Motokultivatori - opšta tema

Pozdrav svima. Zamolio bih vas za pomoć. treba mi freza za bastu/voćnjak od nekih 7,8 ari. Nasao sam čoveka koji bi prodao frezu tomos,ali ja ne znam koliko ona vredi da bih mogao da znam koliko da ponudim. Pročitao sam ovde skoro sve i nisam naišao na takav model,ali sam nasao sliku na netu i neke neaktivne oglase. Freza je sa kopačicama,bez točkova,benzinac.
Hvala unapred i zamolio bih vas na što bršem odgovoru pošto trebam večeras da idem da je vidim.
 
Данас сам први пут практично прабао да је стартујем. Заменио филтере и уља и укључио "штоперицу" за радне сате. Први утисак са голом машином: одлична припрема за неко рвачко првенство. Елем, има ли нека цака за рикверц? Стане код онога "Х" и нема шансе да мењач повучем у рикверц. Сутра ћу да монтирам фрезу па ме занима чему, практично, служи онај "нож" у средини коме са подешава висина (или дубина) и како то функционише?
taj noz u sredini ti sluzi za podesavanje dubine motika i ujedno sece travu da nebi ostajala po sredini,nemoj slucajno da bi skido taj noz moze da bude gadno bez tog granicnika,mog komsiju je bacila par metara jel nije imo to i on da ja sadrzi uleti pod motike i unakazi nogu. a to sto si reko je prava rvacka sprava moze da sluzi komotno mesto teretane:haha:
 
,nemoj slucajno da bi skido taj noz moze da bude gadno bez tog granicnika
Нисам га скинуо само сам га отпустио до максималне дубине. А шта ћу са рикверцом, још нисам нашао цаку за убацивање. Претпостављам да је оно икс између прве и рикверца постављено из неких безбедносних разлога, али никакао да то премостим?!

---------- Poruka napisana u 00:04 ---------- Prethodna poruka je at 00:02 ----------

Freza je sa kopačicama,bez točkova,benzinac.
Тај је некада био у ценовној класи ИМТ 502. Не нуди више од 120€,
 
na x il na nuli neznam sad tacno probaj na jednom leru radi kardan a na drugom valjda ne.a to sto ti koci ka rikvercu nije mi se desavalo vidi da se nije pomerio ili pohabo onaj stift sto ulazi sa strane u viljusku menjaca nema sta drugo.to lepo funkcionise dok se ne pohaba taj stift. onda kad dobije luft il koci il oce da iskace iz brzina.
 
Pošto odavno nisam bio ovde na forumu obbbećo sam slike ugradnje palenja na kultivator a to nisam uradio.Zbog zdravstveni problema odavno ne vozim kultivator pa sam iz tog razloga ostao da ne uradim kod mene pa da vam okačim slike od onih koje sam napravio svi su isprodavali neznam ni gde najbliži je jedan u platičevu videću da pronadjem novog vlasnika pa da uradim slike.Ne vozim kultivator više i sad ću da ga prodam džaba mi stoji samo jednom mesečno upalim da malo radi.
 
Hvala YT1RDI, evo sad sam došao sa"ranča". Tražio mi je 20.000 , našta ja nisam pristao. Bio sam spreman da dam 15.000. Pošto sad videh odgovor dobro da nije hteo :).
 
Freza za košenje a možda i freziranje... - potreban savet

Zdravo svima,

ovde
http://poljoinfo.com/showthread.php?975-Trimeri&p=484863&viewfull=1#post484863
sam zatražio savet u vezi kupovine motorne kose.
Ja ne mogu baš da procenim, ali deluje mi da je 1,3 Ha dosta velika površina za trimer.

Ako i vi mislite da jeste suviše veliki zalogaj, bio bih vam zahvalan da preporučite rešenje - motornu frezu sa nastavkom za košenje?
Voćnjake je obrađivao pokojni tast, i za sada se ne obrađuju.
Meni se ne sviđa ideja da to tako propada, pa ako budem uspeo da se organizujem sa vremenom, nastavio bih i održavao voćnjake (čika ima voćnjak pored, pa bih uvek imao potrebne savete :) )
U tom slučaju, freza sa montirajućim nastavcima bi verovatno bila pravo rešenje...

Imate li neki savet osim "batali se poljoprivrede, tu para nema" - to znam - šta ću kad sam mazohista... :)

Hvala unapred
 
taj noz u sredini ti sluzi za podesavanje dubine motika i ujedno sece travu da nebi ostajala po sredini,nemoj slucajno da bi skido taj noz moze da bude gadno bez tog granicnika
Код мене на том ножу недостаје троугласти лептир на крају. Вероватно без њега не може да регулише дубину него само правац. Можеш ли ми премерити димензију тог троугла да направим? Коју димензију точкова користиш за фрезирање?


---------- Poruka napisana u 23:51 ---------- Prethodna poruka je at 23:48 ----------



---------- Poruka napisana u 23:56 ---------- Prethodna poruka je at 23:51 ----------

vidi da se nije pomerio ili pohabo onaj stift sto ulazi sa strane u viljusku menjaca nema sta drugo.to lepo funkcionise dok se ne pohaba taj stift.
На који део си мислио?
 
Da li neko može da mi kaže u vezi IMT 506, kupio bih od čoveka iz Subotice, daje mi i pisanu garanciju od godinu dana, što mi odgovara, ali mi je neko rekao da je problem što je zemlja peskovita i da kad se radi sa njim, taj pesak se nagura svuda u mašinu, tako da mora da se menja motor :sta:
E sad, ako mora motor da se menja zbog toga, onda bolje da ne kupujem nijednu mašinu jer će da se uprlja :udri:
Mislite li da ta priča ima smisla, ili je to maliciozna dezinformacija?
 
TheBigBang
user-online.png
Ja ga imam skoro 20 godina i nemam nikakvih problema sa peskom jer nema goreg peska nego ovde kod mene.Problem može da nastane samo ako se filter ne čisti redovno i pere u benzinu,i normalno ako se redovno menja ulje u filteru onda nema problema.problema može da bude i sa paljenjem ukoliko je skinuta plastična zatita na ploči što mnogi i skidaju ako ga koriste samo za transport.Mašina nije žena pa da što je više hasniraš bude bolja ovde je obrnut slučaj.:osmeh::ppozdrav:
 
Vidim da problemi mogu da budu i do svećice, jer nisu više tako kvalitetne i da se dešava da se ugasi sam u toku rada.
Koja je to plastična zaštita na ploči?Gde se to nalazi i na kojoj ploči?

Još jedno pitanje :) ..koliko je bitno da se imaju oni zaštitnici za freziranje (blatobrani, ili kako se već zovu :)..ili može da se frezira i bez njih..jer ne znam koliko to prska i baca zemlju u toku freziranja. Na YouTube-u nisam video niko da koristi te zaštitnike za freziranje, svi freziraju bez njih.
 
Labin progres mondial 8 ks tesko pali. Stavio sam novu svecicu /super 80 / i upalio sam ga i radio sa njim , ugasio i posle odredjenog vremena opet upalio i tako nekoliko puta u toku dana, ali sada sam pokusao da ga upalim ali ne mogu ,svecica je mokra . gde moze da bude kvar ili problem ?:svinja:
 
tibor.danji Skini svećicu ,zatvori gorivo ,izduvaj ga ,tj par puta ga zaverglaj bez svećice da se osuši jer je presisao onad opet proveri svećicu dali baca varnicu . malo smanji zazor na svećici i ako baca varnicu probaj ponovo.:ppozdrav:
 
Izvinjavam se ako ovo nije tema u vezi kupovine motokultivatora, ali mi je hitno potrebno mišljenje što više korisnika, jer sam odlučio da uzmem IMT506 SX , ali zbog daljine ne mogu da odem da ga pogledam, pa sam se sa čovekom dogovorio na reč i daje mi godinu dana pisanu garanciju sa potpisom i ličnom kartom. Ono što mi je bitno je da je IMT506 SX njegov, ne koristi ga više zbog zdravstvenih problema, pored pisane garancije od 1godine, daje mi knjižice koje su išlje uz njega, ključeve za svećicu i podešavanje visine volana..čak ima negde i garantni list kada ga je kupio, inače je 1997.godište IMT506 SX.
Dakle u pitanju je samo IMT506 SX, bez točkova , sa frezom i bez blatobrana.Čovek kaže da radi besprekorno mašina, nema nikakvog dodatnog ulaganja, samo da se očisti od prašine i sipa mešavina.

U njemu je BING-ov karburator nemački. motor nikada nije dihtovan, kompresija kaže da je dobra..
Od karakteristika, standardno, tri brzine+rikverc. Blokadu, naravno, nema.

Evo slika: (Zamolio bih vas da mi kažete po vašem mišljenju u kakvom je stanju IMT, bar na osnovu slika, jer ga kupujem bukvlno na nevidjeno..pa mi je svaki savet bitan..i šta mislite koliko vredi u evrima :)




56781038.jpg


34334854.jpg
 
Još jedno pitanje :) ..koliko je bitno da se imaju oni zaštitnici za freziranje (blatobrani, ili kako se već zovu :)..ili može da se frezira i bez njih..
Без њих губиш на ефикасности. Може и без њих, онда копа а са њима уситњава груменове (нешто попут прекрупача).

---------- Poruka napisana u 21:17 ---------- Prethodna poruka je at 21:13 ----------

Evo slika: (Zamolio bih vas da mi kažete po vašem mišljenju u kakvom je stanju IMT, bar na osnovu slika, jer ga kupujem bukvlno na nevidjeno..pa mi je svaki savet bitan..i šta mislite koliko vredi u evrima :)
Чим видим да нема капицу на свећици знам да је аљкав. Такву је мој комшија продао за 230€. Ону пачју ножицу закрени за 180° кад радиш да се не би борио с' њим.
 
Pa usitnjavanje je bitno, na to sam i mislio, mada na YouTube-u vidim da niko ne koristi te blatobrane kada frezira.Koja je cena tih blatobrana (par) i da li oni idu uz frezu kada se prodaje, ili se dokupljuju, opciono, tj. posebno.
Za aljkavost si u pravu, razgovarao sam sa čovekom na Skype-u, ne koristi više IMT i zbog toga ga prodaje.
Pačija nožica je onaj deo metala što stoji na špartaču...?
 
Sada sam saznao da blatobrani dolaze uz frezu.Čovek mi prodaje za 250e IMT506 tako kao na slici, ali ne znam da li ima smisla da mu oborim cenu jos, za vrednost tih blatobrana, jer meni na Zlatiboru trebaju blatobrani ovde nije zemlja kao pesak već je ledina.

@Matkee, ne znam tačno šta si pitao..rekao si šta 'bih' dao..u prvom licu jednine:ppozdrav: pa ne razumem na koga se odnosi..ako pitaš za sebe šta bi ti dao za takvu zemlju, to ne znam..verovatno ti znači puno, čim me pitaš, a ako si pitao mene šta 'bi(h)' ja dao za tavu zemlju..pa u svakom slučaju je puno lakša za obradjivanje, ali svakako postoje prednosti i jedne i druge vrste zemljišta.Ja proizvodim samo prepečenicu i ne može biti ista prepečenica sa Zlatibora i iz Vojvodine, sve je do podneblja, samim tim i do zemljišta.
Nadam se da si me to pitao?
 
upravo sam gledao polovne motokultivatore i do sad sam samo gledao imt 509 dizel zbog pogona na tockovima prikolice koji je u brdskom predelu neophodan. medjutim sad mi zapalo za oko i imt 507 zbog niskih cena. potrosnja mi nije tolko bitna, jel ga necu koristiti puno, bar ne za sad. mnogo mi je bitnije da ima pogon i na tockovima prikolice, da mogu prikolicu i kosu da nakacim na njega i da je kolko tolko pristupacna cena na ovu krizu. treba mi za kosenje 1 ha i po nekad da prevucem neku sitnicu. znam da je za to ova akcija sa kupovinom skup hobi ali u mom selu nemam kom da platim da mi prevuce nesto a i kad nadjem to je paprena cena a o vremenu da ne pricam, a ne bih bas da zapustim dedovinu
interesuje me kako je vase misljenje i iskustvo o imt 507
http://www.polovniautomobili.com/oglas1996430/imt_507/#1
 
Baš danas mi se javio prijatelj iz BGa, kada sam mu rekao da kupujem IMT506, rekao mi da bi prodao svoj IMT507, skuplja mu prašinu..hteo je u Rušnju , na placu, da sadi neki vinograd, pa ništa od toga. Pitao sam ga za cenu, nije ništa znao, jer ne prati oglase i ne zna koliko su novi, pa kao dao bi ga u pola cene koliko košta nov.Vidim da je taj na oglasima 600evra.Istina da ima kardanski pogon, ali IMT506 moze da se nadje i za 250evra,a to je više od duplo jeftinije.Dva konja nije za bacanje, kardanski prenos, ne skidaju se točkovi zbog freziranja..na tebi je da odlučiš..ja sam ponudio ovom prijatelju 250e i da odradimo neke kombinacije :) kaže treba mu keš :ppozdrav:
Za moje potrebe mislim da mi je IMT506 dovoljan, svakako bolje što jače, ali zbog toga i cena je duplo veća.
 
Nazad
Vrh