Motorne testere

50 je mnogo za 2,8ks,za duzinu maca od 50cm treba masina najmanje od 3,2ks pa na gore,kod tih odnosa (snaga motora/duzina maca) stihl je najrigorozniji,ms 260 (3,5ks) isporucuje se sa macom duzine 37cm,kod mene trenutno je rollomatic od 40cm
 
zato pitam kod mene bi to radilo sa 40 macem i ni cm vise..puno je za 2.8 konja 45 mac a kamoli 50 onaj moj dolmar sam stavio 45 mac a testera je 100cc i 7.1ps..pozdrav stavi manji mac i nemisli..:D:ppozdrav:
 
Ma, mnogo je samo kad biju :osmeh: Dugacak mac nikad nije na stetu samo kratak, zato na svim testerama treba staviti onoliki koliko veliki precnik drveta seces. Meni je ova duzina sasvim o.k i fabricki su dosle sa tom duzinom, i nikakav problem nisam dosad imao, opusteno nosi pun rez u struganju. Kome odgovara moze da stavlja i duzi a moze i kraci:ppozdrav:
 
Поздрав свима.
Да ли је неко упућен у које доба је прошле године била акција на Хускварну?
Размишљам да сачекам овогодишњу акцију, па још кад би на њој била 455 Rancher !!!
Шта мислите о поменутој тестери?
 
Поздрав свима.
Да ли је неко упућен у које доба је прошле године била акција на Хускварну?
Размишљам да сачекам овогодишњу акцију, па још кад би на њој била 455 Rancher !!!
Шта мислите о поменутој тестери?

Slicanu dilemu imao sam u februaru ove godine, i kupio husqvarnu 455 Rancher. Za pomoc sam se obratio bas ovde, pa mozete procitati par komentara uvazenih kolega, ( na 90-oj, i par narednih strana) kojima se opet zahvaljujem na pomoci.
Do sada sam istrugao oko 15-tak rezervoara, i za sada sam stvarno prezadovoljan, vreme ce pokazati za dalje. U februaru je bila na akciji i tada sam je platio 54 860 dinara, dvoumio sam se izmedju nje i stihl-a MS 290. Lanac 45cm, 3,5KS. Postoji i e serija koja se razlikuje samo po sistemu zatezanja lanca bez alata. :ppozdrav:
 
А може ли неко да ми каже информацију о овој тестери:
Oleo Mac 350A Super.
Већ данима не успевам да нађем које је снаге.
То је моја садашња стара тестера, коју планирам да заменим.
Пошто знам како ради, тражим тестеру сличне снаге!
 
А где си видео да је 3 коњске снаге?
Једино што има је :
Manufacturer advertised H.P.: 6 SAE
што би било:
Рекламирана Коњска Снага (Horse Power) произвођача: 6 САЕ
(SAE Је амерички аутомобилски стандард, И то тачно дефинисан као SAE certified power и представља начин мерења снаге, односно поступак за лабораторијско мерење).
Тако да по овом сајту испаде да је снага 6 кс по неком америчком стандарду.

@dejan351: можеш ли ми рећи где си видео да је 3 кс!
Хвала...
 
bas za nju nisam nigde video,a ona (350 super) je predhodila 950 koja ima 3ks,imam stari oleo mac katalog,mada se i ona vise ne proizvodi,sada ima 947 (3,1ks) pa 952 (3,4ks),pored toga tvoja ima oznaku "super" sto znaci da je jos malo jaca,sluzeci se analogijom,gledajuci precnik cilindra i duzinu maca,ona ima izmedju 3 - 3,3ks
 
Drugari ima li ko iskustva sa ovom spravicom za ostrenje lanca. Planiram da je nabavim pa reko prvo vas iskusnije da pitam, vredi li ovo nesto ili imate neko drugo resenje.



Uploaded with ImageShack.us
 
verovatno da vredi,pod uslovom da je Oregonova a ne neko kinesko sranje,u pocetku sam ostrio masinski,dok poslednjih 15 godina iskljucivo rucno,ne cekam da se skroz istupi (2-3 kubika,u zavisnosti od vrste i vlaznosti drveta),malo je naguslam i pici dalje!Jedna turpija mi traje skoro godinu dana,a kosta 120 din.Koristim dve:4,8mm dok su zubi jos dobri i 4,5mm kada sec potrose

p.s.ne valja se mnogo hvaliti,imam vec dve stalne musterije za ostrenje...:svinja:
 
[verovatno da vredi,pod uslovom da je Oregonova a ne neko kinesko sranje,u pocetku sam ostrio masinski,dok poslednjih 15 godina iskljucivo rucno,ne cekam da se skroz istupi (2-3 kubika,u zavisnosti od vrste i vlaznosti drveta),malo je naguslam i pici dalje!Jedna turpija mi traje skoro godinu dana,a kosta 120 din.Koristim dve:4,8mm dok su zubi jos dobri i 4,5mm kada sec potrose

p.s.ne valja se mnogo hvaliti,imam vec dve stalne musterije za ostrenje.../QUOTE]

u dejane blago tebi kupis jednu turpiju pa ostris celu godinu a ja kupim jednu pa nemoze ni 10 dana...:ppozdrav: a i sve zavisi kolko ko radi kod mene su turpije u mom mestu sklj kvaliteta vise se skida turpija nego lanac.. :haha:
 
imam ja takvu samo neznam koje je marke a nije oregon.kupio sam je pre 10 ak god.u stihlovoj prodavnici servisu.nije to losa stvar pogotovo ako si pocetnik.dobro dodje kad treba doterati zube tj.uglove na pravu meru.danas je retko koristim,jer ostrim rucno sa obicnim sublerom ili drzacem.za turpiju i sto kaze Dejan samo picim.imam i slike al me nesto j...e image shack.
 
Ja se neplanirano ponovio veceras sa 028 av super. Komsijina prija prodala. Tvrdi da je u svom veku ova testera samo dvaput posekla po par jabuka jer je prijatelj dugo bio slogiran a i umro je pre tri godine. Inace je radio u Nemackoj i poneo je kad je stasao za penziju i resio da starost provede u Srbiji. Extra pali i prima gas, verovatno cu je u nedelju malo probati u drvo. 300 evra ali ako je ovo fabricki lanac kako tvrdi valjda vredi toliko stari kvalitet. Imam dinara za 100 evra i za jos sto cu pozajmiti od banke i sutra cu kupiti i dati 200 evra da joj komsijin sin odnese a zadnjih 100 evra za mesec dana na komsijin obraz a testera je vec kod mene u garazi. Sad cu par meseci morati bas bas da prezivljavam jer mi je kriza i bez ovog zaduzenja na dva mesta. Razmisljam da prodam moju huskvarnu 137 ako je neko zainteresovan. I ona je u odlicnom stanju, jednom je lokalni majstor prestelovao karburator i do sad je potrosila fabricki lanac jer je sluzila samo za kresanje, sve deblje mi je sekao neko od komsija sa jacim testerama a i ne trosim mnogo drva jer dokupljujem ugalj. Sad joj fali lanac (ima na sebi ali potrosen) i prijalo bi joj stelovanje karburatora i mozda svecica. Necu je odmah davati u oglase dok ne testiram stilovku a inace sumnjam da cu i nju ostaviti kod sebe jer secem malo drva a i treba mi drugih masina u poljoprivredi pa je nelogicno da mi stoje dve testere u garazi a pozajmljujem ili odradjujem i placam prskanje kosenje spartanje... Ako je neko zainteresovan nek se javi da i nju islikam, moze i neka zamena za razno. Evo slika stilke
041244204773173.jpg
[/URL] [/IMG]
7d6323204773203.jpg
[/URL] [/IMG]
8973ef204773302.jpg
[/URL] [/IMG]
ed2854204773268.jpg
[/URL] [/IMG]

Nego na netu o njoj ne nadjoh komentara na srpskom jeziku, jedva na nekom stranom forumu ( a ne znam stranjske jezike) nadjoh specifikacije mada mi je i to sumnjivo dal sam dobro protumacio a znam da na ovom forumu ima ko zna pa bih zamolio da napise ili linkuje i zanima me jos koju turpiju da kupim za ovaj lanac na njoj?
 
E ovako da ti malo bolje pojasnim.TA testera spada u profi masine evo i karakteristika
[TABLE="width: 100%"]
[TR]
[TD="width: 12%, align: center"]028[/TD]
[TD="width: 12%, align: center"]1977 - 1993[/TD]
[TD="width: 12%, align: center"]3,4 PS[/TD]
[TD="width: 12%, align: center"]51,5 cm³[/TD]
[TD="width: 13%, align: center"]-[/TD]
[TD="width: 13%, align: center"]5,6 kg
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
znaci profi kako sam cuo od komsije koji ju je imao(dok mu ustase nisu uzele)nije je mogao poderati a radio je sume i sume znaci super testera takve testere te klase i snage su ti preko 700e u sustini slicna kao 026..A za stanje necu da pricam nista...:ppozdrav:...veliki pozdrav..:D
 
Hvala obojici na odgovorima. Tako sam i ja cuo za njihov kvalitet a testera stvarno kao nova. A koliko ja secem drva sluzice me deceniju :cool: . Nego koju turpiju da uzmem za lanac, 5mm?
 
Nazad
Vrh