Motorne testere

upalio sam je, radi ko zmaj.... sutra cu malo da pilam, cisto da vidim kako radi. a od ponedeljka sam na godisnjem tako da joj ne gine tih 30 kubika... ulje sam isto uzeo njihovo XP nesto i jos jedan lanac u rezervu, netreba mi odmah, ali neka ga nek stoji za svaki slucaj
 
upalio sam je, radi ko zmaj.... sutra cu malo da pilam, cisto da vidim kako radi. a od ponedeljka sam na godisnjem tako da joj ne gine tih 30 kubika... ulje sam isto uzeo njihovo XP nesto i jos jedan lanac u rezervu, netreba mi odmah, ali neka ga nek stoji za svaki slucaj
vjerojatno si dobio uputstvo s njom, ovaj tvoj plan za ponedeljak mogao bi je ubiti,...prvi rezervoar trebala bi potrošiti u leru da se uhodaju klipovi i karike s cilindrom. jer i ona spada u hoby testere.
 
@Vulkan
tako sam i uradio. ceo jedan rezervoar je potrosila u leru, drugi laganica, birao sam bas tanke trupce....tipa debljina ruke i slicno.
Nisam ni planirao da stucem svih 30 u ponedeljak. rezervoar, dva, skroz dosta. Moram i da unosim u podrum, da slazem... dosta za jedan dan. Na godisnjem sam :osmeh:, treba i odmarati...
Inace kolko ona moze od jednog rezervoara da popila? I jos jedna stvar, jedan rezervoar goriva=jedan ulja za lanac. To sam nesto cuo, da ako je namestena kako treba, tolko treba da trosi, pa da pitam usput
 
kad potrosi jedan rezervoar benzina mora uvek da ostane malo ulja za lanac,e sad koliko moze poseci to zavisi od mnogo cega:vrste drveta,vlaznosti,ostrine lanca i tehnike secenja (seca trupac po trupac ili ramovi),ali neki prosek je sa rezervoarom od 0,5l oko 2 kubika
 
Pozdrav,imam Husqvarnu motorku 372 XP,do sada me dobro sluzila,jutros htio nesto da isjecem drva ali nece da upali,baca gorivo na svećicu,svećicu sam skinuo staru pa stavio novu ali opet nece,znate li vi mozda u cemu je problem?pozz
 
Napravio sam,problem je bio sto se onaj stator sto sa njega ide struja na svecicu pomerio daleko od rotora pa nije proizvodila dosta struje.
 
Kakvo je vase misljenje o motornoj testeri Stihl 023 ? Imam u ponudi da je kupim dosta povoljno 140e
povoljno,ali vodi racuna o svemu,jer svaka pojedinost(mac,lanac...) kasnije dize tu cenu,imao sam je ranije,prava mala osica i sto kaze tintoreti srednja klasa stihl-a(2,7ks) za domacinstvo
zaboravio sam da napisem,pogledaj kakvu plocicu ima gde pise STIHL 023,one sa sivom (metalnom) su stariji modeli i moj ti je savet da to izbegavas,proizvodile su se do `94.ove koje imaju belu (plasticni)plocicu do 2001.posle te godine su poceli modeli sa oznakama MS
 
Delim mišljenje dejana 351, ja imam 210 to je otprilike ista kategorija, i jako sam zadovoljan sa njom... Za domaćinstvo sasvim odgovarajuća....
 
Motorna-Lancana-Testera-ISKRA-PN5200_slika_L_3460795.jpg


Ovi kinezi nemaju granice uopste :haha:
::svaka cast::::svaka cast::::svaka cast::::svaka cast::
176857d1300744737-counterfiet-chainsaws-destroyed-small-jpg
 
Poslednja izmena:
oni jadnici nisu krivi,snalaze se i ucare neki dinar,kriva je ova bagra na vlasti sto to dozvoljava,onda u kineskim radnjama retko gde ce te videti fiskalnu kasu i placen PDV na tu robu,ne prijavljene radnike i dr.to je cena koja se placa da bi oni i Rusi "sacuvali" Kosovo koje je po svim atributima drzava vec 6 godina !!!
 
Pozdrav.imam jedan problem.Naime na mojos stihl 038 mi je pukao amortizer:udri: onaj dole sto drzi blok motora i rezervoar od goriva.(nalazi se tu kod rezervoara ulja.i sad teztera u opste ne amortizuje sekao sam juce sa njom nisam mogao prste da ispravim kolko su utrnuli..ako neko ima ili zna gde ima da se kupi dobro bi mi doslo..:ppozdrav:
 
Cisto informativno za sve koji imaju Stihl ms230:

Posto se shiljci za drvo ne dobijaju uz testeru, mogu da se dokupe.. Ovde je 212 dinara ( http://shop.motobike.rs/TESTERE/STI...ZA-DRVO-MS170-180-210-230-250/prod_10388.html ), a u Stihl servisu 120 dinara, a srafovi koji uz to mogu da se dokupe su jos 40, sto je ukupno 160 i manje nego u "motobike"..

Ja danas kupio i jedva cekam da nakachim i isechem onih desetak metara drva ;)

Pozdrav
 
Nazad
Vrh