Motorne testere

malo je ovakvih ALA u nas,nemamo mi takvih suma,najveca husqa koja se moze sretati je 372xp,ovu azdaju tesko...sta planiras raditi i koliko je covek ceni?

Treba mi za topole koje dobijemo sa posla kada krene seca[stavicu slike topola da vidis kolikog su precnika]. Covek mi je rekao da za nju trazi 250 evra posto sam od njega vec uzimao jednom testeru a ide bez maca i lanca. Deki javi mi sta ti mislis da li da uzmem ili ne. znaci mi tvoje misljenje. Znam da mi on ne bi uvalio nikad krs od testere a mislim da je ova daleko od toga
 
to je vise nego povoljno,ovako sa slike izgleda korektno,tu imas jedno 100e za mac (24") i lanac sto iznosi oko 350,nova kosta 1000e.E sad ako kazes da si vec trgovao sa njim,verovatno da imas poverenja,jer u ovom stanju(bez maca i lanca)ne mozes da vidis kako maze lanac...sve u svemu prilika koja se ne propusta

---------- Poruka napisana u 19:16 ---------- Prethodna poruka je at 19:10 ----------

dejan ks@
sad sam pogledao kod mene na rollomatic macu pise MJ,tako da verujem da to nema veze sa kvalitetom,vec neka njihova interna oznaka
 
jutros u radnji gledam MS-361, uzimam je u ruke, okrecem, cini mi pravi zmaj za moje potrebe,
a onda pritiskam dugme za dekompresiju i ono ostaje u donjem polozaju.
Sada sam u frci da nisam coveku napravio kakvu stetu...
 
pa tako i treba. to ti je za lakse paljenje mada ponekad i gasim testeru na dekompresor.

Dejane bio sam da gledam testeru 395 xp. Pali iz drugog puta kada je hladna, a kada se ugreje uvek iz prvog puta. Mislim da je prava zver ali je zato teska bez maca i lanca a sa njima mogu da zamislim sta ce da bude. Treba jos samo da je probam kako sece ovih dana kada uzmem sa posla mac i lanac
 
sve je moguce

sve je moguće počeo sam rezati neku tvrdu hrastovinu ,a omjer je bio 1: 50 i počelo se pušiti iz motorke u predjelu oko kočnice.tada sam ugasio motorku da se ohladi.Onda sam je upalio ponovo ,malo radio i ponovo se počela pušiti
kao i prvi put.Tad sam je ugasio i više se nije mogla upaliti- zaribala je.
 
Pregrejao si je, verovatno je posna smesa iz nekog razloga i eto belaja. Prvo kad upalis ide postupak razrade u leru i ponekad dodas gas i tako bar jedan rezervoar i to sa jacom mesavinom slobodno da pusi na auspuh ne stedi ulje.
Kad je budes radio obavezno treba prekontrolisati da negde ne pusta "podpritisak" na lezajima radilice ili je otisla guma od karburatora do cilindra pa vuce fals vazduh. Imas li problema u stelovanju karburatora ?
 
garez

nisam imao nikakvih problema pri štelovanju,jeste da je stara i da su šrafovi malo polovni ali bilo je ok.majstor mi je rekao da je motorka zaribala jer se vratio komad gareži iz auspuha u cilindar i zaribala.Navodno sam prednju stranu motorke u radu na leru previše podigao u vis, a auspuh star i pun gareži.
 
Meni izlete jedna testerica nisam mogao da odolim mada imam vec jedn uistu . Za koji dan dobija jos jednu sestru bliznakinju:osmeh:
Oleo mac 945A
73814160.png
 
Poslednja izmena:
lepo izgleda,jel ovo neki stariji tip,znam da su imali 940 pa 947,gde se sipa ulje za lanac?Za koliko ti ispala ta bliznakinja ::novac::

---------- Poruka napisana u 20:55 ---------- Prethodna poruka je at 20:49 ----------

ja verujem da pola ljudi dok radi više vodi računa o testeri nego o sebi, jer misli ako zeznem testeru za novu nemam ,žalosno ali je istina.

100 % tacno !
 
Imam vec jednu istu pa reko aj da je kupim da pravi drustvo ovoj mojoj, :osmeh:negde je cale kupio ovu sto imam oko 90i neke koliko se secam. Ovu cu platiti oko 120e jos je prvi mac na njoj i nadam se kako kaze covek da nije mnogo radila,videcemo sta kaze manometar, pa posle toga ide lagani servis :sreca:. Ulje za lanac ide ispod poklopca za benzin ovog veceg, nevidi se bas dobro od senke a i manji je cep od ovoga za benzin. 2,8ks do 3,2 neznam tacno ali sece k'o da ima 4 :haha: nije sto je moja ali vredi, nebih uzimao jos jednu da nisam zadovoljan sa ovom sto imam. :ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Nikako nije majstor umeo stihl da usteluje,morao sam bansek iz 1942 da aktiviram,mnogo brze i bezbednije radi.
img0307.jpg


Naravno u kucnoj varijanti.
 
Nazad
Vrh