Motokultivatori - opšta tema

Pačija nožica je onaj deo metala što stoji na špartaču...?
Није ти то на фотографијама шпартач него "пачија ножица" која треба да послужи да ти фреза што више ради у месту а не да је точкови одвуку. Лимове направи сам.

---------- Poruka napisana u 11:18 ---------- Prethodna poruka je at 11:12 ----------

zbog pogona na tockovima prikolice koji je u brdskom predelu neophodan. medjutim sad mi zapalo za oko i imt 507 zbog niskih cena.interesuje me kako je vase misljenje o imt 507
ИМТ 507 нема фабричку карданску приколицу (једино да правиш од неког диференцијала: Лада, Форд...). Онај на линку није дизел а бензинац има једну "ману" (ако занемаримо цену бензина) а то је што код корисника који нису педантни остане без уља на нагибу па зариба (уље до максимума!).
 
Izvinjavam se ako ovo nije tema u vezi kupovine motokultivatora, ali mi je hitno potrebno mišljenje što više korisnika, jer sam odlučio da uzmem IMT506 SX , ali zbog daljine ne mogu da odem da ga pogledam, pa sam se sa čovekom dogovorio na reč i daje mi godinu dana pisanu garanciju sa potpisom i ličnom kartom. Ono što mi je bitno je da je IMT506 SX njegov, ne koristi ga više zbog zdravstvenih problema, pored pisane garancije od 1godine, daje mi knjižice koje su išlje uz njega, ključeve za svećicu i podešavanje visine volana..čak ima negde i garantni list kada ga je kupio, inače je 1997.godište IMT506 SX.
Dakle u pitanju je samo IMT506 SX, bez točkova , sa frezom i bez blatobrana.Čovek kaže da radi besprekorno mašina, nema nikakvog dodatnog ulaganja, samo da se očisti od prašine i sipa mešavina.

U njemu je BING-ov karburator nemački. motor nikada nije dihtovan, kompresija kaže da je dobra..
Od karakteristika, standardno, tri brzine+rikverc. Blokadu, naravno, nema.

Evo slika: (Zamolio bih vas da mi kažete po vašem mišljenju u kakvom je stanju IMT, bar na osnovu slika, jer ga kupujem bukvlno na nevidjeno..pa mi je svaki savet bitan..i šta mislite koliko vredi u evrima :)




56781038.jpg


34334854.jpg

Nemam ni ja kapicu na svećici, nemam ni te "blatobrane", a freza je kao zmaj.
Ako joj je karburator u redu i ako ima snage (života) nema šta da te brine.
Kopači su dobri, e sada ima li rikverc ili nema, a pit<anje je i treba li ti, ima li izvod zakardana, to nisam vidio.
karburator je po meni bolji onaj Bingo ( sa crnom plastičnom pumpicom), nego onaj drugi sa metalnom.
 
Izgleda da ne mogu da se dogovorim oko blatobrana sa tim čovekom. Trazio sam da ili on nabavi blatobrane(jer ih nema),a meni preko oglasa traže 20evra za njih.
Medjutim njemu to ne odgovara, kaže da može i za 300evra da proda IMT-a,a ja za 300e mogu da nadjem sa malim tockovima i kosom, doduse ne dobijam garanciju,a i ta garancija koju mi daje taj madjar..sta bih sa njom..nece valjda on da mi odrzava IMT506, vec je to cisto garancija da ce masina da radi regularno,a sve kvarove otklanjam ja, podrazumeva se..tako da sam mu ponudio i da podelimo za te blatobrane po 10evra, medjutim nema sanse..tako da cu jos razmisliti.Bolje mozda da mi niste ni rekli za te blatobrane, ne bih ni znao da su bitni za sitnjenje zemlje :)
 
pozz svima dali moze neko dami kaze detaljnije nesto u vezi kipor motora ko proizvodi te motore i kakvi su za rad dalisu pouzdani izdrzljivi
 
Izgleda da ne mogu da se dogovorim oko blatobrana sa tim čovekom. Trazio sam da ili on nabavi blatobrane(jer ih nema),a meni preko oglasa traže 20evra za njih.
Medjutim njemu to ne odgovara, kaže da može i za 300evra da proda IMT-a,a ja za 300e mogu da nadjem sa malim tockovima i kosom, doduse ne dobijam garanciju,a i ta garancija koju mi daje taj madjar..sta bih sa njom..nece valjda on da mi odrzava IMT506, vec je to cisto garancija da ce masina da radi regularno,a sve kvarove otklanjam ja, podrazumeva se..tako da sam mu ponudio i da podelimo za te blatobrane po 10evra, medjutim nema sanse..tako da cu jos razmisliti.Bolje mozda da mi niste ni rekli za te blatobrane, ne bih ni znao da su bitni za sitnjenje zemlje :)
za 300 evra sa kosom,motikama i tockovima?To mi nesto mnogo jevtino!
 
Kome je hitno da proda, ide i po toj ceni, kome nije hitno, on drzi cenu na 550evra i ako proda-proda,ako ne-nikom nista, (nista ne gubi).
 
Ima li ko polovnih delova za imt 506? Sa leve strane u deklu imamo samo zastitni lim sa mrezicom i kompletan starter, znaci treba mi sve sto ide dalje iza toga prema radilici. Usmerivac vazduha, ventilator, glavcina magneta, magnet, ustavljac sa polumesecima, platine i poklopac, bobina, kondenzator, anker ploca (nosac bobine) kajla, matica, podloska... Treba jos svecisa sa kablom i kapom al to nije skupo ni novo. Znaci sve sto tu ide, dopunite me ako treba mada mislim da sam napisao sve sto tu ide. To je komsija dobio od suraka kad je taj presao na dizelku. Ostavljena je kao ispravna ali stoji tako vec par godina i mozda ce joj jos sta trebati kad upali. A u meduvremenu je neko skinuo sve ovo sto sam napisao.Inace sve ovo sto sam napisao je 11800 din novo na kucnu adresu ali komsiji je to previse da ulozi jer ne zna sta ce joj jos faliti. A nije mu ni logicno da kupuje nove neke od ovih delova koji se prakticno nikad ne menjaju osim ako se odvrnu sami u radu i tako skrse.
 
Ima li ko polovnih delova za imt 506?

Ima na sajtu KUPUJEM PRODAJEM ne znam tačno šta ali treba proveriti...
 
Više ti se isplati da kupiš nov za 650evra, ima tamo jedan ofarban do pola u zelenu (ograda) farbu i mislim da je zaista korektna cena. Čovek se potrudio, (vidi se na slikama) dokle je mogao četkom da zamaže, nije čak ni skidao ni šmirglao delove, tako da farba neće da se oljušti kol'ko dok brza pošta dopremi IMT506 do tebe, a posle neka je Bog napomoć:ppozdrav:
Ako budeš sklapao iz delova, izaći će te IMT506 kao Labin od 14ks :sreca:
 
Poslednja izmena:
Na KUPUJEM PRODAJEM sam nasao nove delove, pokusacu sutra jos jednom mozda ima i polovnih da nisam video mada sumnjam. To me komsija moli da osposobimo. Od kud sam mu i obecao. Da sam finansijski jaci pa da kupim celu u rumi za 200 evra samo da mu to zavrsim al sta cu ja posle sa ostatkom i razlikom mojih para u tome. A ako plati 12000 za sve to novo pa kad je upalimo a ono mozda treba treba jos nesto na nju (npr semerinzi radilice, karike, nesto i u menjacu mozda lamele) sta onda da mu kazem, kolko ce da ga kosta matora freza koja guta benzin. Ja sam inace imao 504 i 506 i zadnje dve godine labin i ne trazim vise bolju. Inace je sa kinezom od 7hp (nije ovaj kipor ali je jako slican, 350 evra platio motor u Sapcu, plus ostalo plus nove motike i semerinzi i lezajevi istih i sve ukupno me kostala 700 evra) i ekstra sam zadovoljan na rad i potrosnju. Ima li ko kakvu zabataljenu 506 ili 504, mislim da im je to isto, a da nije puno para? Ako ne nadjem polovno ovo sto mi treba oko palenja. Da je riknuo motor ili menjac pa da je cena do 100 evra.
 
Pozdrav svima,vec duze vreme pratim forum ali nisam pisao u skorije vreme.Imam 20a vinograda i nesto sljiva.Do sada sam to obradjivao traktorom ali sada sam u prilici da uzmem jedan IMT 507 dizel,od prijatelja koji ga skoro nije ni koristio.Upalili smo ga(upalio je iz prve),brzine su ok sve rade,freza radi.....Ali,kada sam probao rikverc nije hteo,da li ima neki sistem,da bude u leru ili u nekoj brzini pa onda u rikverc?Ili mu taj rikverc sluzi samo kada se kosi pa ne moze da se ubaci dok se ne okrenu rucke?Jednostavno nikako nisam mogao da ga ubacim u rikverc,Ako bi neko mogao da mi malo pomogne oko toga.Hvala unapred.
 
neznam kako je kod imt-movi dok na labinu dok se ne isključi pogon kose ili freze ne može u rikverc da se salta
 
To znam,imao sam Labin.Cuo sam sada da IMT 507 ne moze u rikverc dok je freza na njemu,iako nije freza u pogonu.
 
pa zaštita od samopovredjivanja sećam se jednom dok sam radio sa kultivatorom freziro sam kumu neku letinu malo nešto svud okolo je metalna ograda,i sad da čoveku što bolje uradim da manje ostane krenem u rikverc i propustim ručke iza ledja vrh ručice i kvačilo upadnu u ogradu nisam mogo da raspojim,mene pretisne lim od freze u cevanice točkovi guraju ja jaučem naglas kum došo nezna da se snadje da ugasi na kraju ga je vuko napred kako mu je uspelo ni danas mi nije jasno da su porozali točkovi dvadeset santima i onda sam raspojio kvačilo.Mesec dana sam ležo nisam mogo da hodam od bolova
 
Nazad
Vrh