Motorne testere

sto se tice Mirka iz Novog Sada,samo reci hvale za njega,uzeo sam motornu kosu Fs 90 ,komsija husqu 346xp i sve radi kao sat,da ne bude reklama,ali mozda se neko odluci za kupovinu

Ni ja ga ne reklamiram ali covek ima UBEDLJIVO najbolju ponudu testera koje su u perfektnom stanju. Namera mi je da ljudi vide i kupe dobru testeru od coveka koji je stvarno ljudina. toliko od mene

Evo jos jedan oglas na KP, covek prodaje stilove rolomatic maceve za 20e. macevi su novi pa ako nekog interesuje moze da ga zove.

- - - - - - - - - -

Jel si pitao mozda za stilovke kolko para?

Nisam. zvao sam ga samo zbog husqvarne 385xp
 
juce popodne posekao na trupce 8 kubika bagrema,jedan ram husqa,jedan sthlka...one se lepo uklopile i odmarale,a ja jutros ne mogu ledja da pomerim a na posao se mora,nije dzaba receno da se nedeljom ne radi !!!
 
evo nesto i od mene..stigla prinova stihl 064av..:ppozdrav:
Picture_001.jpg
[/URL][/IMG]
Picture_002.jpg
[/URL][/IMG]
Picture_003.jpg
[/URL][/IMG]
Picture_004.jpg
[/URL][/IMG]
Picture_005.jpg
[/URL][/IMG]

mac je 50 ili 55 masina radi kao sat kompresija neverovatna samo me je glupo nema dekompresor pa kad je palis oce ruku da ti otkine..izgled nije nesto ali masina perfektna..:osmeh:..:ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Jel ima u vasim gradovima u stihl prodavnici opcija staro za novo? tj stari stihl u radnom stanju,za novi.
 
Zasto niko ne bi koristio? Pa recimo zar ne bi voleo da das primera radi 560 za belarusa novog,tj da ima ta akcija hehe
 
mocna,sudeci po plocici (metalna,ali fali) tu je negde `93.-`94. godiste,nema kocnicu,ne bi trebala da je vise od 300 - 350
 
juce popodne posekao na trupce 8 kubika bagrema,jedan ram husqa,jedan sthlka...one se lepo uklopile i odmarale

Primetio sam da mi testera odlicno radi kada krecem da radim sa njom, dok posle nekih 2-3-4 rezervoara, menja zvuk + slabije radi, slabi joj ler gas pa se cak i ugasi.
Prvo sam mislio da je u pitanju to da se rastelovala, i pokusavao da cackam, pa sam mislio da mi je lanac tup, i da imam efekat da se zato testera gusi itd.
Onda mi je serviser rekao da moram da je odmaram, i da ne mogu non stop da radim agresivno sa njom.

E sada, kako da je odmaram, ako odemo nas dvojica u sumu, i ukoliko ne secemo, mozemo samo da sedimo na panju.
Jel se ovo nekome desava sa testerom?

Evo sad procitah da je Dejan napisao da odmara svoje testere, pa se zapitah ima li resenja? Jel je dobro da pod malim gasom radi na prazno tj bez da sece (dal tako hladi sama sebe)?
 
takav rezim rada praktikujem sa svim masinama sa vazdusnim hladjenjem (testere,trimeri,freza) ,zbog tog razloga sam i najvise kupovao po dve testere i po dva trimera.Ako samo radim sa testerema,jedna pa druga pa odmor isto vazi i za trimere.Frezu uparim ili sa kosacicom ili sa traktorom tako da se nikad posteno ne zagreju,pogotovo kada radim na letnjim temp.Ova tvoja prica od 2-3-4 rezervoara bez prestanka mi lici na robiju i za tebe i za masinu,treba se odmarati,i to sko kazes za sumu,pa na primer:eek:boris drvo poseces granje ,stablo istrupis i ugasis,posle dok posklanjas i slozis grane jedno 5 min. i 5min.odmor eto nekih 10 -ak minuta i testeri
 
Ma dobija ona tih 10 minuta naravno. Sto zbog ciscenja, sto zbog sipanja goriva, ostrenja lanca, nego mi se cini da joj to nije dovoljno, obzirom da promeni malo zvuk i snagu.
U servisu husqvarne kaze majstor da, kada dodje do velikog zagrevanja, dolazi i do sirenja klipa i jos nekih delova, pa teze radi. Malo mi ova tvrdnja cudna, mada sve je moguce.
 
ma tu je popustila kompresija,kad se dobro zagreje gubi snagu,u najboljem slucaju probaj da je ukaricis ili teraj ovako uz cesce i duze odmore...ipak je to starija masina


dobar dan kolega tintoreti !
angry.gif
 
Mesavina ide tako sto pakovanje za 5L sipam na 4,3-4,5L. Kupio sam oregon ulje zbog trimera, pa ga sada koristim i za testeru.
Kada ovu zalihu od jos pola litra potrosim, kupicu husqvarnino ulje.

Inace, testera ima nenormalnu kompresiju. Serviser iz husqvarna servisa u Kragujevcu kaze da nije bolju testeru servisirao (malo mi je bezveze da ovo pisem za 25 godina staru masinu, ali on to zaista misli i odusevljava se svaki put kada mu testeru odnesem), nagovara me da mu prodam i da mu obavezno javim ako budem odlucio da je prodajem.

Moze da bude da je do ulja, mada, ona popusta polako u radu tek posle 2 rezervoara. Pre toga, radi nenormalno dobro.
bas sam pre dva dana sekao cer precnika malo preko 1m u najdebljem delu, i ide kroz njega kao kroz sir sa svojih 4,7hp i ostrim lancem. A onda kasnije krece da usporava.

free image hosting

online photo sharing

photo upload
Pravio je moj zet snimak, ali se ispostavilo da nije snimao, vec je samo slikao :(
 
zamor materijala se prvo javlja na visokim temp.pa sve nizim i nizim,ako je pojela ovu grdosiju moze ona jos dosta da isece samo je cesce i duze odmaraj,kao sto rekoh,probaj sa novim karikama pa vidi...
 
Ta smesa bi bila tacno 100% veca od preporucljive. Uh, ako bi toliko sipao ulja, dal bi moglo da joj se poremeti rad? Na tako jakoj mesavini?

Nasteluju je u servisu, radi nenormalno dobro i polako krece da zeza.
Kada tako odlicno radi, iako je trupac ovakvog kalibra (retko ovako velike secem tj vise ih i nemam), bez obzira sto je natezem, skro da ne popusta gas, vec jede drvo, i to bukvalno. Zatim posle solidnog rada osecam kako moram da je pustim da odradi sama to sto ima, bez stiskanja. Jbg, moras nekada da je blago stisnes kada radi sa punim macem.
Zamenio sam filter za gorivo, kao i crevo za gorivo koje ide u karburator. Kaze majstor da zna sredina creva, koja je u isto vreme i dihtung na izlazu iz rezervoara, da vremenom suzi protok goriva tj suzi taj kanal.
Znate nasta bas dosta sumnjam? Na filter vazduha. Iako nosim i njega u servis kada nosim lanac, vrlo moguce da je to razlog ovih mojih problema?
 
Nazad
Vrh