Motorne testere

pozdrav svim forumasima.molim za pomoc,imam stihl 260 a pri kraju mi je mac pa ako moze poneki savet koji da kupim tj.koju marku maca i gde su sa nekim normalnim cenama.hvala unapred na pomoci.
 
uzmi stihl rollomatic od 40cm,cena je oko 4000,00din.ima ih u svim ovlascenim servisima,imas i jevtinije (uglavnom kineske)ali bolje nemoj da ih uzimas
 
puno hvala.na njoj je jos uvek fabricki mac i mislim da je kraci od navedenog 40 cm da joj nece biti puno 40 cm mac?
 
ona se fabricki isporucuje sa 37cm,ali kako ona ima 3,5ks,duzina od 40 cm ne predstavlja nikakav problem,a tih 3cm zna mnogo da znaci,na mojoj ms260 je ta kombinacija i sece bez problema
 
hvala jos jednom i molim za jos jedan odgovor,trebace mi i nov lanac,pa koji je po vasem misljenju dobrog kvaliteta,koji da trazim?
 
opet stihl ili oregon (pod uslovom da nije kopija),za mac od 40 cm ide 33 zuba,korak je .325,a debljina pogonskog clanka je 1,6
 
Pozdrav drustvo, interesuje me predlog za motornu. Grejem se na centralno, i preko zime sprzimo nekih 25-30 metara drva. Treba mi vas predlog, koju motornu da uzmem, koja bi to odradila a da nekosta malo bogatsvo. Citam vec danima po netu kojekakve predloge, a samo sam neeodlucniji.
Moji neki favoriti su ove tri: Stihl MS 211, Husqvarna 142 i Jonseder CS 2238. Moje neko amatersko misljenje je da bi ove 3 zadovoljile moje neke potrebe, ali bolje da pitam vas, nego posle da lupam glavu...
 
Ako spremas ti tih 25-30metara drva svake godine onda ove sto si naveo ti mogu posluziti, mada su to amaterski modeli za 10kubika godisnje kako navodi proizvodjac. Mogu one i vise da spreme ali je pitanje koliko ce trajati. Tebi treba jedna profi masina od oko 4 ks i jos jedna iz ove ponude sto si naveo kao ispomoc.
 
Danas mi doneli drva, zatrpali celo dvoriste, nemos proc ko covek ::samo bes::. Znaci jedno trupce, dva reza i u podrum da ceka zimu. Profesionalne su mi van domasaja, jest da vrede ali za to sto meni trebam mislim da bi jedna od ove tri bila ok. Ali zato pitam unapred
 
Onda Stihl bi bio sasvim dovoljan za ta dva reza, ili neki od ovih ostalih modela. Mislio sam da ti ides u sumu i spremas sebi drva za zimu.:ppozdrav:
I meni je puno dvoriste drva ali ja ih struzem na elektricni bansek tako da je manje strugotine i isplativije, po nekoj mojoj racunici (a bogami i svih u mom kraju). Moje testere samo rade gde je ne postoji drugi nacin, gde nema struje, suma, ili negde u polju dalje od kuce. Kad stigne pred kucu tu je vec na sigurnom :osmeh:
 
Moja greska, lose sam objasnio stvari... Bansek nemam. A ovo mi elegantnije resenje i zauzima manje mesta :) Kazem troumim se sta uzeti. Snagom i cenom su tu negde, zato pucamna licno iskustvo ili preporuku, jer sam totalni noob za motorne
 
greg@
tacno je da sve tri mogu da ti zavrse posao a i tacno je da su to hobi masine,svoju krajnju odluku napravi tako sto ih gradiraj po ceni i snazi,po kvalitetu su sve negde tu.Husqa je od njih najjaca (2,6ks),zatim stihl (2,3ks),pa jonsered (2,0ks)
 
eStihla znam gde u NS ima da se uzme. A husqa? Razmisljam da obidjem obe, pa koja mi se vise svidi
 
evo da se i ja pohvali,posle duugog razmisljanja uzeo sa husqu 445. vise je para nego sto sam planirao, ale valjda ce oopravdati cenu.
Inace jedno pitanje, citam u knjizi pise na 5 litara goriva 1 deci ulja, a lik u prodavnici reku na 4 litre.Pa kome sad da verujem?
 
cestitke za kupovinu,neka te dugo sluzi...mesavina je 2%,tj bocica od 100ml na 5 l benzina,e sad posto je masina nova,napravi jedno 2-3 rezervoara masnije (3%) dok se malo ne razradi,i to prvi rezervoar (ne mora pun) sprasi na prazno bez sece uz povremeno turiranje.Kasnije mozes da je upregnes ali u laksim poslovima i tanjim stablima,prava exploatacija od 2.3.rezervoara

- - - - - - - - - -

zaboravio sam da napomenem,da ovaj odnos ulje/benzin vazi za originalna sinteticka ulja,u tvom slucaju najbolje je husqvatna xp low smoke
 
Nazad
Vrh