Motokultivatori - opšta tema

Vica a dta je problem kada dimi vise gore na onaj cep nego na auspuh. Tako radi vec nekoliko godina, pali radi sve normalno. Motor trosi ulje. Sve se nadam da ce crci negde pa ne znam dal da uzimam kineza ili ovog da radim.
Sam motor po sebi se polako haba tako da tacan odgovor se nemoze dati jer nisam baba vanga.Uglavnom najvecim delom kompresiju izgubi na kompresionim karikama i onda kompresija umesto u komori dobrim delom zavrsi u karteru pa na odusku motora sto je u ovom slucaju cep za ulje.Ako se uz to pohabaju ventili i vodjice ventila jos veci deo gasova pogotovu iz izduva zavrsi kroz vodjice u odusci direkno .Po meni taj motor je kvalitetniji sigurno od kineza po osobinama i kvalitetu ali kvalitet delova za generalnu i sama obrada delova stavlja u pitanje sta raditi. Po meni najbolje otvoriti i pregledati sta bi sve trebalo pa tek onda odluciti. Ja bih uvek pre radio taj motor samo bih kvalitetne delove video da ugradim i obradim delove kako treba
 
Sta moze biti problem na malom goldoniju da ne mogu kvacilo da stisnem, dal moze to da bude potroseno i jel skupo da se radi, nema sanse da ga usaltam u brzinu, jedino kad stisnem obe blokade onda usaltam, ona poluga malo krene ali ne ide i dosta je vise pomerena ka nazad u odnosu na ovog drugog foldonija sto imam. Da li postoji neko stelovanje unutra?
 
Otvaraj to pa proveri oko kvacila unutra sta je pohabano.Ili je sajla zaglavila u burziru , a to otkaci do menjaca pa proveri kako funkcionise. Oni trebalo bi da imaju viselamelni sistem u ulju .Ali moze tu biti jos nekih zezancija pa bi to trebalo ceo menjac dobrano ispregledati
 
Jutros sam otvorio i proverio sve sajla je dobra, unutra mu je lanela bila malo zapekla kucnuo sam je cekicem i odlepila je odma. Kod njega nije taj sistem, nema ulja, imakao na traktoru drug lager i kao mala korpa ali nema capni. Problem je bio u onoj polugi gde prolazi sajla kod zvona. Bila je nekako zabacena ka nazad i nije mogla da ima dovoljan hod. Malo sam urezao i povio ka motoru i opet zavario i sad je kako treba, kvacilo sad nije tvrdo ni malo.
 
dali na hondu f420 mogu kaciti veliku frezu koja pase na f 600? zbog dimenzija prenosa...
 
Imao sam vec vucenu frezu na mom kultivatoru sa 4 reda moticica. Sada sam nabavio vecu sa 6 redi i brine me jedino dali cu moci da je kacim zbog duzine prenosa od kultivatora do freze. Inace sam originalni hondin motor zamenio sa novim loncinovim od 200 kubika
 
Koliko ja znam ta kombinacija nece uspeti.Nije problem duzina prenosa nego je razlika u vucniku za kacenje i izlaznoj osovini spojnicke u precniku. Ni prenosi nisu isti koliko mi se cini.Nebih ti preporucio tu kombinaciju i da isprepravljas jer i menjac f420 je dosta slabiji i tanja spojnicka.F 400 serija je brza na tockovima jer nema spore brzine i jedino da pravis mutanta ko ja sa f600.Ja bih uradio drugaciju kombinaciju da mi menjac od 420 bude vucni frezera uzeo menjac od f600 i stavio loncina na njega
 
Imam ponudu za frezu mio standard 350 moze li koji komentar kakva je sto se tice odrzavanja i za koju je povrsinu obrade je predvidjena.Hvala
 
https://www.google.rs/url?sa=t&rct=...NZU3aSyZHt_rIdC2Q&sig2=sWOPoHbA6Of0dxBMoiycKw
b190b9bcae39ee6b68c160e3e6f45456_Generic.jpg
 
Honda F350 je ili tomos motor ili brigs ali u svakom slucaju to je igracka za nesto malo povrsine i to kad je da kazem idealnije za frezovanje. Motori slabi i lagani i dosta je muke raditi sa tim. Jedino ubaciti neki od kineskih jacih motora posto su i tezi i jaci a menjac je isti ko na F4xx seriji i to moze da podnese uz minimalne prepravke. Bolje ako mozes da nadjes F400-420 sa hondinim original motorom G35 ili G150 jos bolje jer su oba ubacivana u te serije samo sto za G150 lakse je za delove i jeftiniji su
 
vica022 kakve su one stare honde f65. vidim da je motor originalni od 240 kubika sto je mozda najveci sto sam video. prodaje se jedan vec dugo...
 
To je stari tip honde koji je mislim original japanac.Jako tesko je za delove jer motor je najslicniji g42 staroj hondi i tu su vrlo skupi i tesko nabaviti delove. Menjac ima koliko mi se cini 5brzina za napred i 2 rikverca a to postize izvlacenjem i uvlacenjem pipka sa strane menjaca sto mu imitira neku vrstu reduktora.Ostalo je isto kao na f600 seriji sto se tice prikljucaka koliko znam. Nebih bezao od nje ako je menjac samo dobar jer zamenskih motora ima kakvih hoces.Izmeri ako je uzimas precnik izlazne osovine spojnicke gde se kaci frezer i remenica prikljucaka pa cu premeriti po mojoj F600 zbog frezera dal pasuje
 
Uzeo sam pre 2 nedelje preko KP oglasa zamenski motor za F620, benzinca od 6,5KS za 100 EUR. Samo smo skinuli stari i zasrafili ovaj i vozi.. Za sad je odlican a za te pare ne vredi mi da radim generalku na starom.
 
Prijatelji trebam pomoć, na motokultivatoru MIO Standard 250 imam motor Tomos UMO-08 i prijatelj mi je polomio filter vazduha. Zvao sam nekoliko prodavnica i nema niko jer se ti motori ne proizvode 20-ak godina. Da li znate gde ima da se kupi ili bar neku alternativu da stavim. Hitan mi je kultivator :)

Slike u prilogu.









 
To je plasticni deo na vrhu pukao a moze se to zavariti kod plasticara ili ako je metalno na co2 aparat. Nevidim neki veci problem srediti to.Alternativa mozda i ima ali je bitan i otpor vazduha za pravilan rad karburatora i motora tako da je najbolje taj srediti ili polovan uzeti ako ima.
 
Ako kod plastičara uspem da zavarim ovaj deo, koje ulje se sipa u ovakav filter?
 
Nazad
Vrh