Mikotoksini u mleku

Granice aflatoksina u mleku u svim zemljama u okruzenju i EU su 0.05 osim Bugarske gde je 0.5. Sto je najbitnije vlada resila problem dok kazes piksla. Sledece god. ako bude kontaminacija mleka veca od 0.5 vlada ce podici granicu za jos 10% na 5 mikrograma po kilogramu.
Sad cemo uvoziti sto Krlemrle kaze svo mleko i hranu iz svih zemalja iz okruzenja koje su oni bacili ili povukli sa trzita pa ko nas j...e sto cemo crknuti mi i nasa deca za nekoliko god. Potez da se user.s!
 
Што нам ови пустише проценат у право време , пред сетву, глобализација је чудо, а не а.т.
 
Sad cemo uvoziti sto Krlemrle kaze svo mleko i hranu iz svih zemalja iz okruzenja koje su oni bacili ili povukli sa trzita pa ko nas j...e sto cemo crknuti mi i nasa deca za nekoliko god. Potez da se user.s!

Možda se sete da donesu i neku uredbu da prilikom uvoza mleko mora osim naših da zadovoljava i standarde zemlje porekla. To bi zaštitilo domaćeg proizvođača od nelojalne konkurencije.

- - - - - - - - - -

Sledece god. ako bude kontaminacija mleka veca od 0.5 vlada ce podici granicu za jos 10% na 5 mikrograma po kilogramu.

To mu onda dođe valjda deset puta, odnosno 1000%, a ne 10%. :sta:
 
sad je na RTS1 neka zenska rekla da je u Madjarskoj standard 0,0000 , eto me izuzetno nervira sto svo ovo vreme "afere" ljudi lupetaju i nikom nista
U Madjarskoj je isto evropski standard 0,05 a pogledajte u prilogu PDF dokument ima i na engleskom uglavnom je na madjarskom na stranici 21,22,23 ima slucajeva gde po celoj evropi ima primera vracanja mleka zbog povecanog sadrzaja mikoxina i niko u toj drzavi nije digao halabuku kao kod nas
Pokoj mu dusi ali mislim da se Djiki prevrce u grobu kakve nam je pulene ostavio u amanet.
ima jedan graficki prikaz zastupljenosti zarazenosti kukuruza aflatoxinom u 2012 godini............pa nismo mi najgori.........
http://hu.wessling-group.com/filead...in_WESSLING_Nemzetkozi_megiteles_Szeitzne.pdf

- - - - - - - - - -

sad su u u vestima na M1 ( DNEVNIK U 20.00h na madjarskoj nacionalnoj TV) bile informacije o aferi mleko u Srbiji itd uglavnom rekli su da je Brisel porucio vlastima u BGD da vrate nivo na 0,05 na evropski standard
bice tu jos problemaaaaa........a i nebio u kozi tom koga ce u ponedeljak Vucic Eliot da okrivi za aferu......:bravo:
 
Eto vidite kako je Dinkić pametan, ovi Arapi će da navodnjavaju kukuruz i on će biti bez aflatoksina, sad će verovatno da kaže da treba svu zemlju da im prepustimo i da budemo totalni hit u Evropi zemlja bez aflatoksina, bez zemljišta i bez stoke...
 
Auuu ministar brika i vlada nesposobni ljudi skroz ! Strasno koje su ljude doveli da vode zemlju ! Umesto da rese problem oni podigli nivo. Super sledeci put opet nek dizu. Resava se posledica a ne uzrok ! Sramota za sve ! A onaj lopov Dinkic ce lakse sve da proda Arapima pa ce seljak tek da trpi za lebac ! Polako trazili ste 90-te vracaju Vam se.
 
jeli rosuljac a kakvo beše ono hapšenje u vlasotince zbog proneverunovca iz čiju vlast beoše oni majmui,a kazi na ovi ljudi što čuvaju po50 krava ovde na forumu da treba da prosipuju mleko ko će gi kompiri krave nek idev kod kinezi nek prodavav robu po dnevnicu za 300 din.izgleda da nisi slušao tomu filu kad je reko ako slobodana osudiv para unučeki ima da nam idev s golu guzicu izgleda da nerazlikuješ nacionalni interes od sopstveni.a što ti ne izneseš na pijac pokvarenu robu da prodavaš ,normalno da će najlepše da ide u izvoz a ostalo mi da apsorbujemo.ona morbidna vlast je sve uništila i dalje hoće da vladaju da uništavaju.nisam ja za dinkića al sad mora drugačije da radi.a da se vrate 90te vratio bi se i narod na kosovo,a nadam se da će za 20ak godina da se stvori povoljna atmosvera,nemci su čekali 50 g.da se ponovo ujedine a zašto nebi i mi
 
I sta cemo sada kada su stigli izvestaji analize iz Holandije.Majmun Jesic je tvrdio da u nekom mleku ima preko 1,2% aflatoksina.Holandjani kazu,da su i najgori rezultati ispod 0,5%,koliko je nasa domisljata vlada i prepravila u zadnji cas.Da su toksini bili povecani-jesu,da je moralo da se digne uzbuna na sva zvona-nije nikako!Normalne zemlje,kakva mi necemo biti nikad,bi resile problem u najkrace vreme adekvatnim i brzim intervencijama na terenu,sa sto manje konsekvenci i po proizvodjace i po potrosace.Ovako nam ostaje jos jedna u nizu mrlja,koje mi sami sebi lepimo.Da li ce sada neko odgovarati iz resornog ministarstva,ili neko zbog laznog klevetanja-tesko.Sada kada analize nisu ni priblizno alarmantne,zacutacemo i spremamo se polako za neku novu aferu.Jer,pobogu,ovde se ne moze bez istih.Afere su odlicne maske trenutnom stanju u zemlji,jeftina zabava naroda i kada ga plase i kada ga zabavljaju.Jos jeftinija i proverena politicka ujdurma vladajuce i opozicione oligarhije u svojim visokim prohtevima a sa najnizim porivima.To politikansko potkusurivanje je svima nama konstantni kamen spoticanja ka nekom boljem putu.I na kraju se samo pitam,hoce li neko,konacno,adekvatno odgovarati za svoje postupke,propuste,lazi...
 
Nazad
Vrh