube.com/watch?v=r_wx361dn90

moja je jako slicna ovoj i tu je covek ugurao kanap u cilindar kao sto rece tintoreti a na kraju je skidao potezni kanap zbog verovatno kidanja o cemu je tintoreti govorio (posto ja slabo baratam engleski pa onog covu nisam najbolje razumeo)
 
Evo alata ima metalni a ima ga i u plasticnoj izvedbi a ima i u drugim oblicima mrzi me sada da trazim po radionici pa evo slika sa neta.
35jmjwx.jpg

34ql1g9.jpg
 
Nazad
Vrh