Mobilni telefoni

Može se preći na skuplji paket kad god, ali na jeftiniji tek pred istek ugovora.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
2 meseca do isteka ugovora se moze menjati paket bez penala, ako ranije menajte na veci paket moze i to bez penala stim da vam se od momenta promene tarife racuna 2 godine ugovor.

Kod nas (Sombor-Odzaci) Telenor je ubedljivo najbolja mreza, mts me iznervirao sto su box pakete prepakovali i sada nema neograniceno sa fiksnog na fiksni. Prelazim u Telenor posle 8 godina mtsovanja i 4 ugovora na 2 godine, jer jednostavno nemam kod njih ono sto mi treba a da me pritom ne oderu kao ovcu.
 
Svako jednostrano raskidanje ugovora povlaci sankcije za stranu koja trazi raskid ugovora.Tako da moras da nadoknadis operateru dobit koja je preostala do zavrsetka ugovora.

Operateri izlaze u susret i ologucavaju raskid dva meseca pre isteka samo ukoliko zakljucis nov ugovor sa njima.

Ono kada se ugovor jednostrano raskine bez naknada je kada dokazes da kvalitet usluga nije onakav kako je navedeno u ugovoru ili dodje do poskupljenja koja nisu ugovorena,jer su oni duzni da o tome obaveste korisnika i dozvole raskid ugoliko se korisnik ne saglasi sa tim povecanjem.

Ja sam sa mts-om ratovao 6 meseci jer nikada nisam imao kvalietatn signal i brzinu za Adsl,slali oni neke strucnjake da proveravaju i trista cuda,a uredno slali racune na kraju sve islo storno i nikome nista.Ali treba biti uporan jer igraju na kartu neiformisanosti.

Dakle ako nece drugacije,odes lepo kod njih i zalis se na kvalitet i da ti ne isporucuju ono sto je ugovoreno tipa losa mreza i slicno_Onda ce oni da salju te strucnjake pa ce da se vade na pokrivenost teritorije njihovim signalom i tu ih docekas da tebe niko nije upozorio da je kvalitet mreze tamo gde zivis los ili da te nisu uputili kuda da se kreces da bi imao mrezu (da se penjes na drvo i slicno).Malo zapretis advokatima i tako to.

Mogu da ti ponude aneks ili raskid.A mozes i da idea na finu varijantu i da se zalis kako u telenoru recimo imas bolje uslove za iste pare i kako bi voleo i dalje da saradjujes sa njima,ali da ti daju bolje uslove (uglavnom pomogne ako si stari korisnik).
 
Što se tiče Vipa ja sam neki mesec po otvaranju počeo sa njima i prezadovoljan sam ,skoro sam tj 10.10 produžio ugovor iako mi ističe krajem februara, akcija do 15.11 zbog 10 godina postojanja vipa.Nisam uzeo telefon pa sam dobio i popust 1000 din mesečno,neograničeno priče i 2 gb interneta,uzeo sam kod njih sat Gear 3 ,na 24 rate .
 
Što se tiče Vipa ja sam neki mesec po otvaranju počeo sa njima i prezadovoljan sam ,skoro sam tj 10.10 produžio ugovor iako mi ističe krajem februara, akcija do 15.11 zbog 10 godina postojanja vipa.Nisam uzeo telefon pa sam dobio i popust 1000 din mesečno,neograničeno priče i 2 gb interneta,uzeo sam kod njih sat Gear 3 ,na 24 rate .
Produzeno je do kraja novembra.
 
Imam pitanje, dvoumim se izmedju dva telefona pa neznam sta bi i koji bi bio bolji.
Oba su xiaomi. Prvi je Note 4x sa 3 gb rama i 32gb memorije. A baterija 4100mA
A drugi je A1 sa 4 gb rama i 64 gb memorije i baterijom od 3080mA.


Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
A1 vise rama i rom-a od 4x, ali 4x dosta jacu bateriju , i a1 nema fm.
Ja da se pitam to su skoro iste performanse , memorijsku karticu mozes ubacitil uvek u 4x ali baterija na 4x je jeziva. 2 dana njakanja mi izdrzi 4x, non stop upaljen wifi, data,ekran na max.Mob radi jezivo . Imam ga vec 4-5 meseci jos secnuo nije,zapucao ili slicno . Bukvalno savrseno radi. Ja sam prezadovoljan iako sam bio skeptican kad sam kupovao_Od sad samo xiaomi uzimam jer za najmanje para nudi najvise muzike.


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Muco
А1 је телефон са сток андроидом 7 нугет. Значи исти је као и рецимо код пиксел телефона, фабрички, макс оптимизован. То је први шаоми телефон без њиховог чувеног МИУИ ОС. Јесте да му је нешто слабија батерија, ја бих њега пазарио јер је новији телефон боље оптимизован за гугл апликације.

А ако ти се не жури сачекај још мало да изађе Редми нот 5, са јачим процесором СД 645, истом батеријом, две камере назад и доста побољшања у односу на ноте 4х...

- - - - - - - - - -

Ево ја користим Ноте 3 Про са 3ГБ рама, а имам и 3 ноте са 2ГБ, разлика у перформансама је готово неприметна, а једина предност је ко игра игре, ту се види предност 1ГБ више....


Ускоро ће доћи код нас ноте 5, треба сачекати и узети њега јер долази са бољим процесором, бољим камерама и неким другим побољшањима у односу на старије нот телефоне....
 
Bitno mi je da telefon ne koci. Nisam neki prezahtevan korisnik. Baterija bi mi dobro dosla. Uglavnom visim na youtubu i forumu. E sad stok android bez menija i slicnog nisam imo. Nebih da moram teme traziti i slicno da zadrzim standardan izgled. Performanse su iste. Samo ram je razlika. Cena neigra veliku ulogu. A1 mi traze 235 a 4x 165 evra. Kaze trgovac da mi je 3080 mA dovoljno jer je A1 bolje optimizovan. Prvobitno sam hteo 4x sa 4 gb i 64gb memorije. Al nema na stanju.
Hteo sam to resiti ovih dana.


Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Сток андроид, значи да ништа није дорађивано у њему. Свака фирма има своју дораду андроида, ткз интерфејс тј. његов изглед. Рецимо миуи ос користи као основу андроид 6, али ни најмање не подсећа на њега.

Сток андроид је максимално оптимизован за рад, штеди батерију, апликације се брже итварају, не коче. Имам Нексус 5 телефон, сад га мама користи. Он има 2ГБ рама, а телефон је изашао 2013. године, и дан данас шљака боље него телефони са процесорима од 8 језгара, он их има 4, више рама. Нексус 5 има сток андроид са фабричким апликацијама, од гугла, које су оптимизоване за максималне перформансе.

Ја бих узео тај А1 јер је новија платформа, а ако не журиш изми Ноте 5, јер доноси побољшања у односу на остале шаоми телефоне тог ценовног ранга

- - - - - - - - - -

НЕће теби ни један од та два кочити, само што ти неће требати време да се навикнеш на МИУИ ОС, ако узмеш А1 телефон. Код 4Х ти треба малко времена да се привикнеш, јер доста подсећа на Ајфон ОС, а има и подоста подешавања како би телефон користио гугл апликације...

Код А1 то немаш он ради са свим апликацијама које скинеш са АПП продавинице без икаквих подешавња...јер користи чист андроид систем, а не МИУИ...то је једина разлика измешу ова два телефона.

Више ГБ рама је битно само ако играш игре, јер је 3ГБ сасвим довољно да потера било који програм а да не штуца..

- - - - - - - - - -

Ево га и тест Ми А1....за/против....
 
Pa i ja na 4x imam android 7 vec 2-3 meseca , fabricki update izasao .
I 4x sam platio 140e mat black nov , a obican siv je 135 , bio jos pre 4-5 meseci.
A miui os je totalno osvezenje u odnosu na ostale sve koje sam koristio. Stock android mi je gadan i monoton , imao sam ga na romovima na prethodnom telefonu. I ne radi nesto primetno brze.Mozes ti ubaciti i stock android na 4x ko ti brani.


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Андроид је основа за МИУИ, зато су убацили тај нови нугат 7 на најновије телефоне, ејр је МИУИ много изнапредовао.

МИУИ је одличан, ја сам користио МИУИ пре 6 година, на ХТЦ телефону уместо њихвог андорида...телефон је радио осетно брже...

Међутим овде је реч да је цео телефон подређен том стокованом андродиу, значи није исто убацити на било који телефон сток андорид и на телефон који је рађен за њега. Говорим ти из искуства јер сам до сада имао два нексуса који по перформансам разбијају било који телефон, са много бољим процесрима, више рама и шта ти знам. Чак је Нексус5 из 2013 бржи од било ког новог шаоми телефона, који су изузетно брзи и стабилни у раду....Телефон који је стар 4 године, ради боље...Исто важи и за овај А1, који је тај твој, па и мој 3 Про на стеродидима када су перформансе у питању уз осетна побољшања...

МИУИ је нешто најбоље што је изашло од стране било ког проивођача телефона, а да му је платформа андроид, најбоље...

Нека сачека човек, ако му се не жури ускоро ће се појавити редми ноте 5 са 645 СН процесором, са исто тако великом батеријом од 4100мАч, са бољом камером и са новим 9,0 МИУИ системом...иста ће му бити цена као и овом А1, који је за оне кориснике који воле класичан изглед андорид система, а ко воли егзотику, нек узме онда телефон са МИУИ ОС...
 
Imam pitanje, dvoumim se izmedju dva telefona pa neznam sta bi i koji bi bio bolji.
Oba su xiaomi. Prvi je Note 4x sa 3 gb rama i 32gb memorije. A baterija 4100mA
A drugi je A1 sa 4 gb rama i 64 gb memorije i baterijom od 3080mA.


Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
Kupi Samsunga C5, znam jednog coveka tebi bi izuzetno povoljno prodao. :osmeh:
 
Kupljen Xaomi mi A1. Za neverovati kakva je to bedevija od telefona. Radi ko mutav. Za sad sam prezadovoljan. Odusevio me onaj program za upravljanje tv-om.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Kupljen Xaomi mi A1. Za neverovati kakva je to bedevija od telefona. Radi ko mutav. Za sad sam prezadovoljan. Odusevio me onaj program za upravljanje tv-om.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Cim pocne da zeza,mozes da ga bacis...brat kupio skoro,i to skuplje platio zbog navodne 2 godine garancije,pocela da mu sija stalno lampica za punjenje i tesko se puni,kao da odbija punjac...na reklamaciji rekli da je maticna kriva,da se telefon iskrivio od nosenja u farmericama i da ne mogu da ga poprave.
 
Nazad
Vrh