Mikotoksini u mleku

Nisam se ubacivao u temu,i samo sam cekao ovako nesto...zadnja dva komentara...delim misljenja.
 
Ma, svako je tu našao svoj interes. Tu sad mešetare prvo političari političari pa uvoznički lobi, a pokušava i domaći prerađivački lobi da iskoristi priliku da ujedno smanji cene sirovina i obračuna se sa uvozničkim lobijem i naravno da tu sad promoteri GMO tehnologije vide svoju šansu itd.
 
ponekad-jedna-slika.jpg



Ne može se bolje opisati naša situacija.
 
Stvarno je smešno kakav spektakl prave od ovog alfatoksina. Pa voće i povrće koje svakodnevno jedemo je mnogo gore po ljudsko zdravlje posle svih onih prskanja od ovog mleka pa nikom ništa...
 
A zar je moguce da za sve ove godine,nijednom nije bilo buma mikotoksina u bilo kojoj poljoprivrednoj kulturi,ili to niko nije obelodanjivao? Sad postade kriticna prethodna,ekstremno susna,a imali smo ih svakakve,doduse,do sada.Ovde na trpezi zavrsi i provereno i neprovereno voce,povrce,pa i meso,prska se danas paradajz,sutra je vec na pijaci;uvoze meso koje u normalnim zemljama lepo uniste i tome blize i tome dalje...I kako onda,da se ja Ilija Cvorovic,ne zapitam da se tu iza brda nesto valja,a da ce se opet obiti seljaku o glavu.S obzirom da se bavim nekim mlecnim govedarstvom, shodno svojim mogucnostima,bojim se da ce i onako teska situacija u ovoj grani biti jos teza.A ocigledno ce sekundarne posledice ove afere biti mnogo ozbiljnije nego sto to mozemo sada pretpostaviti.
 
Mogu slobodno da kažem da će još jedna opština u Srbiji da se doda na spisak GMO-free oaza.
А које инструменте имају општине да спрече пласман ГМО?
Једино знам да ја нећу у ЕУ а Богами неће ни ЕУ на моје имање док сам жив!

- - - - - - - - - -

Nije to skupo, znam da SANO ima slično sredstvo ali je mnogo skuplje, tako da slobodno prihvati.
Зна ли се од чега је то? Није ваљда месечева прашина?
 
I sta je sledece? Zahvaljujuci medijima potrosnja mleka ce se drasticno umanjiti. Otkup mleka ce stati i pocece da pada cena mleku, a uporedo s tim iz ranijih iskustava znam da cemo poceti da uvozimo mleko u prahu, koje je "bezbedno" za konzumaciju. I tako Srbija napreduje ka Evropi dok se stocni fond smanjuje a poljoprivrednici propadaju. Posle toga ne smim ni da pomislim sta dalje.
 
Увознички српски лоби (ч. власт) смишљено уништава српског сељака, да би увозио неквалитетно из света, и(ли) да би још више уцењивао српског сељака за цену откупа.
 
I sta je sledece?
Куд ћеш више? На спику су ти товна јунад и свиње, товна живина и носиље, риба (ма све што једе кукуруз и соју). Додуше треба још да смисле нешто за воће и поврће, пошто и пшеницу већ неколико година у назад повезују са микотоксинима (додуше стидљиво).
 
Za utehu nam je to sto imamo karte za prvi red. A gledamo svoje sopstveno propadanje.::sramota::
 
O tome ko je, ili će biti na vlasti, može se pričati na drugim forumima. Politika nije poželjna na Poljoinfo forumu.
Ovde se politike i političara dotičemo samo u okviru teme posvećenoj trenutnom "problemu" sa mlekom.
 
Gospodine Branko pa ovde u svakoj temi u svoj kategoriji gde imaju objasnjenja se pise o politici i postavljaju linkovi koje indirektno vode na politiku i kako narod trpi...meni nije jasno zasto trpi kad je sva vlast u rukama naroda...a takodje mi nije jasno zasto i mi sa ove strane Drine to isto trpimo...nemogu da shvatim..al ajd...nas narod nikako da se dozove pameti,da vidi da moramo samo sebe gledati i sami sebi pomoci...
 
Politika je više puta bila uzrok svađe na ovom forumu i zato nije poželjna.
Zato vas molim da ne idemo u vezi politike izvan teme.
Hvala.
 
za ovo treba da se ugledamo na bracu kineze streljanje na sred trga za unistavanje seljaka, zarad vlasti i opstanak tajkuna ,velikih uvoznika i obozavaoca GMO-a.
 
Ne znam da li je iko od vas pogledao odakle poticu mleko sto su na nasem trzistu,danas sam pricao sa bratom inace on je vet. i imaju guzvu oko svega ovoga,ali on mi prica kako je bio sa par inspektora i njima nije jasno ako dukat proizvodi mleko u srbiji odnosno u somboledu zasto ima dukata u prodavnicama iz bosne i hrvatske i koje je mleko zarazeno,njihovo ili nase?!A moje misljenje o svemu ovome je da neko treba da progura ogromnu kolicinu mleka u prahu i da se uveze modifikovana hrana jer boze moj nase ne valja,a ona parola kupujmo domace pada u vodu,jednom recju bacena je atomska bomba na poljoprivredu!
 
Nazad
Vrh