Mikotoksini u mleku

To što nama sada rade je samo još jedan od onih očajničkih pokušaja zapadnih moćnika(još uvek se tako mogu nazvati mada ne za dugo) da nam uvale neko njihovo sranje. Koriste naše medije da zastraše neupućene da na svaki mogući način nanesu štetu našoj ekonomiji, kad već tonu oni da povuku sa sobom i sve što mogu. Zapad je puk'o. Danas Glas Amerike javlja da Evrozona tone u još dublju recesiju, a da celokupna EU beleži tek neznatan rast. U isto vreme neki sedi tip na CNN-u kuka kao Kalimero da ih Kinezi navodno napadaju nekakvim hakovanjem koje kao fora dolazi orkestrirano od strane kineske armije, odnosno kao nekog specijalnog štaba za sajber ratovanje. :haha:
Smešno je to kako su nisko pali da takvim smešnim detinjastim lagarijama pravdaju sopstvenu nemoć da obuzdaju posledice svog zapadnjačkog nepromišljenog i rasipničkog upravljanja ekonomijom. Tako im i treba. Ja im sa svoje strane kao milostivi čovekoljubac želim brzu i bezbolnu propast. :haha:
 
Pa taj celokupni kukuruz što je uskladišten u silosima je prilkom prijema kontrolisao SGS, a to nije domaća firma.
Znači glavni krivac za sve je SGS i to je prava adresa za rešavanje problema.
 
Znači opet dolazimo do ministarstva poljoprivrede... E, ali su oni preko toga prešli ćutke, jer su se nadali da će taj kukuruz možda nekome utrapiti izvan zemlje a bilo je i priča da će biti, da bi se ublažile posledice suše, podela kukuruza stočarima...
 
Ko nam kriv kada nemamo proizvodnju etanola iz kukuruza (bar nemamo kapacitet) sada bi stvar bila rešena "bolestan" bi išao u gorivo ,"zdrav" za hranu a SGS napolje iz Srbije tako rade normalne države.
Nama treba država (ministarstvo poljoprivrede) da kontroliše kvalitet žitarica a ne kojekakvi privatnici-stranci tako bi bar donekle bili sigurni u čijem su interesu rezultati analiza.
Ovako imamo šargarepu na štapu a magarci smo samo mi proizvođači.
 
pozdrav evo stigo smog voćnjaka pa da se upišem,što kaze indijanac daj boze iz tvoja usta u bozije uši za brzu i bolnu propast eu i amerike. rudnik minazela i još nekih ruda otkriveni su nedavno u opštini brus selo igroš,deda je otuda ovaj što me zarazio zemljom tj stokom.majmuni englezi kad su vršili ispitivanja u ugovor je stajalo da se prvo saopšti našim ministarstvima pa tek onda ostalima a majmuni prećutali dok naši nisu provalili , naši hteli da im daju imena jer ima više vrsste ruda a ovi ostali rekli nemozete da ih krstite jer sadrze reč srbizam,ne spavajte momci tek nam ratovi prestoje.kosovo zbog lignit i ostalo a kopaonik zbog ovo ostalo.
 
Samo da dodam da je koncentracija 0.05 u stvari približno 1 zrno po kg kukuruza.
Таман посла. То би побило цело село. Колико је мени познато микрограм је милионити део грама.

- - - - - - - - - -

rudnik minazela i još nekih ruda otkriveni su nedavno u opštini brus selo igroš,..,ne spavajte momci tek nam ratovi prestoje.kosovo zbog lignit i ostalo a kopaonik zbog ovo ostalo.
Да си ти мени жив и здрав то није било недавно него давно. Један је од најквалитетнијих на свету. Скоро истог квалитета се налази на Космету код базе Бондстил. Богу хвала у Србији га има доста на више локација, нпр. Врањска бања, Фрушка гора...
 
Mani se rata, dosta smo ratovali. U svakoj čorbi smo mi bili mirođija poslednjih 200 godina. Sad se vode neki propagandni i ekonomski ratovi. To nas kači sada trenutno i u bližoj budućnosti. Oružani sukobi se trenutno dešavaju nekom drugom i mi sa tim nemamo i nećemo imati ništa iz jednostavnog razloga jer nas se ne tiču. O kosovu bi trebalo na nekoj drugoj temi, ali svima je jasno da su oni ekonomski održivi onoliko koliko EU i SAD budu zainteresovani da ih nose na grbači. Živo me zanima šta se dešava sad na Kosovu u vezi mleka. Odakle ga uvoze, pitam se. Crna Gora je zabranila uvoz mleka iz Srbije, BiH i Hrvatske.
 
Vladalu je dosla inspiracija iz vinograda a meni iz stale (Bori corbi iz jaja) . Kako smo samo lepo zagrizli to jest naseli, ne samo mi nego i nase komsije ali to je zbog toga sto smo nekad bili skupa. Taj koji je pustio ovu aferu s mlekom je stvarno expert, jer sad gdegod mrdnes svi zivi pricaju samo o mleku i mlecnim proizvodima, s druge strane svi su zabrinuti sto je mleko neispravno a niko od naroda nise zabrinuo sto je setva na pragu a niko ne pominje nista o subvencijama, oni ce lepo u ovoj zabludi poskupeti struju , naftu, jednostavno poskupece nam citav zivot a mi cutimo jer imamo problem sa mlekom.Kad se budu seljaci (tako nas strucno zovu) pobunili za subvencije, nece niko smeti da mrdne jer ce nas narod pogaziti a ovi iz Vlade ce reci kako su seljaci dobili subvencije za proizvodnju a proizveli su kukuruz koji je kriv za sve,.
 
Таман посла. То би побило цело село. Колико је мени познато микрограм је милионити део грама.

- - - - - - - - - -


Да си ти мени жив и здрав то није било недавно него давно. Један је од најквалитетнијих на свету. Скоро истог квалитета се налази на Космету код базе Бондстил. Богу хвала у Србији га има доста на више локација, нпр. Врањска бања, Фрушка гора...

Trčiš da ispraviš , pa ajde onda objasni zašto nisam u pravu .Ili da ti pomognem reci nam kolko se grama (ili miligrama ) aflatoksina nalazi na prosječno zaraženom zrnu ?
 
Stvarno je smešno kakav spektakl prave od ovog alfatoksina. Pa voće i povrće koje svakodnevno jedemo je mnogo gore po ljudsko zdravlje posle svih onih prskanja od ovog mleka pa nikom ništa...

Sinoć ja baš seckam deci i grickam ananas. Malko nisam pazio kad sam ga ljuštio i na jednom delu sam ga malo pliće ogulio pa je baš mene dopalo to parče sa trunčicama od kore. Dok sam ga žvakao primetio sam da to parče za razliku od srca ima jasno prepoznatljiv ukus buđi. Baš tada pomislih da tu sigurno mora biti bar desetak puta veća koncentracija mikotoksina nego nego u mleku, mesu i jajima od stoke koja silom prilika jede kukuruz onakav kakvog smo ga obrali jesenas.
 
a ovi iz Vlade ce reci kako su seljaci dobili subvencije za proizvodnju
Прави ти калкулацију без субвенција јер како ми се чини остаће само слово на папиру (у преводу немају пара). Арапске паре су унапред потрошене, Руси дају само наменске кредите (зато наши не повлаче средства), запад више не да кредите на реч већ уз чврсте гаранције... свега 10% становништва нешто ствара а 90% троши (од тога гузоње највећи део).

- - - - - - - - - -

Trčiš da ispraviš , pa ajde onda objasni zašto nisam u pravu .Ili da ti pomognem reci nam kolko se grama (ili miligrama ) aflatoksina nalazi na prosječno zaraženom zrnu ?
Нисам ништа тврдио него сам лепо написао "колико је мени познато". Е сад ајде да издебатујемо колико је то 0,05 милионитих делова грама на литар млека?
Значи, не кажем да знам него би волео да знам. Ко мисли да зна нека појасни. (милионити део грама = 1/10[SUP]9[/SUP] килограма)
 
Ja sam podatak našao na nekom Američkom sajtu gdje piše kolko zrna smije da bude zaraženo po težini , medjutim sad vidim da kod nas smije da bude oko 1 zrno na dva kg , jer je kod njih dozvoljena koncentracija u hrani za krave .020 . Stvar je u tome da ne ulazi u račun cijela masa zrna nego da se tolko prosječno nadje mitotoksina na jednom zaraženom zrnu . Inače za tov teladi kod njih je dozvoljeno 5 puta veća konc, za krupnije svinje i junad 10 puta veća konc.
 
Таман посла. То би побило цело село. Колико је мени познато микрограм је милионити део грама.

- - - - - - - - - -


Да си ти мени жив и здрав то није било недавно него давно. Један је од најквалитетнијих на свету. Скоро истог квалитета се налази на Космету код базе Бондстил. Богу хвала у Србији га има доста на више локација, нпр. Врањска бања, Фрушка гора...
nije odavno u skorije vreme ,mislim da si pomešao ovo s onim supermenovim mineralom što su ga našli valjda oko valjeva uzica nemogu da se setim lokacija

- - - - - - - - - -

Mani se rata, dosta smo ratovali. U svakoj čorbi smo mi bili mirođija poslednjih 200 godina. Sad se vode neki propagandni i ekonomski ratovi. To nas kači sada trenutno i u bližoj budućnosti. Oružani sukobi se trenutno dešavaju nekom drugom i mi sa tim nemamo i nećemo imati ništa iz jednostavnog razloga jer nas se ne tiču. O kosovu bi trebalo na nekoj drugoj temi, ali svima je jasno da su oni ekonomski održivi onoliko koliko EU i SAD budu zainteresovani da ih nose na grbači. Živo me zanima šta se dešava sad na Kosovu u vezi mleka. Odakle ga uvoze, pitam se. Crna Gora je zabranila uvoz mleka iz Srbije, BiH i Hrvatske.
pa zato ti ikazem.u jednom postu sam napisao da srbiju nebi menjao za 20 nemačke,gde mrdneš u srbiji vrvi od zivota,imamo i čistotu rase.....pogledaj francuze 70posto tamnoputi drndali se s alzirci... a mi beliiiiii
 
Danas smo bili na pijaci prodavali sir i kajmak, prodaja nista jedino musterije ali kod preprodavaca red ne mogu da stignu da mere Bugarsku fetu!!!
 
Lepo je to sto se svi mi ovde slazemo oko majmuna i njihovih rabota,ali nemamo nikakvog eha u javnosti.Na ovako tesku situaciju u nazovi drzavi,majmuni ce nam za 10-15% povecati troskove zivota kroz raznorazna poskupljenja,plus uskracenja bednih subvencija.I opet cemo mi raspravljati o novoj aferi,jer su majmuni vrhunski marketinski magovi za takve manipulacije,a zivot ce nam biti sve gori i gori.I trpecemo mi sva njihova sranja po nasim glavama,jer po logici stvari oni su nad nama,a govno pod dejstvom zemljine teze mora na dole,a u medjuvremenu nastavljamo da hrabro koracamo unazad ka civilizacijskom smetlistu.I verovatno,samo kuka i motika,ali doslovno,moze da govna vrati u kanalizacijske tokove,a onda pamet u glavu koja nam nikad nije bila jaca strana.Jer kako drugacije da razmisljam ako moram svake godine da strepim od hiljadu k...a,a da pokusam da unapredim proizvodnju pod nenormalnim okolnostima.Pa pljunem ti na drzavu i na ceo njen aparat ako treba da cekam 2040 g. da mi bude bolje od svog postenog rada.
 
nije odavno u skorije vreme ,mislim da si pomešao ovo s onim supermenovim mineralom što su ga našli valjda oko valjeva uzica nemogu da se setim lokacija
Ако је 1903. год., када су га Руси открили на нашим просторима, "скорије време", онда се слажем.
 
Nazad
Vrh