Motokultivatori - opšta tema

ako imas para kupi sebi mot.kosu,u suprotnom ovo drugo...moj ti je savet da ipak uzmes kosu(i polovnu)jer takav alat uvek zatreba!
 
Kolege čitam prethodne postove i nmg da razjasnim sebi jednu stvar kolega dejan 351 mi je odgovorio, ali gledao sam snimke u kojima se vidi da čeona kosa u kombinaciji sa Hondom F620 odlično kosi livadu na kojoj je divlja trava, rotaciona kosa za ovaj model je kod nas retka, a kada se nađe traže 60~70 % vrednosti od nove.
 
matkee@ mislim da je tamo bilo reci o maloj(dvorisnoj)travi,te sam ti odgovorio da strizna(ceona)kosa ne moze to odraditi da bude kao da je pokoseno kosacicom,ceona kosa je za livade sa raznim vrstama trava,ona pravi otkose koji se kasnije mogu upotrebiti,za sta ti konkretno treba?
 
pozdrav svima dali moze n eko dami kaze koliko trosi litara benzina pri freziranju na 1 sat imt 506 i nkoliko su izdrzljivi motori

---------- Poruka napisana u 13:14 ---------- Prethodna poruka je at 13:09 ----------

nema tu neke tehnike jedino nzavisi kojom masinom nobradjujes dali vucnom frezom ili kopacicom tj moticicama
 
@lombardini oko 2 litara,ma da to nije merodavno ima puno faktora koji uticu na potrosnju.Dosta zavisi i od karburatora da li je bing ili ikov,ma da motor imt 506 je izdrzljiv dok struja bas nije cim se zagreje puca i gasise.
 
Treba mi kolega dejan 351 za košenje pašnjaka oko 5000 m2 na kome ima trava raznih vrsta, retko ko hoće da pokosi sa bočnom strižnom kosom zbog neravnog terena, a za košenje rotacionom traže mnogo novca. Imam u planu da posejem i oko 6000 m2 lucerke, nadam se da tih oko 11 000 m2 neće predstavljati problem za Hondu F620 i čeonu kosu, rotaciona mi se iskreno ni malo ne dopada, sama konstrukcija i način rada, mislim da ako se čeona kosa lepo sredi može da brije, ali opet kažem to je moje mišljenje, ovde sam da čujem vaša iskustva i dragocene savete. :ppozdrav:
 
Kupio sam ovaj motokultivator Labin progres mondijal junior 8 Ks kao na slikama,
,
,
;
;
sta od prikljucne opreme jos moze da se koristi ? ima mozda kao na sledecim slikama zagrtac- i vadilica za krompir /ali ovo je za imt 506 ,/ sta jos treba da to odgovara za moj motokultivator , ili gde se moze nabaviti /i za koje pare ..

 
labin.jpg

labin-2.jpg

ovo je za njega
 
Dal se isplati kupiti novu frezu za 506 ili kupiti staru pa reparirati nova je 11000din a polovne oko 30e, a nozevi oko 700din zamenski ako treba neki da se menja?

i mene zanima kolike su upotrebne vrednosti ovih zagrtaca i vadilice za krompir ?
 
Колики вам је притисак у гумама код мотокултиватора ?
 
Danas sam testirao motokultivator i prikolicu. Tovario sam zemlju koja mi je bila potrebna za popunjavanje rupa u voćnjaku. Nismo precizno merili, ali odokativnom tehnikom smo zaključili da je u prikolici bilo oko 600 kg zemlje. Gume su mi ok izgledale ok.
Zanima me da li da sve gume duvam na 2 bara ? Gume od prikolice, gume za transport (veliki točkovi) i gume za freziranje, košenje (mali točkovi) ?
 
Ne mogu da pronadjem odgovarajuću temu pa ću pitati ovde, a administrator ako misli da treba da je premestu u drugu neka tako i uradi!
Interesuje me koliko naplaćujete ili koliko naplaćuju uslužno kultiviranje baša? Da li po satu rada, po površini ili kako se dogovorite. Postoji neki minimum ispod koga ne treba ići.
U pitanju je imt 509, stoji bezposlen, a rado bi uzeo koji dinar!
 
Nazad
Vrh